„Panemunė. Tikroji klasika“ (rugpjūčio 21 d.)

RUGPJŪČIO 21 D. (ŠEŠTADIENIS)

KAINA: 35 Eur. / asm.

ĮSKAIČIUOTA: kelionė patogiu autobusu, kelionėje lydinčio gido paslaugos. 
NEĮSKAIČIUOTA: bilietai į objektus ir edukacinės programos. 
IŠVYKIMAS: 7.30 val., iš Biržų r. sav. aikštelės
SUGRĮŽIMAS: apie 21.00 val. 

Ekskursija „Panemunė. Tikroji klasika“ su gide Daiva Tankūnaite
Maršrutas: Raudondvaris  – Seredžius – Veliuona – Raudonė – Panemunė – Šilinė

Programa

 • 10.30 Raudondvario dvaro ansamblis.

Išlikusiame pilies dvaro architektūriniame ansamblyje ryškiausi paskutiniųjų dvaro valdytojų grafų Tiškevičių giminės veiklos pėdsakai. Po 1831 metų gaisro, sudegus mediniams dvaro pastatams, grafas Benediktas Emanuelis Tiškevičius statydino naują, jau mūrinį dvaro ansamblį. Yra žinoma, kad šiuo laikotarpiu čia dirbo garsūs architektai: lietuvis Jonas Margevičius, Jokūbas Voleris iš Prūsijos ir italas Lauras Cezaris Anikini. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų bei egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos. Taip pat, sudalyvausime ekskursijoje „Pašnekesiai su grafiene Rozalija″, kurios pabaigoje Jūsų lauks kava su šokoladiniu pyragu. 

Papildoma paslauga - ekskursija  „Pašnekesiai su grafiene Rozalija″ – kaina 50 Eur grupei, + 5 Eur kavai su pyragu.

 • 12.00 Seredžius.

Šalia Nemuno ir Dubysos santakos įsikūrusio Seredžiaus miestelio didingai iškilęs piliakalnis, vadinamas Palemono kalnu. 

 • 13.00 Veliuona.

Paminklas Vytautui Didžiajam, piliaklnių kompleksas, Šv. Mergelės Marijos Emimo į dangų bažnyčia.„Jeigu užrištų akis, atpažinčiau Veliuoną iš kvapo, kurį skleidžia laukiniai vaismedžiai ir krūmynai kalnų šlaituose. Erškėčiai, ožekšniai, gudobelės, laukinės kriaušės ir dygiosios slyvos. Iš Dubinių vėsos ir eglynų ramybės. Iš piliarožių Antkalnės kaime. Iš gausybės žolynų vasarą. Kvapas kyla iš šaltiniuoto šaltžemio, iš kaulų, kaulelių, dūlančių ir sudūlėjusių piliakalniuose. Jį atneša vėjas iš Nemuno pusės, skirtingą, žiūrint koks metų laikas. Stoviu ant Margų kalno ir žiūriu į Nemuną – kvapnų, didingą, raminantį, glostantį, išlaisvinantį lietuvio jausmus ir mintis. Nuo įspūdžio, kurį palieka atsivėrę vaizdai, nepratusiam žmogui akimirką sustotų širdis. Užmerkiu akis, ir – išgirstu Veliuoną žolynų šnarėjime, mano oda pažįsta jos vėją. Ir intuityviai jaučiu, kad stoviu ant šventos žemės.“ Zalensų medinis dvarelis iš išorės. 

 • 14.00 Raudonės pilis.

XVI–XVII a. Nemunui tapus svarbia prekybine arterija, pilys įgavo naują paskirtį – pirkliai, didikai pradėjo statytis pilių tipo rezidencijas, kuriose tik dekoro elementais tapusios šaudymo angos priminė ankstesnių gynybinių pilių pagrindines funkcijas. XVI a. pab. šioje vietoje prūsų kilmės didikas Krišpinas Kiršenšteinas pastatė renesansinio stiliaus rezidenciją, kuri savo aukso amžių išgyveno valdant statytojo anūkui, LDK iždo valdytojui ir sekretoriui Jeronimui Krišpinui Kiršenšteinui. Ilgą laiką pilis priklausė garsiai Platono Zubovo giminei. Paskutinysis pilies šeimininkas buvo portugalas Ferio de Castro. Pilis labai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metais, kai vokiečiams traukiantis buvo susprogdintas pilies bokštas. Po karo rezidencija restauruota. Atstatytas 33,5 m aukščio pilies bokštas, iš kurio turistams atsiveria nepakartojami Raudonės apylinkių vaizdai. 

Papildoma paslauga - bilietas į bokštą– 1.50 Eur/asm.

 • 15.00 Panemunės pilis.

Panemunės pilį ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos 1604 m. pradėjo statyti iš Vengrijos atsikėlęs miško pirklys Janušas Eperješas. Pilį statė pagal to meto Vilniaus žemutinės pilies architekto Petro Nonharto projektą. Tai buvo moderni rezidencija, kurioje buvo įrengta kanalizacija, ventiliacija. Pilies pavadinimas kelis kartus keitėsi, dabar ji vėl vadinama Panemunės pilimi. Pilis ilgą laiką buvo vadinama Gelgaudų vardu. Šios pilies savininko sūnus Antanas ir Jonas Gelgaudai dalyvavo 1831 m. sukilime. Antanas Gelgaudas buvo sukilėlių armijos vadas.Šiuo metu rekonstruota pilis parengta lankymui. Pilies parkas su penkiais kaskadiniais tvenkiniais bei kalvotas reljefas paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui. Pilies bokšto rūsyje dar baudžiavos laikais buvo įrengtas karceris, į jį patekdavo pilies šeimininkams prasikaltę valstiečiai. 

Papildoma paslauga - įėjimo bilietas – 3 Eur/asm.

 • 16.00 Panemunių regioninio parko direkcija įsikūrusi regioninio parko vakariniame pakraštyje, buv. Šilinės smuklėje. Lankytojų laukia ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. 

Papildoma paslauga - lankytojo bilietas – 1 Eur/asm.

 • 17.00 išvykimas namo.
---
SVARBI INFORMACIJA!
 • Užsirašius į ekskursiją būtinas avansinis apmokėjimas 20 %. 
 • Likus vienai dienai iki išvykimo rekomenduojame pasitikslinti išvykimo laiką ir vietą.
 • Sumokėti avansai už keliones yra negrąžinami, išskyrus tuos atvejus, kai kelionė yra atšaukta!
 • Už kelionę sumokėta suma nebegrąžinama likus 7 dienoms iki kelionės. 

Biržų turizmo informacijos centras dėl nenumatytų aplinkybių gali keisti ekskursijos programą, išvykimo laiką, lankomų objektų skaičių. Gali keistis lankomų objektų kainos. Užsisakyti galite tel. nr. +370 686 73742.