Naujienos

Biržų krašto muziejus „Sėla“ vėl priims lankytojus!

2021 03 15

Nuo 2021 m. kovo 18 dienos (ketvirtadienio) pagaliau galėsime svetingai atverti duris savo lankytojams, kurių labai pasiilgome per 4 mėnesius, kol muziejus buvo uždarytas dėl karantino.
-
Visus praeitus metus, net ir negalėdami priimti lankytojų, atkakliai dirbome, rengdami progines parodas, organizuodami akcijas ir laukdami šio laiko, kai galėsime Jums parodyti savo darbo vaisius. Pamatyti tikrai yra ką: lapkričio viduryje parengėme parodą „Grafų de Šuazel Gufjė paveldas: Plateliai-Papilys“. Parodoje pristatoma dalis gausios grafų de Šuazel Gufjė paveldo kolekcijos  – baldų, indų, skulptūrų, tapybos darbų – iš Platelių dvaro, saugomos Žemaičių muziejuje „Alka“, ir Papilio dvaro nuotraukos, daugiausia, iš grafų augintinės Genovaitės Vavžekaitės albumo, muziejui dovanoto Gintarės Skaistės. Artefaktai eksponuojami net trijose muziejaus erdvėse.  
-
Prieš pat Kovo 11-ąją parengėme naują ne tik virtualią, bet ir tikrą parodą iš  muziejaus rinkinių, tikėdamiesi, kad ją lankytojai galės pamatyti gyvai. Taigi, Jūsų dėmesiui tapybos bei grafikos darbų parodoje  „Meilės Biržų kraštui įkvėpti“ pateikiame bemaž 40  tapybos ir grafikos darbų, kurių autoriai – Biržų krašte gimę, augę, besimokę, dirbę ar kitaip su mūsų kraštu susiję dailininkai. Ne tik profesionalūs, bet ir savamoksliai dailininkai, tautodailininkai. Darbų tematika – portretai, peizažai, natiurmortai, Biržų miestas seniau ir dabar, Astravas, Širvėnos ežeras, pilis, Vilniaus vaizdai – tai, ką autoriai matė, kuo gyveno, kas jiems buvo aktualu.
-
Kol neatšaukti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai, laukiame apsilankant – nuoširdžiai tikime – mūsų taip pat pasiilgusių biržiečių. Turėsite progą ramiai bei saugiai pabūti muziejuje. Ir dar: dešimties pirmųjų lankytojų laukia dovanėlė!
-
Lankantis muziejuje prašysime laikytis privalomų saugumo reikalavimų: vyresnius nei 6 metų lankytojus dėvėti apsaugines veido kaukes, neiti į muziejų, jeigu jaučiate viršutinių kvėpavimo takų ligų požymius (karščiavimą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą).
-
-
-
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija