Tamsiosios ekskursijos

Naktiniai Biržai“

Nusileidus saulei miestas apgaubiamas tamsos skraiste, kuri suteikia savito paslaptingumo. Dauguma žmonių yra įpratę matyti miestą dienos šviesoje, tačiau tamsoje kiekviena istorija įgauna kitokių spalvų, kiekvieno architektūrinio kūrinio istorija yra matoma kitu kampu. "Naktiniai Biržai" - tai istorijos ir vaizdai, kurių negirdėsime ir neišvysime dieną.

"Naktinių Biržų" metu nueisime penkis tūkstančius žingsnių, kuriuos skaičiuoti pradėsime nuo Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kiemo, aplankydami vienų svarbiausių Biržų krašto žmonių kapus, kurie yra įrengti tiesiai po šiuo, aukščiausiu miesto statiniu. Nukeliausime į senuosius laikus, apžvelgiant įvairių amžių gyvenimą miesto gatvėse, tvirtovės ribose ir apylinkėse. Stabtelėdami miesto centre, kitu žvilgsniu pažiūrėsime į objektus, kurie dienos šviesoje yra neišskirtiniai. Išgirsime apie garsiausią mūsų krašto savižudį, pamatysime vietą, kurioje lankosi dvasios, sužinosime kaip laikmetis džiaugsmu užpildė liūdesį. Stabtelėsime gražiausioje "Naktinių Biržų" vietoje, kurioje pasigrožėsime Širvėnoje skęstančių žibintų šviesa. Artėjant prie maršruto pabaigos turėsime galimybę saugiai nužingsniuoti pusės kilometro ilgio tiltu, bent vėjo gūsiu sugrįžtant į tarpukarį. Astravo dvaro parke vaikštinėdami išgirsime apie paslaptingus šių valdų gyventojus, bent pirštų galiukais prisiliesime prie kadaise čia gyvenusių grafų Tiškevičių gyvenimo.

Maršrutas: Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia; Žvilgsnis iš toli į Biržų pilį; Juliaus Janonio aikštė; Baltoji vaistinė; Malūno gatvės statiniai; Žydų kapinės; Astravo tiltas; Astravo dvaras. Taip pat praeisime ir kalbėsime apie daugiau objektų, apie kuriuos sužinosite unikalios ekskursijos metu.

Pradžios vieta: Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.

Trukmė: 2 valandos

Kaina: asmeniui 5 eur. Minimalus asmenų skaičius grupėje 10

*******

Į amžinybę“

Biržų kraštas pasižymi religinių konfesijų įvairove. Šiuo metu veikia 7 oficialiai įregistruotos ir maldos namus turinčios religinės bendruomenės: katalikų, evangelikų reformatų, evangelikų liuteronų, ortodoksų (stačiatikių), sentikių, evangelinio tikėjimo krikščionių bažnyčia sekmininkų (babtistų) ir jungtinė metodistų bažnyčia. Biržuose gyveno ir savo maldos namus turėjo žydai (sinagoga) ir karaimai. Kapinėse - skirtingos tradicijos. Kodėl vieniems Visų Šventųjų ir Vėlinių dienos svarbios, o kitiems - tai ne religinė šventė? Kodėl vienus į amžino poilsio vietą išlydi ištaigingai, o kitus – neįprastai? Kodėl vienos kapinės lankomos dažnai, o kitose nedrumsčiama mirusiųjų ramybė? Kodėl vienose kapinėse žydi gėlės, o kitose tik akmenų krūvelės? Kodėl vienus palydėdami į amžinybę aprauda, o kitiems linki lengvo kelio? Štai kiek klausimų iškyla, kai kaimynas ar draugas išpažįsta kito tikėjimo tiesas.

Maršrutas: Romos katalikų - Evangelikų reformatų ir evangelikų liuteronų -žydų ir karaimų kapinės.

Pradžios vieta: Kęstučio g. kapinių vartai.

Trukmė: 1,5 - 2 val.

Kaina: 5€ asmeniui (vaikams iki 10 m. kartu su tėvais - nemokamai) arba 50€ grupei daugiau nei 10 žmonių.