Naujienos

Kalėdinis laikotarpis Biržuose

2021 12 08

Šį, Kalėdinį laikotarpį, Biržai taps vieni iš šventiškiausių miestų Lietuvoje. Tiek pasiruošimo Biržuose dar nebuvo! Įvairios įmonės, organizacijos, Biržų krašto verslininkai intensyviai ruošėsi šiam, šventiniam, periodui. Rezultatas – stebinantis! Biržų krašte veiks net trys Kalėdiniai miesteliai/ kaimeliai, prekeivius ir lankytojus džiugins net šešios Kalėdinės mugės, vyks šventinės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, įvairios parodos, renginiai. Taip pat veiks virtuali Kalėdinė erdvė, o patys mažiausieji galės dekoruoti sausainius edukacinėje programoje, susitikti su Kalėdų seneliu. Maitinimo įstaigos siūlo nuo specialiai šioms šventėms sukurtų meduolinių sausainių iki šventinės kavos, patiekalų, gėrimų ir pyragų. O grožio studijoje galima bus užsisakyti net Kalėdinį Spa! O kur dar gražuolė Biržų miesto eglė, ledo skulptūros… Tad visus visus kviečiame atvykti į Biržų kraštą, čia tikrai šventinius stebuklus pajaus tiek suaugusio, tiek vaiko širdis.

Šeimoms:

Šį, šventinį laikotarpį, Biržų kraštas yra nuostabi stotelė šeimoms. Be abejonės, siūlome aplankyti visus tris Kalėdinius kaimelius/miestelius. Kiekvienas iš jų yra išskirtinai įdomus, tad tikrai verta aplankyti visus. Nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 26 d. Kalėdinis miestelis veiks Biržų kempinge. Čia lankytojų lauks Kalėdų senelis su savo pagalbininkais, akis džiugins šventinės dekoracijos, veiks mugė. Nuo gruodžio 18 d. ir net iki sausio 4 d. visus pakvies Kirkilų pramogų parkas. Čia bus gausybė ledo skulptūrų, galėsite susitikti su Kalėdų seneliu ir jo elniais, matysite snieguoles, nykštukus ir net galėsite sutikti patį Grinčą. Visą laikotarpį, Kirkilų pramogų parke veiks mugė. O gruodžio 26 – tą dieną į svečius pakvies Sodeliškio dvaro sodyba, kuri nustebins aukštaitišką XX a. sodybą paversianti Kalėdiniu kaimeliu, kuriame veiks vėjo malūnas, jame bus malami miltai, taip pat, bus atviras naminių gyvūnėlių tvartelis, bus galima padegustuoti kaimiškų patiekalų, vyks duonos kepimo edukacija.

Biržų krašto muziejus ,,Sėla” kviečia šeimas Gruodžio 11 d. dalyvauti orientaciniame – edukaciniame komandiniame žaidime pilies kieme ,,Paslėptos Kalėdos”. Taip pat, apsilankyti parodose ,,Kalėdinių linkėjimų arbatinė” ir ,,Žaislai iš praeities”. O nuo gruodžio 10 d. iki sausio 6 d. Biržų r. sav. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje veiks virtuali Kalėdinė erdvė ,,Kodai”, kurioje bus galima atrasti virtualią eglutę, naudotis virtualios erdvės platforma ir joje fotografuotis. 

Mažiesiems - Gruodžio 18 d. studijoje ,,Laimingi vaikai” vyks Kalėdinių sausainukų dekoravimo edukacija. O vaikų žaidimų kambaryje ,,Kupriukas” gruodžio 20 d. vaikučių lauks Kalėdų senelis. Dar viena puiki idėja visai šeimai – apsilankyti grožio studijoje ,,Anatomija” ir pasidovanoti sau Kalėdinį žuvelių spa. Geros emocijos visai šeimai – garantuotos!

Darbo kolektyvams:

Turbūt niekas taip nesuartina kolegų, kaip maistas, tad kolektyvams siūlome paragauti šventinių desertų bei gėrimų, sukurtų specialiai šioms šventėms. Picerijos ,,Biržų pica” siūlo paragauti picų ,,Kalėdų džiaugsmas”, išgerti cinamoninės latte, karšto šokolado ,,Zefyrų pūga”, arbatos ,,Karštas vynas”. Restoranas ,,Alaus kelias” nuo gruodžio 13 d. iki sausio 6 d. siūlo šventišką atmosferą: šventiškai serviruotą stalą su atnaujintu meniu, pasitikimo užkandžiais ir gėrimais. O štai kavinėje ,,Biržė” galite paragauti vokiško pyrago – štoleno ir kalėdinių sausainių – snaigių, eglučių ir elniukų Rudolfų. Klausučių kepyklėlė ir parduotuvė ,,Tortai ir skanėstai Biržuose” siūlo įsigyti savų meduolinių ir kitokių kepinių, ,,Biržų arbatinė” kviečia šventėms nusipirkti populiariųjų Panettone pyragų, o ,,Biržų duona” kviečia atrasti ,,Aguonų pokšto” purumą, ,,Slyvos rugiuose” sodrumą, ,,Imbierinių linkėjimų” traškumą ir begalę kitų skanėstų. Galerija ,,Portfolio” siūlo paragauti karšto Kalėdinio vyno – užburiančio prieskonių ir čiobrelių aromatu, taip pat pasigrožėti grafikės Kristinos Norvilaitės darbų paroda.

Dar viena idėja kolektyvams – apsilankyti Kalėdinėse mugėse ir įsigyti dovanėlių ar lauktuvių. Visą gruodžio mėnesį viena iš mugių veiks galerijoje ,,Portfolio”. Gruodžio 10 – 12 dienomis ir gruodžio 17-23 d. į Kalėdinę mugę pakvies levandų ūkis, Gruodžio 11-12 d. ir gruodžio 18, 19, 30 dienomis veiks Kalėdinė mugė Biržų ūkininkų turguje, o gruodžio 18 d. visi bus laukiami šalia miesto eglutės, Kalėdinėje mugėje, Nepriklausomybės aikštėje.

Kolektyvai taip pat laukiami Kalėdiniuose miesteliuose/kaimeliuose – Biržų kempinge, kuriame lauks Kalėdų senelis ir akis džiugins įvairios puošmenos, Kirkilų pramogų parke, kuriame išvysite ledo skulptūras, Kalėdų senelį ir elnius, bei kitas pasakų būtybes ir Sodeliškio dvaro sodyboje, kurioje gruodžio 26 dieną veiks vėjo malūnas, bus malami miltai, atviras naminių gyvūnų tvartelis ir vyks duonos kepimo edukacija. O gruodžio 11 d. Biržų krašto muziejuje ,,Sėla” bus galima sudalyvauti orientaciniame - edukaciniame komandiniame žaidime pilies kieme ,,Paslėptos Kalėdos”. Tad tai puiki idėja kolektyvams, vietoj vakarėlio, turėti šaunią ekskursiją į Biržų kraštą, kur ir pamatysite ir paragausite, ir pajausite. Tai tikras kalėdinis stebuklas – pabūti tokioje šventinėje atmosferoje.

Didžiausias suvenyrų ir dovanėlių pasirinkimas – Biržų turizmo informacijos centre.