Renginiu kalendorius

    Vasario 26 d. (penktadienis) žemietės – Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Jūratės Budriūnaitės – kūrybos diena.

Jūratė Budriūnaitė gimė 1973 m. Biržų rajone, Gulbinų kaime.

1992–1996 metais studijavo Lietuvos muzikos akademijoje.

Nuo 1996 m. dirba Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Sukūrė per 40 vaidmenų.

Apdovanojimai:

2001 m. Banko „Snoras“ premija už geriausią antraplanį aktorės vaidmenį;

2001 m. Šiaulių miesto savivaldybės geriausios metų aktorės vardas ir premija;

2003 m. Šiaulių apskrities viršininko administracijos padėka už nacionalinių kultūros vertybių propagavimą Šiaulių regione ir nuoširdų teatro meno turtinimą.

2004 m. AB spaustuvės „Titnagas“ padėka už Elės vaidmenį spektaklyje „Daktaras ir Mangaryta“.

2007 m. Kultūros ministerijos premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius“ nominanto diplomas už geriausią 2006/2007 m. teatro sezono antraplanį aktorės vaidmenį (Adelma – Carlo Gozzi spektaklyje „Princesė Turandot“, rež. Aidas Giniotis).

2007 m. Banko „Snoras“ premija už geriausią sezono antraplanį aktorės vaidmenį.

2008 m. Šiaulių miesto savivaldybės geriausios 2007 metų aktorės vardas ir premija.

12 val. Šiaulių valstybinio dramos teatro spektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“. Režisierius  Arvydas Lebeliūnas. Vaidina Jūratė Budriūnaitė (Cirko primadona), Inga Jarkova, Monika Šaltytė, Rolandas Dovydaitis, Eduardas Pauliukonis, Aidas Matutis, Aurimas Žvinys, Anicetas Gendvilas, Nomeda Bėčiūtė, Danguolė Petraitytė, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Aurimas Pintulis. Spektaklio trukmė – 1 val. 40 min. Bilieto kaina 3 Eur , didesnėms kaip 10 asm. grupėms po 2 Eur.

1892 m. išleista knyga „Kaštonė“ daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu iš geriausių kūrinių vaikams apie gyvūnus. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.

Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik A. Čechovo apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję.

Pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės.

Žiūrovė apie šį spektaklį:

   „Kaštonė“ − nuostabus spektaklis, kurį visada bus malonu atsiminti... Seniai spektaklyje verkiau. Tai atsitiko per „Kaštonę“. Ačiū už nuostabias   akimirkas.“

16 val. 30 min. 2 aukšto fojė susitikimas su Valstybinio Šiaulių dramos teatro  aktore, kraštiete Jūrate Budriūnaite „Teatras – mano meilė. “ Susitikimo vedėjas – aktorius Juozas Bindokas. Renginys nemokamas.

18 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro Arturo Milerio dviejų dalių melo drama „Komivojažieriaus mirtis“. Režisierius Arvydas Lebeliūnas. Vaidina Jūratė Budriūnaitė (Linda), Antanas Venckus, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Aurimas Žvinys, Danguolė Petraitytė, Rolandas Dovydaitis, Romanas Dudnikas, Monika Šaltytė, Eglė Stanišauskaitė, Inga Norkutė. Spektaklio trukmė – 2 val. 50 min. Bilieto kaina 9 Eur. Didesnėms kaip 10 asm. grupėms – po 7 Eur.

          „Komivojažieriaus mirtis“– vieno garsiausių XX amžiaus Amerikos dramaturgų Arturo Milerio (Arthur Miller) pjesė, laikoma XX amžiaus dramaturgijos klasika. Dramoje per brandaus žmogaus gyvenimo vertės ir kainos suvokimą bei jauno žmogaus ieškojimų krizę ir bandymus įgyvendinti tėvo svajones atskleidžiamos tiesos ir melo, kaltės ir atsakomybės problemos. Arturas Mileris eksperimentavo su dramos forma: realybę supynė su pagrindinio personažo Vilio Lomeno pasąmonės vaizdais, į siužetą įterpė prisiminimų fragmentus, scenos erdvę ir laiką skaidė į praeities ir dabarties erdves. 1949 m. parašyta drama autoriui pelnė Pulicerio (Pulitzer) premiją.

          Po pasaulinės pjesės šlovės ją atrado ir Lietuvos režisieriai. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre „Komivojažieriaus mirtį“ statantis režisierius Arvydas Lebeliūnas įsitikinęs, kad ši pjesė mums aktuali, o dabar – ypač. „Šiuolaikiniame ekonominiame bėgime žmogus, ieškodamas būdo išsilaikyti, praranda vertybes, šeimą, net save patį. „Komivojažieriaus mirtis“ – tai šeimos išlikimo istorija. Viskas tarsi daroma dėl šeimos, o pasirodo, kad tas nepaliaujamas bėgimas, tas aukojimasis ir aukojimas virsta šeimos susvetimėjimo tragedija“, – sako režisierius.

          Drama „Komivojažieriaus mirtis“ Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pastatyta 2015-aisiais, kai pasaulis minėjo žymiojo dramaturgo Arturo Milerio 100-ąsias gimimo ir 10-ąsias mirties metines.

          Nepaisant kūrėjo talento ir didžiulio indėlio į pasaulinę literatūrą, Arturas Mileris plačiajai popkultūros auditorijai labiau žinomas kaip Merlyn Monro vyras.   

 

Informacijos šaltinis: laikraštis "Šiaurės rytai"

Nuotrauka:Biržų kultūros centras

Atgal