Naujienos

„Žurnalistų desantas“ Biržuose

2021 07 26

Biržų rajono savivaldybės administracijos iniciatyva šią savaitę Biržuose lankėsi „žurnalistų desantas“.

Beveik dvi dešimtys „Delfi“, „Lietuvos ryto“, „15 min.“, „Verslo žinių“ bei LRT žurnalistų, pasiskirstę į penkias grupes (verslas, kultūra, žemės ūkis, istorija, tradicijos, amatai ir smulkūs verslai) visą dieną rengė reportažus, kuriuos vėliau įvairiuose leidiniuose ir laidose pamatys, išgirs ar perskaitys visos Lietuvos žmonės.

Žurnalistus Likėnų sanatorijos biuvetėje ir parke pasitiko Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir administracijos direktorė Irutė Varzienė. Jie padėkojo žurnalistams už dėmesį mūsų kraštui, palinkėjo gerų įspūdžių bei darbingos dienos rengiant reportažus ir pristatė žurnalistų grupes lydinčius asmenis: Savivaldybės administracijos specialistus Sandrą Balčiūnienę, Vaidą Bajorūnienę, Dalių Mikelionį, Biržų turizmo informacijos centro specialistę Vaigą Landauskienę ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoją Editą Lansbergienę.

Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės specialistai pristatė sanatorijos istoriją, veiklą ir perspektyvas, pavaišino svečius Likėnų mineraliniu vandeniu bei kava ir žurnalistai pasklido po visą rajoną rengti reportažų.

Apie verslą ir amatus besidomintys žurnalistai aplankė Biržų žirgyną ir basų kojų taką, švedų kapitalo įmonę UAB „Nitator-SLT“,  „Obels dūmą“, bokso klubą „Terminator" ir grožio studiją „Belezza“, oro jogos studiją ir druskų kambarį, pabuvojo UAB „Tyla“ viešbutyje ir gamybos įmonėje.

Apie tradicijas amatus ir smulkius verslus rašantys žurnalistai susipažino su aludarystės tradicijomis, lankėsi Montagailiškio dvaro parke, kur vyksta montebolo žaidimas, apžiūrėjo karstines įgriuvas, susitiko su Biržų arbatinės savininke Irena Korsakiene ir apžiūrėjo jos kaupiamą senovinių arbatinukų kolekciją ir jaukųjį viešbutėlį.

Laidų ciklą „Gimtoji žemė“ rengianti LRT Radijo žurnalistė Regina Montvilienė aplankė V. Indrašiaus arklių ūkį, ekologinį Giedrikų šeimos daržininkystės ūkį, Justinos Pačešiūnienės vynuogių ūkį ir Mantvydo Strumsko šilauogių ūkį. Pastarieji du jauni ūkininkai savo ūkiuose taip pat augina egzotiškus mūsų kraštuose shiitake grybus. Intensyvų grafiką dar papildė  viešnagė Tomo ir Linos Striužų augalininkystės ūkyje, kuriame taip pat yra įkurtas kulinarijos cechas „Konditerijos dama“.

Populiarių laidų ciklą „Atrask Lietuvą“ rengianti LRT Radijo žurnalistė Jolanta Jurkūnienė Gataučių kaime bendravo su naminio alaus gaminimo tradicijas puoselėjančiu ir netgi alaus čempionatus rengiančiu Valdu Vižiniu, Vabalninke lankėsi pas drožėją Vidą Jatulevičių, parengė reportažą apie naujai įkurtą Vabalninko muziejaus ekspoziciją žydų Slavinų pastato rūsyje, domėjosi, kaip šalia Kirkilų bokšto beveik tuščioje vietoje atsirado vis labiau populiarėjantis Kirkilų pramogų parkas. Ji parengė net keletą reportažų apie Biržų istoriją – Viešųjų erdvių projektą įgyvendinant miesto centre vykstančius archeologinius kasinėjimus, miesto raidą ir jame gyvenusią žydų bendruomenę bei tragišką jos likimą, rekonstruojamą Astravo parką ir grafus Tiškevičius.

LRT žurnalistė Laima Raginienė susitiko su Aliu Balbierium, lankėsi dailininko Vytauto Laisono studijoje, parengė reportažą apie „Portfolio“ galeriją, Papilyje apsilankė Kazio Binkio gimtinėje, o Semeniškiuose - Jono ir Adolfo Mekų gimtinėje. Įtemptą darbo dieną baigė vizitas Montagailiškyje, kur Sigitas Kalkis papasakojo, apie antram gyvenimui prikeliamą dvarą, puoselėjamą parką bei populiarėjantį montebolo žaidimą.

Savivaldybės administracijos direktorė I. Varzienė, jau vakare išlydėdama  žurnalistus, palinkėjo jiems dar ne kartą atvažiuoti į Biržus, kadangi, visų jų vieninga nuomone, apie mūsų kraštą „galima rengti ir rengti reportažus ir kas kartą jie bus kitokie ir įdomūs visos Lietuvos žmonėms“.

Jau spaudoje pasirodę straipsniai:

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę - https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87772743

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius - https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87764961

Kad įgyvendintų svajonę, teko padirbėti ir užsienyje: siekiantiems iš to praturtėti, tokios veiklos nesiūlo - https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87776791

Biržų rajono savivaldybės informacija