Naujienos

Dainų kelias nuo Suomijos link Biržų

2021 06 10

Birželio 8 d., Biržų turizmo informacijos centras, oficialiai, kartu su Vilniaus Etninės kultūros centru tapo „Runosong“ Akademijos (Suomija) inicijuotos Dainuojamojo paveldo kelio asociacijos nariais. Asociacija, vienijanti įvairias kultūrines įstaigas Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, kartu dirbs kuriant naują projektą - Dainuojamojo paveldo kelią (Intangible Cultural Singing Heritage Route). Ateityje tikimasi jog kelias taps vienu iš oficialių kultūrinių Europos kelių, sertifikuotų Europos tarybos.

Dainuojamojo paveldo kelias siekia sujungti skirtingas dainavimo tradicijas Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Ne tik supažindinti su nematerialiuoju kultūros paveldu, bet ir pristatyti šalių kultūrą, istoriją. Keliaujantieji bus kviečiami aplankyti muziejus, pagrindinius festivalius, dainų šventes, mokslinius seminarus, kuriuose bus galima daugiau sužinoti apie skirtingas dainavimo tradicijas.

Lietuviškos, iš Aukštaitijos regiono kilusios sutartinės yra įtrauktos į UNESCO reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Biržų kraštas, išsaugojęs sutartinių dainavimo tradicijas, yra svarbi kultūrinio paveldo kelio stotelė. Artimiausiu metu, Biržų Tic vadovė kvies kultūros įstaigų vadovus susitikti ir kartu padiskutuoti dėl projekto veiklų.

 

Biržų turizmo informacijos centro informacija