Sodyba „Vienkiemio oazė“

Biržuose, Vileišiškių kaime įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Vienkiemio oazė“ šiandieną svečius gali priimti net į 5 skirtingus privačius namelius. Sodyboje susijungia nepaprasta kaimo ramybė ir šiuolaikiškas jaukumas. Įrenginėdami namelius, stengėmės išlaikyti kuo daugiau senovinės dvasios ir autentiškumo. Nepamiršome ir šiuolaikinių patogumų - dušo, tualeto, arbatinuko, kavos aparato ir visų kitų lengvinančių kasdienybę daiktų. Apgyvendinimas teikiamas su viskuo, ko gali prireikti viešnagės metu - virtuve, valgomuoju, tualetu ir dušu, terasa, kepsnine. Visuose nameliuose virtuvėje yra kavos aparatas (išskyrus “Autentišką kluoną”), arbatinukas, indai, taurės, elektrinė viryklė. Visoje vienkiemio teritorijoje yra 5 nameliai, kurie bendrai talpina 29 žmones.

Kokybiškam poilsiui įgyvendinti siūlome Jums:

- Plaukimą baidarėmis ekstremalia ir egzotiška Apasčios, arba ramesne Nemunėlio upe. Šiltuoju sezonu, papildomas mokestis;

- Tinklinio aikštelę ir stalo tenisą. Nemokamai.

- Pasiplaukiojimą tvenkinyje vandens dviračiu.  Nemokamai.

- Diskgolfo žaidimą. Nemokamai.

- Tikrą, kaimišką, istorijomis ir legendomis apipintą, autentišką baltojo garo ir dūminę pirtį. Papildomas mokestis;

- Kubilą arba Japoniškos kultūros ofūro vonią. Papildomas mokestis;

- Pasivaikščiojimas su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Nemokamai;

- Automobilių stovėjimo aikštelė. Nemokamai;

- Kepsninė. Papildomas mokestis už malkas;

- Žvejyba tvenkinyje vasaros ir žiemos sezonu. Įrangą turėti;

Dūminė pirtis yra ypatinga savo autentiškumu. Tai viena iš nedaugelio likusių tokio tipo pirčių Lietuvoje. Dūminė pirtis kruopščiai kūrenama tik lapuočių malkomis, o pabaigoje - įmetamas glėbys drebulinių malkų geresniam suodžių sudeginimui. Kadangi nėra kamino, rąstinės pirties sienos pajuodusios ir teplios nuo dūmų. Po ilgo kūrenimo suodžiai nusėdę ant sienų, plautų ir akmenų yra kruopščiai nuplaunami šiltu vandeniu. Pirmasis medinis kaušas vandens pilamas ant iki raudonumo įkaitusių akmenų - pasiskleidžia sveiko dūmo, šviežio oro, įkaitusio medžio ir beržo lapų aromatas, o akims gali prireikti suspaustų kumščių trynimo. Pirtis tampa švari, dūmo sterilizuota, ne veltui seniau pirtyse gydydavo ligonius, o moterys gimdydavo ir praleisdavo pirmąsias dienas po gimdymo. Tik žvakių šviesoje uosle pajusite karšto ir aksominio garo lytėjimą, o atsivesinimui įlysite į šalia esantį tvenkinį . Neigiamai apie dūminę pirtį dažniausiai atsiliepia joje nesimaudę, o tie kuriems teko ją išbandyti, sužavi jos ypatingas aromatas, karštis ir garo švelnumas . Pajusite senelių ir protėvių prausimosi malonumą. Manoma, kad del ilgai išliekančio aksominio garo, moterys su vaikais užeidavo tik po vyrų. Sužinosite, kad būdama juoda, prausia net labai baltai. Apsilankymas dūminėje pirtyje paliks neišdildomą įspūdį - tai tikra atgaiva kūnui ir sielai.

Balto garo, kitaip tariant “poniška” pirtis - joje ir pasijusite poniškai. Čia jus pasitiks pirtininkas, išmanantis pirties paruošimo ir gero garo pojūti. Jo ramybė, linkėjimai ir savo darbo išmanymas tiesiog užburia ramybe ir atsipalaidavimu, belieka tik mėgautis seansu. Erdvūs ir platūs pirties gultai, erdvios, švarios, natūralios, rąstinės sienos - viskas pirtyje yra įsigėrę įvairiausių žolelių kvapų ir vantų aromatų. Oras kvepia sveikata ir išsivalymu, o krosnyje įkaitę akmenys atiduoda tirštą ir baltą garą. Žvakių šviesoje paskendęs garas slepia tylų vantų šnaresį ir palaipsniui karštėjančias drėgnas oro sroves, prasiskverbiančias iki pat kulnų. Balto garo pirtis tinka visiems - nuo pačių mažiausių, iki didžiausių. Trys seansai - pirtininko paslaptis. Galime tik užsiminti - jų metu praktikuosime Wim Hof’o kvėpavimo metodą ir patirsime sielą virpinančius potyrius. Troškuliui numalšinti ir skysčių balansui atstatyti gersime kvapnią ir gardžią, gerais linkėjimais užkerėtą arbatą iš žolelių, rinktų sodyboje, miškuose ir apylinkėse. Tarp seansų atsivėsinsite gaiviai tekančiame upelyje arba tvenkinyje, kuriame vakarais raibuliuoja mėnesiena ir žvaigždžių takai. Pabaigai pabūsite vieni ir vėl norėsite sugrįžti…

Sodybą supa nesibaigiantys laukai ir pievos, todėl rytais galėsite anksti pasitikti saulę, o vakarais - vėlai horizonte ją palydėti. Pas mus prisiminsite ir iš naujo atrasite nerūpestingas vasaras, laukuose žaidžiantį vėją, žiemiškus, apsnigtus ir paslaptingus miško takus, o galiausiai - ryšį su gamta. Mūsų kaimo turizmo sodyboje, šalia miško, laukuose ganosi auginami danieliai. Dar vienas Vienkiemio Oazės keturkojis draugas - ištikimas sargas, draugiškas šuo Narsas. Mums jis - šeimos narys, todėl Vienkiemio Oazėje svečiai visada laukiami kartu su keturkojais draugais. Šalia turime mistišką, miške pasislėpusį „Akmenų slėnį“, kuris yra tapęs tikru lankytinu objektu dėl ypatingos energetikos. Akmenų slėnyje sugalvotos svajonės, linkėjimai ir norai visada išsipildo. Artimiausia parduotuvė ir kavinė yra už 15 minučių kelio Vabalninkuose nuo „Vienkiemio Oazės“ sodybos. Už 50 minučių kelio yra Panevėžys, o vos už 25 minučių kelio - Biržai. 

Facebook: Vienkiemio Oazė

Koordinatės: 56.023524, 24.88763

Licenzijos nr.: AP-2325

Lankytinų vietų
Žemėlapis