Naujienos

,,ADVENTUR 2022" parodoje sėkmingai pristatytas Biržų kraštas

2022 02 02

Šių metų paroda „Adventur 2022“ vyko po dvejų metų pertraukos ir nors, iki pat pabaigos nebuvome tikri, jog paroda nebus atšaukta, pradėjome ruoštis iš anksto, atnaujinome leidinius bei stendus.

Prie Biržų turizmo informacijos centro stendo visas tris dienas darbavosi  Biržų viešosios bibliotekos, Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė Indra Drevinskaitė bei Sodeliškių dvaro sodybos vadybininkė Simona Vaičekonė. Sausio 28 d. (penktadienį) atvyko Lina Kuncytė ir Rima Binkienė, kurios atstovavo Biržų krašto muziejų „Sėla“, o antrą parodos dieną (šeštadienį), prie stendo prisijungė ,,Levandų ūkio“ šeimininkė Giedrė Rybalko ir ,,Biržų kempingo“ šeimininkas Šarūnas Ramanauskas.

Biržų stendą aplankė ir garbingi svečiai - LR seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Joana Kvedaravičienė, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė, Biržų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Ieva Indrašiūtė. Sulaukėme ir šios parodos kelionių ambasadoriaus - Orijaus Gasanovo.

Parodos metu pristatėme ne tik Biržų krašto turizmo išteklius, bet ir vietinę, Rinkuškių „Alaus kelio“, kavinės „Biržė“ ir ,,Levandų ūkio“ produkciją, bei ,,Biržų duonos" gaminius, kurie reprezentuoja mūsų kraštą. 

Nors paroda savo apimtimi buvo mažesnė nei pastarąjį kartą, pavyko užmegzti naujų ryšių su agentūromis. Biržų stendu domėjosi ne tik Lietuvos kelionių organizatoriai, bet ir užsienio - ypatingai Biržais susidomėjo Sakartvelo atstovai. Visos parodos metu aktyviai dalinomės naujienomis ir su kitais turizmo informacijos centrais.

Biržų stendą šiemet puošė Sodeliškių dvaro sodybos, Buities muziejaus bei senovinės technikos muziejaus eksponatai. Akį traukė ir autentiškas patefonas iš Alės Podėnienės senovinių patefonų muziejaus. Taip pat, stende buvo pagerbtas ir avangardinio kino kūrėjas, iš Semeniškių kilęs Jonas Mekas. Savo ryškiais akcentais traukėme parodos dalyvius prieiti ir nors pačių dalyvių sulaukėme mažiau, tačiau su kiekvienu priėjusiu galėjome pabendrauti kokybiškiau ir iš esmės papasakoti apie Biržų kraštą, pakviesti atvykti į Biržus.

Šiais metais ne tik buvo pristatomas Biržų kraštas, bet ir vyko loterija, kurios metu buvo galima laimėti nakvynę Sodeliškių dvaro sodyboje bei bilietus į Senovinės technikos muziejų. Taip pat, dalinome Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro darbuotojų sukurtus suvenyrus, ant kurių buvo užrašyti eilėraščiai autorių, kilusių iš Biržų krašto. Stendo lankytojams tai buvo maloni staigmena.

Taigi apibendrinant galime teigti, kad paroda „Adventur 2022“ šiais metais pavyko puikiai ir Biržų krašto stendo atstovai išpildė visus savo užsibrėžtus lūkesčius.

Biržų turizmo informacijos centro informacija