Renginys

Paroda ,,EX-libris 2022 Lietuviškoji gotika: Trakų estetikos ir fenomeno refleksijos"

2023 09 09

Į Biržų pilies arsenalą atkeliavo ekslibrisų paroda iš Trakų istorijos muziejaus!

Trakų istorijos muziejaus rengiami tarptautiniai ekslibrisų konkursai jau turi savo nuolatinių dalyvių ir gerbėjų ratą. Pasikeitusio gyvenimo realybė dėl prasidėjusios pandemijos, o vėliau – agresoriaus karo veiksmai Ukrainoje buvo tik dar vienas iššūkis: nenuleisti rankų ir su dar didesniu užsispyrimu eiti tikslo link. Tai, kad kiekvienais metais dalyvių (tiek profesionalių menininkų, tiek jaunųjų savo meninio kelio dar beieškančių kūrėjų) gretos gausėja, mums tik dar kartą liudija, jog kultūros profesionalai visus dabarties iššūkius moka ir gali paversti naujomis galimybėmis.
Pastarojo konkurso pavadinimas „Lietuviškoji gotika: Trakų estetikos ir fenomeno refleksijos“ atskleidžia viduramžių meno esmę tarp šviesos ir šešėlių, tarp sklindančio spindulio ir jo atspindžio, tarp valdančios niūrios askezės ir estetinių pajautų. Natūralią šviesą, atsispindinčią nuo raižytų skulptūrų paviršių ar sklindančią pro bažnyčių ir katedrų vitražus, viduramžių teologai prilygino dieviškajai šviesai.

Paroda „Lietuviškoji gotika: Trakų estetikos ir fenomeno refleksijos“ – viena iš Lietuvos muziejų kelio Aukštaitijoje veiklų, eksponuojama Biržų krašto muziejuje „Sėla“, arsenalo II a. fojė. Parodą apžiūrėti galima iki rugsėjo 28 d. Maloniai kviečiame!

Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Trakų istorijos muziejaus informacija