Naujienos

Turizmo apgyvendinimas su eko ženklu

2021 01 27

Sausio 21 d. Biržų turizmo informacijos centras dalyvavo ES surengtuose nuotoliniuose mokymuose, kuriuose susipažinta su ES ekologinio ženklo suteikimo turizmo apgyvendinimui galimybėmis. Mokymuose dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES valstybių apgyvendinimo, turizmo įstaigų atstovai. 

Daugiau kaip 37 000 ES rinkoje šiuo metu parduodamų produktų paženklinti ES ekologiniu ženklu, kuris reiškia, kad jie atitinka griežtus ekologinius kriterijus.

ES ekologinio ženklo kriterijai nustatyti daugeliui produktų grupių bei paslaugų. Viena iš jų yra turizmo apgyvendinimo kategorija.

Kuo šis ženklas naudingas?

ES ekologinio ženklo privalumai:

  • pamatę šį ženklą jūsų klientai ir vartotojai žino, kad jūsų produktai atitinka griežtus ekologinius kriterijus, taigi jie juos mieliau renkasi;
  • šį ženklą tikrina trečioji šalis ir jis pripažįstamas visose ES šalyse;
  • jis naudingas jūsų reputacijai, nes ekologinis ženklas rodo, kad tausojate aplinką.

ES Ekologinio ženklo „Turizmo apgyvendinimo″ kategorijai priskiriamos turizmo apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos ir stovyklavietės. Šios įstaigos turi atitikti griežtus ekologijos reikalavimus pagal skirtingus 67 kriterijus (22 privalomi ir 45 neprivalomi - įvertinti taškais. Privalomas papildomų taškų skaičius 20 - 24). 

-


-
-

 

Biržų turizmo informacijos centro informacija