Renginys

Paroda „Visi į piliakalnį! Biržėnų kasdienybė ir šventės“

2021 02 14

Kol negalime švęsti visi kartu, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kviečiame aplankyti Biržų krašto muziejus „Sėla“ parodą Biržų tvirtovės rūmų I aukšto galerijoje (atviroje erdvėje).

„Visi į piliakalnį! Biržėnų kasdienybė ir šventės“

Lankydami parodą sužinosite, kas sieja šiuo metu galerijoje eksponuojamus trijų asmenybių biustus, kokios šventės buvo svarbios biržiečiams – pirmosios Lietuvos Respublikos piliečiams, kaip jos buvo švenčiamos, kaip pilies teritorija (vadinta piliakalniu) buvo paversta mėgstamiausia laisvalaikio praleidimo erdve, kokias pramogas mėgo mūsų seneliai, proseneliai. Susipažinę su paroda galėsite sudalyvauti viktorinoje (dalyvių ir nugalėtojų laukia prizai).

Jei manote, kad bus sudėtinga ateiti iki Biržų pilies, galime pasiūlyti aplankyti virtualų parodos variantą muziejaus svetainėje www.birzumuziejus.lt, rubrikoje „Virtualios parodos“, kur bus galima surasti ir viktorinos klausimyną bei nurodymus, kaip pateikti atsakymus.

Labai kviečiame biržiečius tokiu būdu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Parodą galėsite lankyti vasario 14 - 28 dienomis. Viktorinos dalyvių lauksime vasario 12 - 19 dienomis. Klausimyno teirautis ir paskui jį užpildytą atiduoti Muziejaus budinčiajam.

-

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija