Naujienos

Visi keliai veda į Biržus

2024 07 08

2024 metų pirmąjį pusmetį Biržų turizmo ir verslo informacijos centrą aplankė 3312 turistai. Iš jų 1348 atvykę iš įvairių Lietuvos miestų, 326 atvykę net iš 20 skirtingų užsienio valstybių. Labiausiai lankomi buvome Latvijos, Lenkijos, Estijos bei Vokietijos turistų. Lyginant su 2023 pirmuoju pusmečiu apsilankiusiųjų skaičius išaugo 26,6 proc., nors turistų iš visos Lietuvos lankomumas nelabai pasikeitė, bet sulaukėme 192 užsienio turistais daugiau, taip pat patys biržiečiai labiau lankė mus šių metų pirmąjį pusmetį – vietinių lankytojų skaičius išaugo 44,1 proc. Turistai domėjosi pagrindiniais objektais (Biržų pilis, Astravo dvaras, pėsčiųjų tiltas, Kirkilų apžvalgos bokštas, Karvės ola) taip pat buvo aktualu kur apsistoti, pavalgyti ir kokios pramogos yra Biržuose.
Pastebėjome, kad vis daugiau sulaukiame turistų iš Lenkijos. Ne tik pavieniai turistai, ar šeimos, bet ir bendruomenės, lietuvių mokyklos, veikiančios pasienyje. Džiugu, kad žmonės atvyksta ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir į mūsų visų mylimus Biržus. O viena, tik ką susižadėjusi pora, dviračiais keliauja per visą šalį ir renka Surink Lietuvą magnetukus. Tam pasiryžo išeiti iš darbų ir skyrė tam tikslui visą mėnesį. Tai parodo, kad žmonės nori daugiau keliauti renkantis ekoturizmą, keliauti tvariau, tausojant aplinką ir gamtą. Daugiau dėmesio skirti sveikatingumui, pabuvimui gamtoje, susipažinti su Lietuvos mažai žinomais kampeliais.
Septynerius metus Bauskės, Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio rajonų savivaldybės vasarą rengė bendrą kelionių akciją, kurios metu lankytojai galėjo susipažinti su įvairiais turizmo objektais, atlikti užduotis ir nusifotografavus tose vietose gauti prizus – dviračius. Latvijos ir Lietuvos pasienio turizmo specialistai kūrė naujas idėjas tradicinei kelionių akcijai „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ ir nusprendė pakeisti jos koncepciją. Ši kelionių akcija buvo labai populiari, o prekės ženklas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ yra gerai žinomas, todėl buvo nuspręsta sukurti kažką naujo. Pagrindinė kelerių metų tendencija yra ta, kad vasarą daug šeimų su vaikais keliauja Latvijos ir Lietuvos pasienio ruože ir prašo rekomendacijų, ką galėtų aplankyti. Kadangi mūsų teritorijoje gausu įdomių vietų, buvo nuspręsta išleisti praktinį turizmo žemėlapį su 150 objektų, į kurį įtraukti muziejai, pramogos, gamtos ir aktyvaus poilsio objektai, maitinimo ir nakvynės vietos, tinkamos šeimoms su vaikais trumpoms dienos ar savaitgalio išvykoms. Turizmo specialistai siūlo daugybę įvairių lankytinų vietų ir objektų, ką galėtumėte pamatyti ir patirti kartu su visa šeima per dvi savaitgalio dienas. Užsukite į Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio ar Bauskės turizmo centrus ir pasiimkite šį praktinį turizmo žemėlapį nemokamai! Vaikams yra parengta speciali staigmena!
Šiuo metu intensyviai ruošiamės miesto šventei, kad turistams nepritrūktų informacijos apie Biržus, siūlomas pramogas. Prekyboje jau šventinė atributika. Miesto šventės metu rugpjūčio 3 d. kviesime į Turizmo gatvę, kurioje pasitiks svečiai ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir kaimynai latviai.