Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Pirmoji bažnyčia minima nuo 1500 metų, tačiau visai neaišku kur buvo tiksli jos vieta ir kaip ji atrodė. Bet laikui bėgant bažnyčių būta ne vienos, o stovėjusios dar kelios tarp Apaščios ir Agluonos upių. Tačiau visos buvusios medinės, greitai sunykdavo ar būdavo padegamos. Galiausiai tuometinis Biržų šeimininkas, grafas Jonas Tiškevičius prižadėjo pastatyti naują mūrinę bažnyčią. Pažadą ištesėjo ir pagal architekto Tomo Tišeckio projektą 1861 metais pastatė dabartinę mūrinę Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, menančią baroko ir klasicizmo laikus. Bažnyčią sutvarkyti ir išpuošti daug padėjo klebonas Juozas Rimkevičius. 
-
Bažnyčia istoristinė, halinė, stačiakampio plano, dvibokštė (43 m). Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais, skliautai kryžminiai, rengti 3 altoriai. Bažnyčios vidus mena neobarokinį stilių. Įdomu tai, kad bažnyčioje galite pamatyti Tiškevičių giminės herbą, kuris puošia 1879 m. kurtus vargonus ir Biržų miesto herbą, kuris puošia medines ložes.
Grafo Jono Tiškevičiaus ir dar kelių šeimos narių palaikai saugomi bažnyčiose rūsyje esančiose kriptose, o apie fundatorių dar mena ir memorialinė lenta prie įėjimo į bažnyčią. 
-
Koordinatės: 56.204189, 24.756846
L. Šepetys nuotr.
Lankytinų vietų
Žemėlapis