Naujienos

Per 2021 metus Biržų TIC aplankė daugiau turistų

2022 01 21

 

2021 metai buvo kupini iššūkių ir nežinomybės. Nors pasaulis vis dar nebaigė savo kovos su pandemija, pamažu žmonės vėl pradėjo atrasti keliavimo džiaugsmą.
Biržų turizmo informacijos centrą praėjusiais metais aplankė net 9595 lankytojai. Lyginant su 2020 metais, kuomet lankytojų skaičius siekė 8606, apsilankiusiųjų skaičius padidėjo 16 proc. Kaip ir kiekvienais metais didžiausias augimas buvo liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tačiau nors rudenį sezonas jau buvo pasibaigęs, nemažai lankytojų apsilankė ir spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais.
Per 2021 metus Biržų turizmo informacijos centre sulaukėme turistų iš įvairių pasaulio šalių: Turkijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, JAV, Vokietijos, Švedijos, Graikijos, Bulgarijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos ir net iš Filipinų. Daugiausiai užsienio turistų sulaukėme iš Lenkijos (89 asm.), Latvijos (81 asm.), Vokietijos (21 asm.) bei Estijos (13 asm.).  Kadangi įvairūs karantino suvaržymai neleido planuoti kelionių iš anksto, per praėjusius metus sulaukėme perpus mažiau užsieniečių.
Lankytojų gausa džiugino ir Biržų krašto muziejų ,,Sėla“. Per 2021 metus jame apsilankė 49 296 žmonės. Regioninio parko lankytojų centre svečiavosi 2887 lankytojai, o pažintiniu taku, prie Kirkilų karstinių ežerėlių, vaikščiojo 27 980 žmonės. Juos užfiksavo šalia pažintinio tako, įmontuotas skaičiuotuvas. Šis skaičius būtų buvęs ir didesnis, bet deja, dėl techninių kliūčių, skaičiuotuvas neveikė nuo birželio 8 iki liepos 8 dienos. Dar nemažai lankytojų sulaukė ir ,,Levandų ūkis“ (apie 8000), restoranas ,,Alaus kelias“ (apie 7000), Sodeliškių dvaro sodyba -  28 830.
Biržų turizmo informacijos centras, kaip ir kasmet kvietė keliauti po Lietuvą. Biržiečiai du kartus keliavo į Palangą, taip pat plaukė kruizu Kaunas - Birštonas bei išbandė žuvies kelią Drevernoje.
Nemažai turistų keliavo ir po Biržų kraštą. Per 2021 metus buvo gauta net 130 užsakymų, kuomet buvo prašoma organizuoti ekskursijas, vienos ar kelių dienų programas Biržų krašte. Tai beveik dvigubai daugiau negu 2020 metais. Atvykę turistai dažnai išsakė savo nuomonę, neretai uždavė ir šmaikščių klausimų. Patys įsimintiniausi iš jų buvo: Kokios veislės karvė prasmego: juodmargė ar žala? Kokie yra įspūdingiausi biržietiški žodžiai? Kiek kaimų yra Biržų rajone? Ar galima Meilės saloje apsistoti nakvynei su palapine? Ar katalikų ir evangelikų reformatų bažnyčios buvo statomos pagal kurią nors kryptį? Ar galima upėmis nuplaukti nuo Biržų iki Rygos? Šiais klausimais dalinomės Facebook socialiniame puslapyje ,,Biržai Turizmas“. O baigiantis sezonui, buvo įgyvendinta nauja idėja Facebook platformoje - žaidimas ,,Atspėk, kuri tai vieta?“ (pagal įkeltą nuotrauką, žmonės turi atspėti, kokia Biržų krašto vieta pavaizduota, pasidaryti toje vietoje asmenukę).
Biržų turizmo informacijos centras, 2021 metais dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, žydų paveldo konferencijose, socialinių tinklų rinkodaros mokymuose, ,,Camino Lituano“ pristatymuose, bei įvairiuose kituose seminaruose. Per praėjusius metus augo ir žiniasklaidos susidomėjimas. Apie Biržų kraštą buvo rodomi reportažai per LRT, LNK televizijas.
2021 metais Biržų turizmo informacijos centras prisijungė prie tarptautinio projekto ,,Dainuojamojo paveldo kelias“, kuris jungia keturias valstybes – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Šio projekto tikslas – sukurti dainuojamojo paveldo kelią, kuris jungtų skirtingas dainavimo tradicijas, supažindintų su šalių istorija ir kultūra, tradicinėmis šventėmis bei taptų oficialiai sertifikuotu kultūriniu Europos keliu. Taip pat Biržų TIC prisijungė prie dar vieno tarptautinio projekto - ,,Tarptautinė lojalumo programa kultūrai ir turizmui“, kuriame dalyvauja Latvijos ir Lietuvos miestų pasienio muziejai ir turizmo informacijos centrai. Pagrindinė šio projekto idėja – paskatinti žmones keliauti po Lietuvą ir Latviją, bei lankytis muziejuose bei dailės galerijose.
Dar vienas projektas, kurį sėkmingai įgyvendino Biržų TIC, tai Europos paveldo dienoms skirtas projektas: ,,Aplink Biržus su garvežiuku siauruku“. Šio projekto metu buvo sukurtos knygelės vaikams, kurios supažindina su Biržų miesto ryškiausiais objektais, taip pat buvo sukurtas specialus maršrutas, pasitelkiant ,,Action Bound“ programėlę. Viena iš projekto veiklų – renginys, kurio metu vaikai ir jų tėveliai dalyvavo nuotaikingoje ekskursijoje, aplankė Biržų krašto objektus, taip pat buvo vaišinami specialiai renginiui keptais sausainiais, tortu.
Tradicija tapo kartu su Latvija tęsti projektą ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“, kuriame Latvijos ir Lietuvos gyventojai buvo kviečiami įkelti „asmenukes“ į projekto Kaiminizemgale programėlę. Dėl epidemiologinės situacijos dalyviai buvo kviečiami lankyti objektus tik savo šalyje. Kaip ir kiekvienais metais, burtų keliu, dalyviams, aplankiusiems visus projekto lankytinus objektus, buvo padovanoti 4 dviračiai ir 4 elektriniai paspirtukai.
Metų pabaiga taip pat buvo aktyvi. Daugybę turistų sudomino Kirkilų pramogų parke sukurta ir papuošta teritorija Helovino tema. Gruodžio mėnesį Biržų krašte veikė net trys Kalėdiniai miesteliai/ kaimeliai – Biržų kempinge, Kirkilų pramogų parke bei Sodeliškio dvaro sodyboje. Taip pat, Biržų krašte veikė daugybė šventinių mugių. Biržų turizmo informacijos centras visą prieššventinę savaitę vedė ekskursijas ,,Tigro beieškant“, kartu bendradarbiaujant su Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkiu, skleidė šventinę nuotaiką. Šios ekskursijos metu dalyviai susipažino  su Kalėdų simboliais, aplankė Biržų miesto eglutę, Kirkilų apžvalgos bokštą, o avių ūkyje pamatė ne tik daug avyčių ir turėjo galimybę jas pavaišinti gardžia duona, bet ir pasigamino rankų darbo kalėdinį žaisliuką iš vilnos, paragavo Kalėdinės arbatos bei sulaukė Kalėdų senelio su saldainiais. Vaikai deklamavo eilėraštukus, dainavo ir šoko.
Tai buvo dar vieni aktyvūs, patirties kupini metai ne tik Biržų turizmo informacijos centrui, bet visiems, kurie prisideda prie turizmo skatinimo mūsų krašte.

 

Biržų turizmo informacijos centro informacija