Naujienos

Projekto „Pažinkime kaimynus Žemgaloje“ 2021 nugalėtojų apdovanojimai

2021 09 11

Šių metų akcijos baigiamasis renginys bei prizų įteikimas vyko rugsėjo 11 d. Lietuvos ir Latvijos sienos kirtimo taške ties Žeimeliu / Ādžūni. Kaip ir kasmet susitiko aštuonių akcijoje dalyvaujančių savivaldybių merai ir jų atstovai. Renginį, sveikinimo žodžiu, pradėjo akcijos vadovė Inese Turkupole – Zilpure. Taip pat akcijos dalyvius sveikino ir merai.

Prizų laimėtojai iš Latvijos: Anita Kalniņa, Inese Bogdane, Evita Šēfere, Natālija Kartiševa;

Prizų laimėtojai iš Lietuvos: Birutė Zeliauskienė, Aivaras Kvaselis, Vilma Briedienė, Vaidotas Prudas;

Papildomi prizai iš rėmėjų: Pēteris Avsēvjevs  - dovanų kuponas (4 asmenims) iš Rundalės vandens malūno, Māris Kazāks - dovanų kuponas (4 asmenų šeimai) iš Bauskės pilies muziejaus, Neringa Balčiūnaitytė - dovanų kuponas (šeimai) iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Eligijus Sidauga - dovanų kuponas (2 žmonėms) iš Pakruojo dvaro.

Šių metų akcija vyko nuo birželio 11 d. iki rugpjūčio 30 d. Atsižvelgiant į epidemiologinę padėtį Lietuvoje ir Latvijoje, šiais metais dalyviai turėjo aplankyti tik savo šalyje esančius objektus. Taigi, dalyviams buvo būtina aplankyti visus 16 (šešiolika) savo šalies objektų bei vienerius virtualius vartus, sukurtus sienos kirtimo taške ties Žeimeliu / Ādžūni. Nors šiais metais dalyvių sulaukta buvo mažiau, tačiau visi dalyvavę entuziastingai keliavo po abi šalis.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad šių metų akcijoje dalyvavo 102 asmenys: 63 iš Latvijos ir 39 iš Lietuvos. Akcijos sąlygas atitiko ir teisę dalyvauti loterijoje gavo 66 dalyviai: 43 iš Latvijos ir 23 iš Lietuvos. Keturi dalyviai aplankė ir į programėlę įkėlė ne tik savo, bet ir kaimyninės šalies objektus. Nors to nebuvo reikalaujama ir tai nesuteikia jokių privilegijų išaiškinant pagrindinių prizų laimėtojus.

 Akcijoje galėjo dalyvauti visi Lietuvos ir Latvijos gyventojai, sulaukę 7 metų amžiaus. Šių metų viena iš naujovių buvo ta, kad akcijos objektuose padarytos asmenukės („selfiai“) turėjo būti įkeltos tik į mobiliąją programėlę „Kaimini Zemgale“, o popierinių anketų buvo atsisakyta.

Akcijos laimėtojams nustatyti 2021 m. rugsėjo 3 d. akcijos organizatoriai iš Lietuvos ir Latvijos susitiko Rundalės savivaldybės administracijos konferencijų salėje.  

Kiekvienas akcijos dalyvis buvo užkoduotas unikaliu numeriu. Tą patikrino ir patvirtino visi susirinkę abiejų šalių atstovai. Kad nekiltų klausimų dėl interesų konflikto, buvo nutarta, kad Latvijos dalyvių numeriukus ištrauks ir laimėtojus išaiškins Lietuvos pusės atstovai, o Lietuvos dalyvių numeriukus ištrauks ir laimėtojus išaiškins Latvijos atstovai. Be to, buvo nutarta skirti keturis papildomus prizus – dovanų kuponus – patiems aktyviausiems akcijos dalyviams, kurie aplankė visus akcijos objektus Lietuvoje ir Latvijoje.

Ši akcija vyksta nuo 2017 metų ir yra organizuojama tarp Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio savivaldybių Lietuvoje ir Bauskės bei Bauskės savivaldybės Rundalės, Vecumniekų, Iecavos administracinių padalinių Latvijoje. Akcijos tikslas - skatinti turizmo ir verslo vystymąsi šiose vietovėse ir tuo pačiu, pažįstant kaimynų kultūrą.  Šią akciją planuojama organizuoti ir kitais, 2022 metais su dar daugiau naujovių!

Biržų turizmo informacijos centro informacija