Renginys

Spektaklis "Bjaurusis ančiukas mokykloje"

2022 10 11

VISI BILIETAI PARDUOTI!
Spalio 11 d. 12 val. Teatro diena vaikams. Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „ #Bjaurusis ančiukas mokykloje #2121“pagal H. K. Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“.Režisierius - Šarūnas Datenis. Vaidina : Severinas Norgaila, Monika Šaltytė, Pijus Ganusauskas,  Aidas Matutis , Akvilė Vitkūnaitė, Rusnė Navickaitė, Mindaugas Jurevičius. Trukmė 1 val. 10 min.  Spektaklis skirtas 7- 14 metų vaikams. Bilieto kaina Biržų kultūros centro kasoje  8 Eur. Galioja Kultūros pasas ( Bilieto kaina 5 Eur.) Kreiptis tel. +370 686 12616 e.p. regina.sileikiene@vsdt.lt ( Bilietų kiekis su Kultūros pasu - ribotas)
 
 Kas gali pasakyti, koks bus ateities pasaulis, kuriame gyvens vaikai, kokie įgūdžiai pravers jiems užaugus? Spektaklio kūrėjai Hanso Kristiano Anderseno pasaką apie Bjaurųjį ančiuką iš XIX amžiaus kaimo kiemo perkėlė į technologiškai pažengusią ateities mokyklą. Šis spektaklis galėtų padėti suaugusiems ir vaikams nuoširdžiai pasikalbėti apie internetines pramogas, santykius su klasės draugais bei jausmus, kurie užklumpa šiapus ekrano, kai suaugusiųjų nėra šalia.
Spektaklio veiksmas vyksta po šimto metų Dykumos šalies miesto požemyje esančioje mokykloje. Klasės vaikų galvas puošia emofiltrai – specialios veidus atkartojančios kaukės su elektroninėmis jungtimis. Jos padeda užtikrinti gerą atmosferą. Dėl to visi čia supermieli, supermalonūs, superšypsosi – atrodo lyg būtų tobula klasė. Kiekvieną kartą, kai kuris nors vaikas pasako kažką pozityvaus prie jo vardo švieslentėje daugėja patiktukų. Tai būsimų influencerių mokykla, kurioje karaliauja patiktukai, pozityvas ir laimė. Superprofesionalioje mokykloje visi laikosi supertaisyklių:
1. Pamokų metu turite klausyti ir žiūrėti. Jeigu norite ką nors pasakyti, turite pakelti ranką.

2.Turite palaikyti gerą nuotaiką, blogoms emocijoms čia ne vieta.

3. Jeigu praradote dėmesį, turite nusišypsoti ir klausytis toliau.

4. Jeigu pastebite, kad kažkur esate silpnas, turite išmokti šito vengti.

5. Turite priimti iššūkius plačiai šypsodamiesi.

6. Turite priimti kitus tokius, kokie jie iš tikrųjų yra – be galo laimingi.

7.  Savo pozityvu turite užkrėsti kitus.

Bet klasės naujokui Salviui, atvykusiam iš tolimos Pievų šalies, šios taisyklės anaiptol neatrodo tobulos. Ar jam pavyks tuo įtikinti ir kitus?

Festivalio metu   eksponuojama dailininko Egilo Skujos tapybos darbų paroda

Egils Skuja 1968-1973 m.  Latvijoje, Rygos dailės akademijoje,  įgijo dailininko - dizainerio specialybę. Lietuvos dailininkų sąjungos , akvarelininkų  draugijos narys. Aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose. Jo tapytais paveikslais žavėjosi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Vokietijos dailės mylėtojai. Sukūręs Biržų, Vabalninko, Juodupės, Papilio miestų herbus.
Subtilus ir talentingas meno kūrėjas nenukrypsta nei į pigų dekoratyvumą, nei į dehumanizuoto  meno nihilizmą. Jo tapyba – tai ramus, sutelktas  natūros stebėjimas, apibendrinta, prislopinta spalvų gama, žmogiškos gyvenimo realybės atspindžiai. Tai menininkas, kurio dėka ne vienas parodų lankytojas išmoko  jautriau pažvelgti į supantį pasaulį, šalia esantį žmogų.

Kasa dirba antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 9−11 val. ir 12−15 val., penktadienį 9−11 val. ir 12−13 val., šeštadienį 9−11 val. ir 1 val. iki kiekvieno mokamo renginio pradžios. Sekmadienis, pirmadienis – poilsio dienos.  

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama