Renginys

Spektaklis "Velnio nuotaka"

2022 10 14

VISI BILIETAI PARDUOTI!
Spalio 14 d. 17 val. 30 min. XXVI profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas” uždarymas. Muzikinio teatro diena. Pirmas, geriausias,  legendinis lietuviškas miuziklas „Velnio nuotaka” . Pagrindiniuose vaidmenyse : Povilas Meškėla, Irena Starošaitė, Miglė Pivoriūnaitė, Rokas Spalinskas, Vladas Kovaliovas, Darius Auželis, Vidas Bareikis  ir kt.  (Esant būtinybei, organizatoriai pasilieka teisę keisti solistus). Spektaklio trukmė 2 val. Bilietai Biržų kultūros centro kasoje. Kaina 10 Eur.
 
Jau per premjeras 2011 m. didžiausiose Lietuvos arenose pristatytas V. Ganelino ir S. Gedos miuziklas sulaukė milžiniško susidomėjimo – bilietai tirpo vos atsiradę  prekyboje. 2012-2013 metais šis pastatymas aplankė visus didesnius Lietuvos miestus, spektaklį pamatė daugiau kaip 30 tūkstančių žmonių ir abejingų jam nebuvo – po kiekvieno pasirodymo žiūrovai braukė ašaras ir negailėjo audringų aplodismentų.
Geniali Viačeslavo Ganelino muzika, šmaikštūs Sigito Gedos tekstai, atnaujinta pastatymo scenografija ir puikiai žinomi Lietuvos atlikėjai vėl kviečia žiūrovus kartu išgyventi jautrią istoriją apie amžiną gėrio ir blogio kovą, tragikomiškas laimės paieškas, kuriose realybė pinasi su mistika, o tautosakos motyvai, paskaninti lietuvių liaudies humoru, lydi tyrus herojų meilės jausmus.
Šis kūrinys išties nemirtingas – tai pirmas lietuviškas miuziklas, sukurtas Kazio Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ motyvais. 1973 m. režisieriaus Arūno Žebriūno pastatytas muzikinis filmas aukso raidėmis yra įrašytas į mūsų kino istoriją ir dažnai vadinamas pirmąja lietuviška roko opera, nes buvo sumanytas kaip savotiškas atsakas A. L. Webberio kūriniui „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Tad ir šiandien, praėjus penkiems dešimtmečiams nuo sukūrimo, miuziklo „Velnio nuotaka“ šlovė neblėsta, o žiūrovų meilė – tik stiprėja.

 

Festivalio metu   eksponuojama dailininko Egilo Skujos tapybos darbų paroda

Egils Skuja 1968-1973 m.  Latvijoje, Rygos dailės akademijoje,  įgijo dailininko - dizainerio specialybę. Lietuvos dailininkų sąjungos , akvarelininkų  draugijos narys. Aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose. Jo tapytais paveikslais žavėjosi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Vokietijos dailės mylėtojai. Sukūręs Biržų, Vabalninko, Juodupės, Papilio miestų herbus.
Subtilus ir talentingas meno kūrėjas nenukrypsta nei į pigų dekoratyvumą, nei į dehumanizuoto  meno nihilizmą. Jo tapyba – tai ramus, sutelktas  natūros stebėjimas, apibendrinta, prislopinta spalvų gama, žmogiškos gyvenimo realybės atspindžiai. Tai menininkas, kurio dėka ne vienas parodų lankytojas išmoko  jautriau pažvelgti į supantį pasaulį, šalia esantį žmogų.
 

Kasa dirba antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 9−11 val. ir 12−15 val., penktadienį 9−11 val. ir 12−13 val., šeštadienį 9−11 val. ir 1 val. iki kiekvieno mokamo renginio pradžios. Sekmadienis, pirmadienis – poilsio dienos.  

 Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama