Naujienos

Biržų rajono savivaldybė ketina jungtis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo

2020 06 12

Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė kartu su centro darbuotojomis susitiko su vienu iš Šv. Jokūbo kelio „Camino Lituano“ projekto iniciatorių ir kelio sudarytojų, kelionių pėsčiomis entuziastu Mariumi Minkevičiumi. Buvo aptarta galimybė prisijungti prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Biržų rajone atsirastų pirmoji tarptautinio piligriminio kelio atkarpa.

„Biržų rajone naujai atsirasianti kelio atkarpa jungtų lietuviškąjį Šv. Jokūbo kelią su latviškuoju – „Camino Latvia“ ir taptų dar vienu traukos objektu mūsų krašte. Čia keliaujantieji galėtų betarpiškai susipažinti su pakeliui esančiais kultūriniais, istoriniais, unikaliais, tik Biržų kraštui būdingais gamtos objektais bei vietos bendruomenėmis, gyventojais“, ‒ sakė mero pavaduotoja Astra Korsakienė.

Šv. Jokūbo kelias – „Camino Lituano“ yra lietuviškoji Šv. Jokūbo „Camino de Santiago“ kelių Ispanijoje versija. Tai 500  kilometrų per Lietuvą besidriekiantis, piligriminis, turistinis, pažintinis maršrutas, skirtas tiek savarankiškam, tiek organizuotam keliavimui pėsčiomis arba dviračiais. Šiuo metu „Camino Lituano“ yra vienintelis realiai funkcionuojantis Šv. Jokūbo kelias Lietuvoje. Piligrimų, žygeivių patogumui „Camino Lituano“ maršrutas yra suskirstytas į 20 vienos dienos ėjimo etapų, kurių kiekvienas yra vidutiniškai 25 kilometrų ilgio bei sudarytas taip, kad būtų maksimaliai saugus. Visas kelias kas 300‒500 m yra sužymėtas Šv. Jokūbo kelio simboliais ‒ mėlyname fone stilizuotos geltonos kriauklės bei rodyklės.

Birželio 27-28 d. projekto organizatoriai planuoja Šv. Jokūbo kelio „Camino Lituano“ atkarpos Biržų rajone testavimą. 

 www.caminolituano.com

Biržų rajono savivaldybės informacija