Renginys

Spektaklis "Volponė"

2022 09 30

XXVI PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIS „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRE

 

Rugsėjo 30 d. 17 val. 30 min. XXVI profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“ atidarymas. Legendinio spektaklio diena. Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis – dviejų dalių teatrinis blefas  „Volponė“ pagal Beno Jonsono pjesę, kurią 1928 m. adaptavo Jules Romains ir Stefan Zweig; 1941 m. jų veiklą tęsė Juozas Miltinis; 2021 m. ir Aidas Giniotis. Vaidina: Albinas Kėleris , Dainius Jankauskas, Laimutis Sėdžius , Vytautas Kupšys, Toma Razmislavičiūtė- Juodė, Andrius Povilauskas,  
Emilis Pavilionis,  Gintautas Žiogas , Giedrius Arlauskas, Donatas Kalkauskas
Ieva Brikė. Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. Bilietai e.sistemoje bilietai.lt Bilieto kaina Biržų kultūros centro kasoje - 12 Eur.
 
Volponė – tai Venecijos pirklys, kurio vardas, išvertus iš italų kalbos, reiškia „gudri lapė“. Jis apsimeta gulįs mirties patale, kad apmulkintų jo palikimo besigviešiančius sėbrus. Gudrusis Volponės tarnas paskleidžia gandą, kad išsekusį šeimininką gali pagydyti tik jaunos gražuolės lova. Godus, bet naivus Korvino sutinka „paskolinti“ savo jauną žmoną, gavęs patikinimą, kad mainais už tai taps vieninteliu turto paveldėtoju...
„Volponė“ -  garsiausia Jonson'o pjesė, kandžiai pašiepianti tokias žmonių ydas kaip godumas, savanaudiškumas ir vergavimas aistroms. Pjesės populiarumą lemia komiškos situacijos ir veikėjai, kuriuose aiškiai atpažįstamos italų improvizacinės komedijos, commedia dell‘arte, kaukės. Įdomu, kad anuomet spektaklyje vaidino pats Juozas Miltinis. Pjesę naujam gyvenimui Juozo Miltinio dramos teatre prikelė režisierius Aidas Giniotis – didžiausias Lietuvoje commedia dell‘arte žinovas ir komiškųjų žanrų meistras.
XXXVII profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams” Rokiškyje spektaklis „Volponė“ pelnė žiūrovų prizą.
XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklio kūrybinė komanda pelnė net tris apdovanojimus:
  • Nepagrindino vaidmens nominacijoje už Korbačijo vaidmenį laureatu tapo aktorius Vytautas Kupšys.
  • Giminių prizą laimėjo aktorius Albinas Kėleris, spektaklyje atlikęs pagrindinį Volponės vaidmenį.
  • spektaklis tapo labiausiai festivalio žiūrovų įvertintu spektakliu.

Festivalio metu   eksponuojama dailininko Egilo Skujos tapybos darbų paroda

Egils Skuja 1968-1973 m.  Latvijoje, Rygos dailės akademijoje,  įgijo dailininko - dizainerio specialybę. Lietuvos dailininkų sąjungos , akvarelininkų  draugijos narys. Aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose. Jo tapytais paveikslais žavėjosi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Vokietijos dailės mylėtojai. Sukūręs Biržų, Vabalninko, Juodupės, Papilio miestų herbus.
Subtilus ir talentingas meno kūrėjas nenukrypsta nei į pigų dekoratyvumą, nei į dehumanizuoto  meno nihilizmą. Jo tapyba – tai ramus, sutelktas  natūros stebėjimas, apibendrinta, prislopinta spalvų gama, žmogiškos gyvenimo realybės atspindžiai. Tai menininkas, kurio dėka ne vienas parodų lankytojas išmoko  jautriau pažvelgti į supantį pasaulį, šalia esantį žmogų.
Kasa dirba antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 9−11 val. ir 12−15 val., penktadienį 9−11 val. ir 12−13 val., šeštadienį 9−11 val. ir 1 val. iki kiekvieno mokamo renginio pradžios. Sekmadienis, pirmadienis – poilsio dienos.  

 

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama