Naujienos

Krašto ambasadorius – Biržų turizmo informacijos centro komanda

2020 11 17

Šie metai prasidėjo tradiciškai dalyvaujant tarptautinėse turizmo parodose. Biržų krašto ištekliai ir naujienos buvo pristatytos keturiose tarptautinėse parodose – Vilniuje (Lietuva), Rygoje (Latvija), Helsinkyje (Suomija), Drezdene (Vokietija). Buvome pakviestos į Lietuvos ambasadas Latvijoje bei Suomijoje (supažindinome su mūsų kraštu). Pirmą kartą atskirame stende dalyvavome Knygų mugėje su Biržų r. J.Bielinio viešąja biblioteka, kurioje pristatėme leidinius, suvenyrus, maršrutus, skirtus J. Mekui.

Tradicija jau tapusi dalyvauti miestų šventėse. Vykome ir kvietėme Klaipėdos jūros šventės, Vilniaus miesto šventės dalyvius į Biržus. Paskutinė šių metų paroda – Expo Aukštaitija (Panevėžys), kurioje buvome nuominuoti už išradingą reklaminę koncepciją. Kaip ir kiekvienais metais dalyvaujame Biržų miesto šventėje.

Šiais metais pasiūlėme turizmo gatvę, į kurią pakvietėme Lietuvos ir Latvijos turizmo informacijos centrus. Sudalyvavo – 15 turizmo informacijos centrų iš įvairių regionų. Gal būt tai taps tradicija, nes manome, kad biržiečiams ir miesto svečiams buvo gera proga pasisemti idėjų kelionėms.

Susitikimai ir projektai

Šiais metais Biržų turizmo informacijos centras pirmą kartą suorganizavo vakarą, gido dienos proga su mūsų krašto ambasadoriais, padėkota už krašto garsinimą, diskutuota apie naujus maršrutus, turistų poreikius.

Organizavome filmavimus Laisvės TV laida „Kiek kainuoja Lietuva ?”, LRT „Labas rytas Lietuva”, „Laba diena Lietuva” bei TV „Geros naujienos”. Dalinomės ir siuntėme informaciją į įvairius portalus, socialinėje erdvėje. Suorganizuotas infoturas 25 Lietuvos ir vienai Latvijos agentūroms. Pasiūlytas kinas po atviru dangumi iš automobilio, kuris įvyko Biržų aeroklube.

Ketvirtus metus iš eilės startavo ir pavyko projektas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje”, kuriame dalyvauja 4 Latvijos ir 4 Lietuvos savivaldybės, kurios skatina keliauti ir lankyti objektus. Šiais metais reikėjo prie objektų pasidaryti asmenukę. Pagrindinis prizas – dviračiai ir elektriniai paspirtukai, bei įvairūs turizmo paslaugų teikėjų kuponai.

Šiais metais kartu su Biržų rajono savivaldybe prisijungėme  prie projekto „Camino Lituano“. Camino Lituano - tai Šv. Jokūbo kelias per Lietuvą, piligriminis, turistinis ir pažintinis maršrutas, prisijungiantis prie Europos Šv. Jokūbo kelių tinklo. „Camino Lituano“ projekto iniciatorius ir kelio sudarytojas, kelionių pėsčiomis entuziastas Marius Minkevičius. Sudarytas keliavimo maršrutas per neatrastas vietas :  Germaniškis - Sodeliškis - Kirkilai - Biržai - Likėnai – Suostas - Saločiai. Maršruto ilgis Biržų rajone – 50 km. Bus įrengti ženklai, pradės veikti kitais metais. Maršrutas yra puikus pasirinkimas eiti ‒ eiti fiziškai, eiti dvasiškai, eiti pažinti pasaulio. Eiti 500 km per Lietuvą.

Artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis dėl Biržiečio kortelės, tai bus puiki dovana. Su kortele bus galima atsiskaityti tam tikrose vietose. Tačiau apie projektą informuosime vėliau, jis startuos kitais metais.

Trumpas atokvėpis

Prasidėjus karantinui nors lankytojai sustojo, bet darbas centre vyko. Buvo dirbama prie naujos internetinės svetainės, kurioje buvo diegiama internetinė parduotuvė. Renkamos fotografijos ir dizainas naujam fotoalbumui „Biržai – sostinė mano” (prekyboje lapkričio pabaigoje). Važinėjama po seniūnijas, apžiūrimi objektai.

Turizmo sezonas

Turizmo sezonas prasidėjo įprastai gegužės mėn., pasibaigus karantinui. Šių metų naujiena – Kirkilų pramogų parkas, druskų kambarys, naujas Sodeliškių dvaro sodybos viešbutis.

Šiais metais turizmo sezonas buvo gana intensyvus. Prasidėjus pandemijai prognozavome daug ramesį sezoną, tačiau turistų buvo labai daug per trumpą laikotarpį, nes tik pasibaigus karantinui visi ėmė intensyviai keliauti, kuo labai džiaugiamės. Daugiausiai turistų sulaukėme liepą ir rugpjūtį. Prie restorano „Alaus kelias” driekėsi eilės, o dauguma savaitgalių buvo pilnai užimti apgyvendinimo įstaigose. Šį sezoną sulaukėme net 5 prašymų dėl neklasifikuojamų apgyvendinimo paslaugų teikimo registracijos (Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba suteikia licenziją).

Patys populiariausi objektai - Biržų pilis (iki 11.01 d. 45 494 lankytojai (2019 m.  48 055)), Kirkilų apžvalgos bokštas (teritorijoje esantys žmonių kiekio matuokliai iki spalio 1 d. užfiksavo 37 729 lankytojus), Kirkilų pramogų parkas (20 000), levandų ūkis (10 000), Senovinės technikos muziejus (25 049), restoranas „Alaus kelias” .

Turizmo informacijos centrą iki lapkričio 1 d. aplankė 8 398 asmenys. Tai yra 35 % mažiau lyginant su 2019 m. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad 3 mėnesius turistų nesulaukėme dėl karantino, šie skaičiai labai džiugina. Regioninio parko lankytojų skaičius išaugo 20 %, o Biržų krašto muziejaus „Sėla“ sumažėjo apie 5,3 %, Sodeliškių dvaro ir automobilių muziejaus bei Milišiūnų avių ūkio lakomumas išaugo dvigubai. Žinant, kad sezonas tik keletą mėnesių tai skaičiai džiugina.

Biržiečiams pasiūlėme 6 suorganizuotas ekskursijas Lietuvoje. Populiariausia -  poilsinė Palanga.

Biržų turizmo informacijos centras suorganizavo 69 eksursijas Biržuose. Ekskursijų metu galima iš turistų išgirsti gerų ir blogų atsiliepimų bei įvairiausių klausimų. Lankytojai giria mūsų kraštą dėl lankomų objektų gausos, tačiau bara dėl infrastruktūros – keliai, takai, wc ir kt.

Dalinamės keletu klausimų kurių sulaukėme iš lankytojų. Ar jei aš prasmegsiu, smegduobė bus mano vardu? Jūsų Kirkilų bokštas tai Covid ženklas? Ar tiltas per Širvėną vadinasi Meilės? Ar galite padėti įsigyti namą? Kur yra pirkti purškalo nuo viruso? Kur yra savitarnos mašinų plovykla Biržuose? Kur galima įsigyti gėlių dideliais kiekiais? Kur skirtos vietos/parkai vedžioti šunims? Kiek muziejų yra Biržuose? Ar yra tunelis po ežeru nuo pilies iki Astravo dvaro? Kiek ekspozicinių salių yra Biržų pilyje? Kiek kilometrų upėmis nuo Širvėnos ežero iki Rygos uosto? Ir kt.

Paisruošimas kitiems metams

Po ramaus žiemos sezono kitais metais tikimės dar daugiau turistų, nes Biržų kraštas vėl siūlys naujas pramogas, maršrutus, atsinaujins viešosios erdvės. Tad vėl kviesime visus su tikslu iš naujo pažinti Biržų kraštą. Garantuojame dar daug naujų įspūdžių net ir buvusiems čia ne kartą. Visus kviečiame nebuvusius užsukti į Biržų turizmo informacijos centrą, nes esame ne tik informacijos teikėjai, bet pas mus galima įsigyti įvairių suvenyrų, dovanų kuponų.

Biržų turizmo informacijos centro kolektyvui idėjų netrūksta. Geri santykiai ir nuolatinis bendravimas su vietos verslu atneša didžiulę naudą visam rajonui.

Biržų turizmo informacijos centro informacija