Renginys

Naktis muziejuje

2022 05 14

Naktis muziejuje „Susitikimas su Karaliene Barbora“

Gegužės 14 d.

 

Šįkart Naktis muziejuje kviečia į Karalienės Barboros epochą: renginiai bus skirti Lenkijos karalienės, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Biržų-Dubingių kunigaikštytės – Barboros Radvilaitės (apie 1522-1551) 500-ųjų gimimo metinių jubiliejui.

Kadangi gražiausia XVI a. Europos moterimi tituluojama Barbora Radvilaitė ir pati, ir jos meilės istorija apsipynė įvairiausiomis legendomis, tai ir Nakties renginiuose Jūsų laukia įvairūs susitikimai, netikėtumai, paslaptys ir dideliems, ir mažiems... Visą vakarą muziejaus ekspozicijas ir parodas galėsite lankyti nemokamai!

 

O ypatingi susitikimai:

 

18 val. parodos „Karalienė Barbora – Biržų-Dubingių kunigaikštytė“ pristatymas. Parodoje  karalienės Barboros Radvilaitės atvaizdai iš 6Lietuvos muziejų.

Biržų pilies rūmai,  muziejaus „Sėla“ kunigaikščių Radvilų salė.

 

18.30 val. Prof. dr. Raimondos Ragauskienės paskaita (Lietuvos istorijos institutas) apie Karalienės Barboros virtuvę(paskaita parengta pagal Lietuvos Kultūros tarybos skirtą kultūros ir meno kūrėjo individualią stipendiją).Restoranas „Pilies skliautai“.

Po paskaitos bus galimybė užsisakyti patiekalą iš Karalienės Barboros meniu. Norinčius dalyvauti renginyje prašome būtinai registruotis iš anksto: tel. 8 450 33390, el. paštu:el.uzsakymai@birzumuziejus.lt

 

20 val. Barokinio orkestro „CollegiumMusicumRiga“ ir Ievos Sumejos (sopranas) koncertas „Vandens ir požemių dievybės muzikoje“.

Biržų pilies rūmai, Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salė.

 

Nuo 22 val. „Eurovizijos“ dainų konkurso transliacija – pargrįžimas iš karalienės Barboros epochos į XXI a. Europą.

Biržų pilies kiemas.

 

Primename, kad be nuolatinių ekspozicijų Nakties muziejuje metu veikia parodos: VDA Telšių fakulteto studentų kūrybinių darbų paroda ĮŽVALGOS M 1:1, ilgalaikės parodos „Grafų de Šua­zelGufjėpaveldas: Plateliai – Pa­pilys“ bei „Skrebiškių kop­lyčios radiniai“.

Taip pat ekspozicijas lankyti galima ir naudojantis audiogido paslauga (Biržų kunigaikštystės ir miesto; kunigaikščių Radvilų, grafų Tiškevičių – Biržų valdytojų; etnografijos ekspozicijose).

 

Atverkime kartu duris į paslaptingąją Karalienės Barboros naktį!

Biržų krašto muziejaus ,,Sėla" informacija