Dreverna. „Žuvies kelias″ (rugsėjo 18 d.)

RUGSĖJO 18 D. (ŠEŠTADIENIS)

KAINA: 65 Eur. / asm.

ĮSKAIČIUOTA: kelionė patogiu autobusu, edukacinės - degustacinės programos, kelionė burlaiviu, gido paslaugos.
IŠVYKIMAS: 6.00 val., iš Biržų r. sav. aikštelės
SUGRĮŽIMAS: apie 21.00 val. 

Laisva, skanu, unikalu – ŽUVIES KELIU!

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste.

Atvykus į laivadirbio Jono Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) etnografinę sodybą linksminsitės, mokysitės lietuvininkų (šišioniškių) tarmės žodžių krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“.

Muziejuje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susijusios. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami, kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų.

Sodybos kiemelyje skanausite Mažosios Lietuvos desertą – kafiją (cikorijos gėrimą), gliumzinį (varškės) pyragą, bei paragausite unikalią dreverniškių žuvienės. Degustuosite išskirtinio skonio Klaipėdos krašto vietinio vyndario „MEMEL Wine“ vyno.

Keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą. Iškelsite bures ir plauksite įspūdingu senoviniu burlaiviu – reisine „Dreverna“ arba kitu laivu (priklauso nuo žmonių skaičiaus) po Kuršių marias. Grįžę iš Drevernos apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, mirusias kopas (Naglių gamtinį rezervatą) taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai...

Programos trukmė 4-5 val.

---
SVARBI INFORMACIJA!
  • Užsirašius į ekskursiją būtinas avansinis apmokėjimas 20 %. 
  • Likus vienai dienai iki išvykimo rekomenduojame pasitikslinti išvykimo laiką ir vietą.
  • Sumokėti avansai už keliones yra negrąžinami, išskyrus tuos atvejus, kai kelionė yra atšaukta!
  • Už kelionę sumokėta suma nebegrąžinama likus 14 dienoms iki kelionės. 

Biržų turizmo informacijos centras dėl nenumatytų aplinkybių gali keisti ekskursijos programą, išvykimo laiką, lankomų objektų skaičių. Gali keistis lankomų objektų kainos. Užsisakyti galite tel. nr. +370 686 73742.