Naujienos

Kokie buvo 2022 metai Biržų turizmo ir verslo informacijos centrui?

2023 01 06

Kartu su naujais metais atsiverčiame ir naują darbo kalendorių, turėdami galimybę vėl tvarkingai pradėti viską iš naujo. Su naujais užsibrėžtais tikslais, kilniomis idėjomis ir su labai stipriu užsidegimu. Iš senosios planuotės persirašome tik pačius svarbiausius dalykus, nejučia prisimindami, kokie buvo praėjusieji metai. O kokie jie buvo Biržų turizmo ir verslo informacijos centrui? Pakeliaukime kartu po praėjusius 2022 metus.

 

 

Sausį prasidėjo intensyvus pasiruošimas tarptautinei turizmo parodai ,,Adventur”. Užsisakėme naują drobę, pristatančią Joną Meką, bendradarbiaudami su kitomis įstaigomis suplanavome, kaip atrodys Biržų kraštą reprezentuojantis stendas. Mėnesio pabaigoje net tris dienas pristatinėjome Biržų krašto išteklius, kvietėme atvykti ir susipažinti su mūsų miestu, jo istorija, menu, išbandyti pramogas, edukacines programas, aktyvaus laisvalaikio leidimo būdus, paragauti tik Biržuose sukurtų skanėstų, daugiau sužinoti apie religijas, kultūrą, Biržų krašto iškilius žmones.

 

 

Vasario mėnesį pilnas autobusas biržiečių (ir ne tik!) išvyko į pirmąją metų kelionę – Palangoje kasmet vykstančią šventę ,,Stintos 2022”. Taip pat, dirbome su projektais ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje” ir ,,Dainuojamojo paveldo kelias”, dalyvavome seminaruose.

 

 

Kovo mėnesį, šiltėjant orams, pamažu prasidėjo ir ekskursijos po Biržų kraštą. Į Sodeliškių dvaro sodybą atvyko kelionių organizatorių atstovai iš visos Lietuvos, kuriems Biržų TVIC specialistė pristatė Biržų krašto lankytinas vietas bei naujienas.

 

 

Balandį suorganizavome kelionę į Molėtų kraštą. Didelio pasiruošimo reikalavo ir Astravo rūmuose įvykęs projekto ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje” atidarymo renginys, kuriame projekto partneriai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Mėnesio pabaigoje, taip pat, dalyvavome būsimų gidų paruoštose ekskursijose - egzaminuose. Džiaugiamės, kad Biržuose atsirado 3 nauji gidai.

 

 

Gegužės mėnesį aplankėme savo kaimynus gaisrininkus ir padėkojome jiems už jų herojišką darbą. Išlydėjome keliautojus į dar vieną kelionę – tradicija tapusią - Tulpių žydėjimo šventę. Mėnesio viduryje atidarėme turizmo sezoną – buvome kasmetinio projekto ,,Mototuras 2022” taškas, kuriame dalyviams reikėjo išspręsti pateiktas užduotis, taip pat suorganizavome dr. Vilijos Malinauskaitės paskaitą ,,Nuo gido iki verslininko”, biržiečiams dovanojome nemokamą ekskursiją po dar neaplankytas Biržų krašto vietas. Turėjome nemažai ekskursijų užsakymų po Biržus. Džiaugiamės, kad mus aplankė Vilma Vainorė iš keliaujančiosmamos.lt. Ji, kartu su dukryte ir Biržų TVIC specialiste apžiūrėjo lankytinas vietas, savo įspūdžiais dalinosi Instagram ir Facebook platformoje.

 

 

Birželio mėnesį pradėjome nuo kelionės į Kaišiadoryse vykusį kasmetinį “Paukščių festivalį”. Kartu su Biržų regioninio parko direkcija ir Biržų r. savivaldybe, Čekijos Respublikoje pristatėme Biržų kraštą, įgijome gerosios patirties ir žinių apie karstinį procesą, lyginome su savu kraštu. Spėjome sudalyvauti ir Telšių miesto šventės metu organizuotoje ,, turizmo gatvėje” bei pakviesti žemaičius aplankyti Biržus. Birželį sulaukėme žurnalistų iš kaunodiena.lt, susipažinome, apsikeitėme kontaktais. Teko sudalyvauti ir Alytaus miesto šventėje, kurioje dalyvavome su biržų tvic stendu ir kvietėme susipažinti su mūsų kraštu. Suorganizavome dvi keliones pagal ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje” projektą, po Lietuvą ir Latviją. Bendradarbiavome su agentūra ,,We love Lithuania” pagal jų rinkodaros programą, kurios metu, visą dieną buvo transliuojama informacija apie Biržų lankytinas vietas, maitinimą, muziejus, nakvynę, edukacijas. Biržai buvo reklamuojami jų pagrindiniame Facebook puslapyje, bei internetinėje svetainėje. Dalyvavome pėsčiųjų žygyje po Biržų rajoną ,,Globėjo dienai” paminėti. Turėjome rekordišką skaičių ekskursijų.

 

 

Liepos pradžioje dalyvavome Joniškio miesto šventėje pristatydami savo miestą. Liepos mėnesį mūsų gretas papildė nauja darbuotoja – verslo konsultantė, tad spėjome sudalyvauti verslumo renginyje, kuris vyko Birštone. Mėnesio viduryje, biržiečiai išvyko į saulėtąją Palangą. Sudalyvavome ir garsiąjame ,,Žagarės vyšnių festivalyje”, kuriame kartu su Rokiškio TVIC kvietėme keliauti pas mus. Išvežėme dvi biržiečių grupes į Ilzenbergo dvarą ir Raseinius. Mėnesio pabaigą vainikavo Biržų krašto pristatymas Klaipėdos jūros šventėje.

 

 

Rugpjūčio pradžioje vyko Biržų miesto šventė, kurios metu veikė suorganizuota ,,turizmo gatvė”. Sulaukėme nemažai turizmo informacijos centrų iš kitų miestų, tokių kaip: Šiauliai, Joniškis, Rokiškis ir kt., kurie atvyko pas mus pristatyti savo krašto. Šventės metu lydėjome miesto svečių delegaciją po žymias lankytinas vietas, taip pat suorganizavome keletą nemokamų ekskursijų miestelėnams bei svečiams. Rugpjūtį dar buvome pakviesti į infoturą Ilzenbergo dvare. Taip pat įvyko dar dvi poilsinės kelionės į Palangą.

 

 

Rugsėjį dalyvavome projekto ,,Pažinkime kaimynus Žiemgaloje” prizų įteikimo nugalėtojams ceremonijoje Pakruojyje. Vykome į Aukštaitijos Saugomų teritorijų organizuotą seminarą apie karstinius procesus. Taip pat, dalyvavome Lietuvos policijos organizuotoje šventėje Biržuose – kvietėme visus į vykstančius renginius, šventes.
 

 

Spalį pradėjome su ekskursija į Naujosios Akmenės kraštą. Vilniuje susitikome su projekto ,,Dainuojamojo paveldo kelias” atstovais iš Suomijos. Po kelių dienų uždarėme vasaros turizmo sezoną, pasikviesdami savo gerąja patirtimi pasidalinti verslininkus, nuomonės formuotojus Solveigą ir Paulių Pranckūnus iš Kupiškio. Spalį taip pat turėjome renginį kartu su Biržų krašto verslininkais. Dalyvavome Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos (LTICA) organizuotuose dviejų dienų mokymuose Joniškyje.

 

 

Lapkričio mėnesį vyko konsultacijos su Vilniaus miesto bendradarbystės centro “Spiečius” specialistais. Buvo aptartos verslumo skatinimo galimybės rajonuose. Taip pat aplankėme ir Panevėžio parodų rūmus, kur kalbėjomės ir diskutavome apie verslo plėtros galimybes Panevėžio regione. Mėnesio viduryje sudalyvavome Biržų r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuotuose mokymuose ,,Sveikesnis ir saugesnis jaunimo gyvenimas”, kadangi daug dirbame ir su jaunimu, sulaukiame praktikantų bei savanorių. Paskutinėmis lapkričio dienomis, dalyvavome LTICA narių mokymuose Marijampolėje.

 

 

Gruodį išleidome kalėdinių pasiūlymų skrajutes, kurias dalinome miestiečiams per eglutės įžiebimo šventę. Organizavome nuotaikingas kalėdines ekskursijas darželinukams ir moksleiviams, kurie noriai keliavo po Biržų kraštą. Pasipildėme lentynas daugybe naujų suvenyrų. Džiaugiamės, kad Biržų turizmo ir verslo informacijos centre lankytojai įsigijo kalėdinių dovanų.

 

2022 – ieji metai buvo labai darbingi. Didžiuojamės, kad tapome ,,Draugiški žygeiviams” bei ,,Draugiški gyvūnams” projekto nariais. Per praėjusius metus suorganizavome 12 kelionių po Lietuvą, Latviją. 2022 metais centrą aplankė 7253 turistai tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio, tai šiek tiek mažiau nei 2021 metais. Kad žmonėms būtų patogiau perduoti informaciją, reguliariai atnaujiname internetinės svetainės turinį. Norime ištarti didelį ,,Ačiū, kad esate su mumis!”

Biržų turizmo ir verslo informacijos centro informacija