Naujienos

„Scanoramos vasara“ skelbia mažojo festivalio pabaigą Biržuose: savaitę trukusios atostogos kino ir meno apsuptyje

2021 08 01

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ baigė europietiško kino atostogas Biržuose – liepos 23 –29 d. įvykęs satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ atsisveikina iki kitų metų ir tęsia kelionę per Lietuvos regionus.

„Užveriame „Scanoramos vasarą“ trečiajame mūsų kinematografiško vasaros žemėlapio mieste Biržuose. Renginys pelnė turtingu kultūriniu gyvenimu garsėjančio miesto gyventojų simpatijas, todėl jau svarstome, kokią programą pasiūlyti tokiai reikliai publikai kitais metais. Noriu atkreipti dėmesį, kad sulaukę didelio susidomėjimo regionuose, nusprendėme išplėsti „Scanoramos vasaros“ geografiją ir surengti filmų peržiūras Birštone bei Kintuose. Tradiciškai neaplenksime ir Palangos, kurioje maudynes saulėje ir jūroje paįvairins žiūrovų pamėgti „Scanoramos“ filmai“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Scanoramos vasara" Biržuose tik patvirtino, kad kultūriškai gyvame mieste laukia ne tik naujų patirčių išsiilgę lankytojai, bet ir aktyvi kultūros lauko bendruomenė, pasiruošusi palaikyti naujas iniciatyvas. Europietiškų filmų peržiūros galerijoje „Portfolio“ virto įsimintina atostogų savaite meno ir kino apsuptyje. Diskusijos su skirtingų sričių profesionalais atvėrė erdvų aktualių temų horizontą, o animacijos dirbtuvės vaikams pelnė didelį mažųjų lankytojų dėmesį, – įspūdžiais dalijasi „Scanoramos vasaros“ organizatorė Biržuose Viktorija Akavickaitė.

Mažasis festivalis Biržuose – filmų peržiūros meno galerijoje, aktualios diskusijos ir aerobikos treniruotės 

„Scanorama“ naujai pažvelgė į kino sklaidą regionuose ir įgyvendino iki šiol nė vieno šalies festivalio ar kino platintojo netaikytą praktiką. Šiais metais „Scanoramos vasara“ Biržuose pakvietė ne į atskiras filmų peržiūras, bet surengė visą savaitę trukusį mažąjį festivalį. Atidarymo ir uždarymo renginiai Biržų kultūros centre, filmų peržiūros galerijoje „Portfolio“, diskusijos, animacijos dirbtuvės vaikams iraerobikos treniruotė atvirame lauke – biržiečių laukėtikros atostogas europietiško kino ritmu.

Biržų kultūros centre ir galerijoje „Portfolio“ buvo pristatyti ne vieną apdovanojimą pelnę filmai: „Oskaro“ laureato dano Thomo Vinterbergo „Dar po vieną“, švedo Magnuso von Horno „Prakaituok!“, norvego Hanso Petterio Molando „Vogti arklius“,ispanųRafaelio Moléso ir Pepe Andreu „Omarų sriuba“, švedės-samėsAmandos Kernell „Neišskiriami“, norvego Christiano Lo „Pašėlusios gastrolės“, norvegės Anne Sewitsky „Sonja. Baltoji gulbė“. Mažuosius žiūrovusdžiugino Urtės Oettingertrumpametražis animacinis filmas „Pieno baras“, specialiai jiems skirta programa ir vaišės.

Kino peržiūras lydėjo diskusijos suvisuomenės sveikatos specialiste Viktorija Andreikėnaite ir kino režisiere Indre Juškute.

„Scanoramos“ organizatoriai tikisi, kad „Scanoramos vasara“ Biržuose padės įtvirtinti ilgalaikes gero kino žiūrėjimo tradicijas ir planuoja grįžti į šį miestą su nauja programa kitais metais.

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ satelitinis renginys „Scanoramos vasara“  vyko liepos 2329 d. Biržuose (galerija „Portfolio“, Biržų kultūros centras).

Rugpjūčio 5–7 d. „Scanoramos vasara“ startuos Birštone, Birštono kultūros centre.

Geriausius festivalio filmus galite žiūrėti virtualioje kino platformoje kinas.scanorama.lt.

Projektą „Scanoramos vasara“ finansuoja Lietuvos kino centras.

-

„Scanorama“ informacija