Naujienos

Turizmo plėtros projektas

2024 07 08

iržų rajono savivaldybė įgyvendina Interreg Latvijos-Lietuvos projektą „Turizmo pasiūlos plėtra Sėlos regione (Savaitgalis kaime)“, plačiau apie tai anglų kalba: "Weekend in village"

Projekto tikslas – sukurti naują, šiuolaikišką, interaktyvią turizmo pasiūlą, išplėsti turizmo pasiūlą skatinant domėtis istorine Sėlonija ir sėloniečiais tarpvalstybiniu lygmeniu. Be to, šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į vietos amatininkus ir turizmo paslaugų teikėjus, taip skatinant turistus ne tik atrasti Sėlonijos regioną, bet ir praleisti kelias dienas tyrinėjant istorinius šio regiono ypatumus. Siekiama sukurti naują turizmo pasiūlą, papildytą šiuolaikinėmis technologijomis, išsamiais istoriniais tyrimais, atkurtais etnografiniais tautiniais kostiumais ir muzikos instrumentais. Visa tai prisidės prie vietos ekonomikos augimo. Nauja pasiūla pritrauks didesnius turistų srautus, o tai savo ruožtu bus naudinga vietos gamintojams ir paslaugų teikėjams finansiškai. Taip pat bus sukurtos edukacinio turizmo galimybės vietos gyventojams. Įgyvendinant projektą tarpvalstybiniu mastu, žinios apie istorinę Sėloniją bus skleidžiamos Latvijoje ir Lietuvoje, taip stiprinant šalių tarpvalstybinius ryšius.

Šio projekto metu bus sukurtas naujas turistinis kelias Biržai-Aizkraukle-Jakabpilis.

Kviečiame Jus dalyvauti šiose projekto veiklose:

  1. Rugsėjo mėnesį planuojama vykti į Aizkrauklę ir Jakabpilį susipažinti su vietos verslininkais, amatininkais (maitinimas ir apgyvendinimas bus apmokėtas, patiems padengti savo kelionės išlaidas). 10 dalyvių galės vykti į Latviją. Pirmenybė tiems, kas priims svečius rugpjūčio 13 d.
  2. Rugpjūčio 13 d. Aizkrauklės ir Jakabpilio amatininkus ir verslo atstovus kviesime susipažinti su Jūsų siūlomomis paslaugomis (iš Latvijos atvyksta 20 dalyvių).

Norinčius dalyvauti amatininkus ir verslo atstovus šiose veiklose, prašome registruotis iki liepos 9 d. pas Jurgitą Kregždaitę:

Mob.: +370 616 17855

El. p.: verslas@visitbirzai.lt