Pažinkime kaimynus Žiemgaloje

AKCIJA ,,PAŽINKIME KAIMYNUS ŽIEMGALOJE“ 2021 JAU BAIGĖSI

Šiuos metus projektas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” pasitiko su naujienomis!

  • Akcijos laikas: nuo birželio 11 d. iki rugpjūčio 30 d.
  • Akcijos taisyklės: aplankykite 16 objektų savo šalyje ir 17-ą objektą - virtualius vartus ties Adžūnų (LV) - Žeimelio (LT) siena (matomus SAN programėlėje). Prie objektų nusifotografuokite ar pasidarykite „asmenukes″. Jas kelkite į mobiliąją „Kaimini Zemgale″ aplikaciją. Nuotraukas iki akcijos pabaigos išsaugokite telefone. 
  • Akcijai reikalinga turėti: „Kaimini Zemgale″ ir „SAN″ mobiliasias programėles, išmanujį telefoną su interneto ryšiu, GPS ir giroskopo funkciją. Daugiau informacijos čia
  • Akcijos dalyvių amžius: nuo 7 metų.
  • Akcijos prizai: 4 dviračiai ir 4 elektriniai paspirtukai.

Nuo birželio 11 d. iki rugpjūčio 30 d. Lietuvos ir Latvijos gyventojai buvo kviečiami dalyvauti ir pažinti numatytus projekto turistinius objektus ir įkelti „asmenukes” į projekto „Kaimini Zemgale” mobiliąją programėlę. Šiais metais bus naudojamasi tik mobiliąja programėle, popierinių lankstinukų atsisakyta.

Taip pat, dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir Latvijoje, šias metais dalyviai buvo kviečiami lankyti turistinius objektus tik savose šalyse. Šio projekto metu dalyviai privalėjo aplankyti 16 lankytinų objektų savo šalyje ir virtualius vartus ties Adžūnų /Žeimelio siena ( matomus SAN programėlėje). Dalyvauti galėjo visi asmenys nuo 7 metų.

Biržų rajono lankytini objektai, 2021 metų projekte, yra šie: Ženklas #Biržai esantis Nepriklausomybės aikštėje Biržuose, Širvėnos ežero pakrantė Astravo dvaro parke, kelrodis esantis Nemunėlio Radviliškyje, Butautų dvaras.

Projekto komanda sukūrė pristatomąjį filmuką, kuriame galima peržiūrėti visus projekto objektus, ties kuriais projekto dalyviai turi pasidaryti „asmenukes“, taip pat interaktyvų Google žemėlapį, nurodantį tikslias visų objektų vietas ir koordinates, kurie dalyvauja projekte nuo pat šios iniciatyvos pradžios. Filmuką ir detalesnę informaciją galite rasti Facebook puslapyje – Kaiminizemgale.

Akcijos „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ 2021 m. rezultatai

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad šių metų akcijoje dalyvavo 102 asmenys: 63 iš Latvijos ir 39 iš Lietuvos. Akcijos sąlygas atitiko ir teisę dalyvauti loterijoje gavo 66 dalyviai: 43 iš Latvijos ir 23 iš Lietuvos. Smagu pastebėti, kad keturi dalyviai aplankė ir į programėlę įkėlė ne tik savo, bet ir kaimyninės šalies objektus. Nors to nebuvo reikalaujama ir tai nesuteikia jokių privilegijų išaiškinant pagrindinių prizų laimėtojus.

Akcijos laimėtojams nustatyti 2021 m. rugsėjo 3 d. organizatoriai iš Lietuvos ir Latvijos susitiko Rundalės savivaldybės administracijos konferencijų salėje.

Šių metų akcijos baigiamasis renginys bei prizų įteikimas vyko rugsėjo 11 d. Lietuvos ir Latvijos sienos kirtimo taške ties Žeimeliu / Ādžūni. 

PRIZŲ LAIMĖTOJAI IŠ LIETUVOS:

1) BIRUTĖ ZELIAUSKIENĖ gavo dviratį iš Biržų savivaldybės;

2) AIVARAS KVASELIS gavo dviratį iš Pasvalio savivaldybės;

3) VILMA BRIEDIENĖ gavo elektrinį paspirtuką iš Pakruojo savivaldybės;

4) VAIDOTAS PRUDAS gavo elektrinį paspirtuką iš Joniškio savivaldybės;

PRIZŲ LAIMĖTOJAI IŠ LATVIJOS:

1) ANITA KALNIŅA gavo dviratį iš Bauskės savivaldybės;

2) INESE BOGDANE gavo dviratį iš Bauskės savivaldybės administracinio padalinio „Iecavos savivaldybės taryba“;

3) EVITA ŠĒFERE gavo elektrinį paspirtuką iš Bauskės savivaldybės administracinio padalinio „Rundalės savivaldybės taryba“;

4) NATĀLIJA KARTIŠEVA gavo elektrinį paspirtuką iš Bauskės savivaldybės administracinio padalinio „Vecumniekų savivaldybės taryba“.

 

PAPILDOMI PRIZAI iš rėmėjų:

1) Pēteris Avsēvjevs  - dovanų kuponas (4 asmenims) iš Rundalės vandens malūno.

2) Māris Kazāks - dovanų kuponas (4 asmenų šeimai) iš Bauskės pilies muziejaus.

3) Neringa Balčiūnaitytė - dovanų kuponas (šeimai) iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“.

4) Eligijus Sidauga - dovanų kuponas (2 žmonėms) iš Pakruojo dvaro.

Daugiau informacijos: Kaiminizemgale ir Kaiminizemgale Facebook

Interaktyvus objektų žemėlapis (šių metų objektai pažymėti geltonais žymekliais).

2021 m. akcijos filmukas

Apie praėjusių metų ,,Pažinkime kaimynus žiemgaloje“ akciją

Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų savivaldybės Latvijoje, bei Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Jonišis rajono savivaldybės Lietuvoje latvių ir lietuvių keliautojus kviečia kiekvienais metais dalyvauti akcijoje ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!
-
Bendradarbiavimo sutarties tikslas yra skatinti turizmo objektų, renginių ir paslaugų plėtrą bendradarbiavimo partnerių teritorijose. Svarbiausi projekto uždaviniai – padrąsinti gyventojus keliauti ir atrasti kaimynų siūlomus turizmo objektus ir paslaugas, skatinti verslo ir turizmo plėtrą, organizuoti bendrą projekto akciją.
-
2020 m. akcijos dalyviams buvo padovanoti 4 dviračiai, 4 paspirtukai ir 8 rėmėjų dovanų kortelės.
-
Bendradarbiavimo projekto idėja gimė Bauskėje (Latvija) 2016 m. pabaigoje, kurią savivaldybės jau realizavo 2017 m. turizmo sezone.