Naujienos

Projektas „Lietuvos gimtadienio pyragas“

2021 02 15

Lietuvos gimtadieniui – pyragų receptai iš visos Lietuvos

Lietuvos kultūros sostinė Neringa Vasario 16-osios proga inicijavo unikalų projektą – pyragų, autentiškų lietuviškų šventinių skanumynų iš įvairių šalies regionų receptų knygą. Dvidešimt aštuoni išskirtiniai „Lietuvos gimtadienio pyrago“ receptai sudėti į elektroninį leidinį, publikuojamą svetainėje www.kulturosssala.lt

Pasak projekto sumanytojos, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorės Editos Lubickaitės, sulaukus 103-ojo Lietuvos gimtadienio, linkint mūsų valstybei „ilgiausių ir sveikatos metų“, Vasario 16-ąją norisi švęsti džiugiai ir skaniai.

„Kultūros saloje“ Lietuvos gimtadienio išvakarėse gimusia iniciatyva norėjome atskleisti, koks yra Lietuvos gimtadienio pyrago skonis. Pyragas – pagrindinis gimtadienio šventės elementas, jį įgyvendinti puikiai galime net ir karantino šventėms taikomų ribojimų metu. Drauge su Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija surinkome skirtingų Lietuvos regionų atstovų pateiktus receptus. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kviečiame juos išbandyti savo namuose, su savo šeimos nariais“, – ragina idėjos autorė.

Į elektroninį leidinį „Lietuvos gimtadienio pyragas“ pateko tokie receptai, kaip Mažosios Lietuvos senovinis smėlio pyragas, karalienės Luizės tortas, garsusis režisieriaus Napoleonas, kurį itin mėgo režisierius Juozas Miltinis, Paliesiaus dvaro mielinis pyragas, Sofijos Smetonienės meduoliai, kupiškėnų vesėlinis karvojus, veganiški keksiukai su rozmarinu iš Biržų rajono ir daug kitų.

Leidinio pdf galite rasti čia

Kulturossala informacija