Naujienos

Renginiai skirti Europos paveldo dienoms

2022 09 05

EUROPOS PAVELDO DIENOS

 Rugsėjo mėnesį tradiciškai vyksta Europos paveldo dienos. Šiais metais jos prasidės Panevėžio – Utenos regionų Europos paveldo dienų „Tvarus paveldas“ atidarymo renginiu rugsėjo  8 d. 12  val. Raubonių vandens  malūne – karšykloje – verpykloje, Taikos g. 5, Raubonių k., Pasvalio r. sav. Jūsų lauks pažintinis pasivaikščiojimas – edukacinė programa „Vilnos kelias“, kurią ves Vaidotas Gikys (būtina registracija tel. 8 616 02338)

Rugsėjo 10 d. prasidės taip laukiamos biržiečių Europos paveldo dienos Biržuose . Jų metu organizatoriai – Biržų rajono savivaldybė ir Biržų krašto muziejus „Sėla“ miestelėnams ir miesto svečiams nuolat pasiūlo įdomių ir įsimintinų ekskursijų, paskaitų,  renginių ir koncertų.

Jau tapo tradicija, kad Biržuose Europos paveldo dienos į vieną savaitgalį „netelpa“, tad ir šiais metais jos vyks du savaitgalius iš eilės.

Šias metais nuspręsta organizuoti „pažintinius-kultūrinius mainus“ su Pasvalio rajono savivaldybe. Mūsų kaimynai atvyks į Biržus susipažinti su mūsų krašto paveldu, svarbiausiais istorijos, kultūros ir gamtos paminklais.

Biržiečiai savo ruožtu, rugsėjo 10 d. išvyks į Pasvalį, kur jų lauks Pasvalio krašto istorijos fanatikas ir gyva enciklopedija Gražvydas Balčiūnaitis. Jis parodys ir papasakos Pasvalio miesto istorinę dalį ir svarbiausius objektus, sutemų apgaubtą  Joniškėlio dvaro sodybos parką , atkurtą Žadeikių miško partizanų bunkerį.

Biržiečių Pasvalyje laukia įdomi pažintinė ir fizinės veiklos programa, unikalios edukacijos. Svarbu turėti  rudeniškiems orams pritaikytus rūbus bei patogią avalynę. Na ir pasiimti užkandžių, nes ekskursijos į Pasvalio kraštą dalyviai namo grįš apie 23 val.

Išvykimas iš Biržų šeštadienį, rugsėjo 10 d. 15 val. Renkamės Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Kadangi kelionė nemokama, o autobusas, deja, ne guminis, būtina išankstinė registracija:.Biržų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas (paveldosaugos) Dalius Mikelionis, tel.. 8 682 53940, arba el. paštu  dalius.mikelionis@birzai.lt

Biržų krašto muziejus „Sėla“ kviečia:
Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 16.30 val. istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“.
Idėjos autorės ir aktorės Neringa Bulotaitė ir Jurga Kalvaitytė. Dramaturgė, inscenizacijos autorė Ingrida Ragelskienė.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ arsenalo salė
Rugsėjo 17 d. (šeštadienį) 14 val.
Renginys  „Lietuvos ir Ukrainos sąsajos: istorija, kultūra, kulinarinis paveldas“
Renginyje:
14 val. dr. DEIMANTO KARVELIO pranešimas „LDK paveldas Ukrainoje: Radvilų Olyka“
14.30 val. paveldosaugininko, istoriko DALIAUS MIKELIONIO pranešimas „Ukrainiečių kilmės didikų giminės LDK ir Biržų istorijoje“
15 val. rašytojo, žurnalisto ROBERTO PETRAUSKO pranešimas „Rusijos imperializmas ir išplauta Ukrainos istorija“
16 val. prof. dr. RIMVYDO LAUŽIKO paskaita „Balandėliai, lašiniai ir virtiniai: gastronominės sąsajos LDK kultūrinėje erdvėje“ . Profesorius R. Laužikas Pilies kieme virs ukrainietiškus barščius pagal autentišką XIX a. receptą, vyks jų DEGUSTACIJA.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ arsenalo salė
18 val. etnoroko grupės iš Kijevo (Ukraina) „TaRuta“ koncertas. Grupė dainuoja ne tik ukrainietiškai, bet atlieka ir lietuviškas dainas. Muzikantai savo koncertus skiria Ukrainos pergalei prieš okupantus, siunčia pagalbą fronte kovojantiems kariams.
Biržų tvirtovės kiemas
Renginys nemokamas.
Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.
Draugai ir rėmėjai: Biržų rajono savivaldybė, Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Stepono Giedriko-Giriečio Biržų 501 kuopa, I.Korsakienės IĮ „Biržų arbatinė“, E. Duderis, Biržų kultūros centras
Informaciniai rėmėjai: „Šiaurės rytai“, „Panevėžio kraštas“, „Kupiškėnų mintys“, „Gimtasis Rokiškis“, Pasvalio r. laikraštis „Darbas“