Kirkilų apžvalgos bokštas

Kirkilų karstiniai ežerėliai
-
Kirkilų, arba Ilgasis, ežeras - didžiausias Lietuvoje karstinis ežeras, jis užima 3,9 ha. Jį sudaro tarpusavyje susijungusios ir vandens prisipildžiusios 30 smegduobių. Ežero didžiausias gylis - 6,3 metro, didžiausias plotis apie 120 m,ilgis - 410 m. Sausmečiais ežerėlių vandens lygis pažemėja. Tuomet ežerą sudarančios kelios smegduobės tampa atskirais ežerėliais, kurie lietingesniais metais vėl susijungia į vieną. Šie karstiniai ežerėliai ypatingai patrauklūs savo vingiuotais krantais, vaizdingais pusiasaliais, įlankėlėmis ir salomis. Kirkilų ežerynas - unikalus kraštovaizdžio elementas, vienintelis Pabaltyje. 
-
Kirkilų apžvalgos bokštas
-
Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Pirmajame aukšte yra 27,75 m2 amfiteatras žmonių susibūrimams, nedideliems renginiams ar tiesiog poilsiui.
-
Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.
 -
Prie pat apžvalgos bokšto pamatysite ir pažintinį taką su pontoniniais tilteliais - tai puiki galimybė stebėti šiuos unikalius vandens telkinius iš labai arti. Takas nutiestas per nedideles pelkutes ir pusiasalius su pelkėms būdinga augmenija ir gyvūnija. Pasivaikščiojimo takas veda link liepto, kuriuo pateksite į kitą ežerėlių krantą. O pažvelgę į vandenį nuo lieptelio gal pamatysite ir ežerėliuose gyvenančias purpurinių sierabakterijų kolonijas. Tako ilgis apie 800 metrų. 
-
Šalia Kirkilų ežerėlių taip pat rasite: vaikų žaidimų aikštelę, edukacinį „Vabzdžių viešbutį″, medinę „Garsų gaudyklę″,„Sun Eco“ paslaugų stotelę (kurioje galite įkrauti telefoną, pripūsti dviračio padangas, pasinaudoti raktais remontui ir t.t.), nemokamą WiFi. Taip pat yra suoleliai, iškylų stalai, laužavietės, WC.
-
Koordinatės: 56.248436, 24.690898   
-
Lankytinų vietų
Žemėlapis