Biržų regioninio parko lankytojų centras

Čia galite gauti visą reikalingą informaciją ne tik apie Regioninį parką, bet ir kitas Biržų rajono lankytinas vietas. Konsultacijas įvairiais su saugomomis teritorijomis susijusiais klausimais teikia visi Regioninio parko direkcijos specialistai.
-
Biržų regioninio parko Lankytojų centre įrengta ekspozicija, supažindinanti su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Prasmengančios žemės kraštas“, kadangi Biržų kraštas garsėja smegduobėmis, įgriuvomis, įdomiais geologiniais procesais. 
-
Antroje ekspozicijų salėje lankytojams parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, supažindinanti su krašto geologiniais turtais. Lankytojų laukia dar vienas įdomus pažintinis interaktyvus kerno ekspozicijos stendas, kurio pagalba lankytojai gali pajausti gręžinio gylio mastelį ir pažinti geologinių sluoksnių kaitą. 
-
Biržų regioninio parko direkcija siūlo pakeliauti po „Žemės gelmių muziejų“. Šis turistinis maršrutas suteiks Jums galimybę pasivaikščioti pusės kilometro ilgio lieptu per Širvėnos ežerą, pamatyti Astravo dvaro rūmus ir jo parką, senąją užtvanką, Karajimiškio kraštovaizdžio draustinį su unikaliomis karstinėmis įgriuvomis, Kirkilų karstines įgriuvas – karstinius ežerėlius. Ekskursijos trukmė – apie 3 val., maršruto ilgis – apie 20 km.
-
Koordinatės: 56.202449, 24.755287
-
-
Biržų regioninio parko direkcijos nuotr. 
Lankytojų bilietai

Lankytojo bilietai platinami nacionalinių ir regioninių parkų direkcijose, lankytojų centruose, aplinkosauginių, švietėjiškų renginių vietose, poilsiavietėse, stovyklavietėse, prie pažintinių takų, trasų ir kitur.

Taip pat lankytojo bilietą galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, „Bilietai.lt' ir „Tiketa.lt' bilietų internetinėse platinimo sistemose, visose „Bilietai.lt' ir „Tiketos“ kasose. Taip pat nemokamoje „Tiketa“ programėlėje, kurią rasite „Apple App Store“ arba „Google Play' parduotuvėse. Taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai.

Yra galimybė lankytojo bilietą pirkti trumpąja žinute (SMS). Kaina - 1,35 EUR (lankytojo bilietas 5 dienoms - 1 EUR ir 0,35 EUR aptarnavimo mokestis). Siųsk numeriu 1860 žinutės tekstą, įrašydamas nacionalinio ar regioninio parko trumpinį.

Žinutės tekstas

Nacionaliniai ir regioniniai parkai

BRP

Biržų regioninis parkas


Daugiau informacijos - https://www.birzuparkas.lt/lankytojams/lankytojo-bilietas/

Ekskursijos ir maršrutai

Dėmesio! Ekskursijas būtina užsisakyti iš anksto paskambinus tel.: +37065931013

Žemės gelmių muziejus

Kviečiame apsilankyti Biržuose ir pakeliauti po 'Žemės gelmių muziejų'! Ekskursija prasideda Biržų regioninio parko Lankytojų centre. Aplankius ekspoziciją važiuojama iki pėsčiųjų tilto per Širvėnos ežerą. Pėsčiomis mediniu 0,5 km ilgio tiltu keliaujama į Astravo dvaro parką, kurio centrinis akcentas yra grafų Tiškevičių rūmai. Važiuojant apžiūrimos užtvankos ir vingiuojančiu keliu tarp senų vandeningų įgriuvų vykstama prie Kirkilų karstinių ežerėlių, vėliau aplankomas Karajimiškis, kur galima pamatyti įspūdingą smegduobyną su garsiąja legendomis apipinta parko „vizitine kortele“ - Karvės ola. Ekskursija baigiama aplankant naująjį “Barsuko olos” pažintinį-geologinį taką.

Maršruto atstumas – 20 km, ekskursijos trukmė – 3 val.

Prasmengančios žemės kraštas

Kviečiame susipažinti su „Prasmengančios žemės kraštu“! Biržų regioninio parko Lankytojų centre pristatoma ekspozicija, kurios tema – „Prasmengančios žemės kraštas“. Apžiūrėjus ekspoziciją keliu tarp senų vandeningų įgriuvų važiuojama į Kirkilus, kuriuose tyvuliuoja Kirkilų karstiniai ežerėliai, vėliau aplankomas Karajimiškis, kur aplankomas naujasis “Barsuko olos” pažintinis-geologinis takas bei įspūdingas smegduobynas su garsiąja legendomis apipinta parko „vizitine kortele“ - Karvės ola. Ekskursija baigiama aplankant Smardonės šaltinį, kurio pavadinimas ne šiaip sugalvotas.

Maršruto atstumas – 21 km, ekskursijos trukmė – 2,5-3 val.

Gido paslaugų įkainiai:

Biržų regioninio parko direkcija siūlo pakeliauti po „Žemės gelmių muziejų“. Šis turistinis maršrutas suteiks Jums galimybę pasivaikščioti pusės kilometro ilgio lieptu per Širvėnos ežerą, pamatyti Astravo dvaro rūmus ir jo parką, senąją užtvanką, Karajimiškio kraštovaizdžio draustinį su unikaliomis karstinėmis įgriuvomis, Kirkilų karstines įgriuvas – karstinius ežerėlius. Ekskursijos trukmė – apie 3 val., maršruto ilgis – apie 20 km.

Ekskursijas veda parko direkcijos darbuotojai:

Ekskursijas būtina užsisakyti iš anksto paskambinus tel.: 8 608 51598 arba 8 687 58343.

 • Direktorius Kęstutis Baronas (lietuviškai, latviškai, rusiškai)
 • Lankytojų centro administratorė Inga Maskoliūnienė (lietuviškai, angliškai)
 • Vyr. specialistas Tomas Vilkas (lietuviškai, rusiškai)
 • Vyr. specialistas Šarūnas Kubilius (lietuviškai, angliškai)
Paslauga Kaina Taikomos nuolaidos
Savarankiškas
ekspozicijos
lankymas
2 EUR/asm.
 • Vaikams iki 7 m. ir neįgaliesiems - nemokamai;
 • Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senatvės pensininkams - 50 %;
 • šeimoms, įsigijusioms savanorišką šeimos metinį saugomos teritorijos lankytojo bilietą - 50 %

Paslauga

Kaina už 1 valandą
(3-15 asm. grupei)

Kaina už 1 valandą
(16-25 asm. grupei)

Pastabos ir taikomos nuolaidos
Ekspozicijos lankymas su direkcijos
specialistu/ pažintinės kelionės (ekskursijos)
paslauga lietuvių kalba
20 Eur 40 Eur + 2 Eur už kiekvieną papildomą asmenį
 • Paslauga teikiama, kai susidaro 10 asmenų grupė. Paslaugą galima teikti ir 1-2 asmenims ar grupei iki 10 asmenų, jei jie sutinka mokėti 10 asmenų grupei taikomą kainą. 
 • Biržų regioninio parko produkto ženklu pažymėtų produktų ir/ar paslaugų tiekėjų, su kuriais direkcija yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis, suburtoms lankytojų grupėms (10 ir daugiau asmenų) taikoma 20 % nuolaida.
 • Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senatvės pensininkams - 50%;
 • vienam mokytojui ar grupės vadovui, lydinčiam grupę iki 15 asmenų, dviem mokytojams ar grupės vadovams, lydintiems didesnę kaip 15 asmenų grupę, paslaugos teikiamos nemokamai.
Ekspozicijos lankymas su direkcijos specialistu/ pažintinės kelionės (ekskursijos) paslauga užsienio kalba 30 Eur 60 Eur + 3 Eur už kiekvieną papildomą asmenį
Paslauga Kaina už 1 valandą (1 asm.) Kaina už 1 valandą (grupėms) Pastabos ir taikomos nuolaidos

Gamtos pamokos, gamtosauginės mokomosios programos (edukacijos) organizavimas, pravedimas lietuvių kalba

2 Eur 1 asm. kaina dauginama iš asmenų skaičiaus
 • Paslauga teikiama, kai susidaro 10 asmenų grupė. Paslaugą galima teikti ir 1-2 asmenims ar grupei iki 10 asmenų, jei jie sutinka mokėti 10 asmenų grupei taikomą kainą (nurodyta kaina 1 asmeniui padauginta iš 10 - ties).
 • Biržų regioninio parko produkto ženklu pažymėtų produktų ir/ ar paslaugų tiekėjų, su kuriais direkcija yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis, suburtoms lankytojų grupėms (10 ir daugiau asmenų) taikoma 20 % nuolaida.
 • vienam mokytojui ar grupės vadovui , lydinčiam grupę iki 15 asmenų, dviem mokytojams ar grupės vadovams, lydintiems didesnę kaip 15 asmenų grupę, paslaugos teikiamos nemokamai.
Gamtos pamokos, gamtosauginės mokomosios programos (edukacijos) organizavimas, pravedimas, užsienio kalba 3 Eur 1 asm. kaina dauginama iš asmenų skaičiaus
Išvažiuojamosios edukacinės programos organizavimas grupei (iki 50 km atstumu nuo direkcijos) 3 Eur 1 asm. kaina dauginama iš asmenų skaičiaus
Žygio pėsčiomis, dviračiais, valtimis, kitomis plaukiojimo priemonėmis organizavimas ir/ar pravedimas:
su žygio vadovu (direkcijos specialistu) ir su direkcijos inventoriumi 8 Eur 1 asm. kaina dauginama iš asmenų skaičiaus
tik su žygio vadovu (direkcijos specialistu) 4 Eur 1 asm. kaina dauginama iš asmenų skaičiaus

 


Daugiau informacijos: https://www.birzuparkas.lt/lankytojams/ekskursijos/ 

Lankytinų vietų
Žemėlapis