Renginiu kalendorius

Vasario 9 d. 15 val. Spektaklio – žaidimo diena. Valstybinio Šiaulių dramos teatro vienos dalies spektaklis „Bagadelnia“.  Režisierius -  Aleksandr Špilevoj ,  scenografė ir kostiumų dailininkė – Rūta Lendraitytė Utalla, kompozitorius – Paulius Trijonis, vaizdo projekcijų autoriai – Andrej Špilevoj, Aurelijus Čiupas,  šviesų dailininkas – Darius Malinauskas. Vaidina: Vincas – Sigitas Jakubauskas/ Saulius Pauliukonis, Rapolas – Juozas Bindokas/ Vladas Baranauskas, Valerijus – Juozas Žibūda/ Antanas Venckus, Ema – Rimanta Krilavičiūtės/ Nijolė Timinskienė, Agota – Nomeda Bėčiūtė/ Vilija Paleckaitė. Trukmė 1 val. 40 min. Bilieto kaina 10 Eur, senjorams 8 - Eur.

Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.

Tai, kad vaidinamos pjesės herojai yra senelių globos namų gyventojai, visai nereiškia, kad žiūrovai spektaklio metu bus skandinami liūdesyje ir užuojautoje. Anaiptol. Spektaklio aktoriai atskleis jums smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog išsigalvoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai  tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.

Kaip sako patys senelių globos namų gyventojai, bagadelnia – tai jau dangaus prieangis. O štai ką apie šį prieangį sako spektaklyje pasirodysiantis Jimas Morrisonas iš grupės „The Doors“ :  „The doors of perception are cleansed here and everything appears to man as it is, infinite “ ( „Čia atidarytos suvokimo durys... O žmogui vis atrodo , kad   jo gyvenimas yra  begalinis...“) Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus kartu praverti duris į tą prieangį, nes galbūt jame pavyks įžvelgti tai, kas bus toliau ir tai, kas jau liko prieš jį? O kas, jei tie penki spektaklyje pasirodantys senukai, per savo ilgus gyvenimus ir ribinius išgyvenimus tikrai jau pravėrė tas duris ir pažino kai ką, kuo galėtų pasidalinti ir su mumis? O jeigu?

Kasa dirba   antradienį, trečiadienį , ketvirtadienį   9 - 11     12- 15 val.     Penktadienį    9- 11   12- 13 val.    Šeštadienį  9 - 11  val. ir  1 val.  iki kiekvieno mokamo renginio pradžios. Sekmadienis, pirmadienis – poilsio dienos. Telefonu bilietų neužsakome. Bilietai nekeičiami. Pinigai už bilietus grąžinami tik tuo atveju, jei renginys neįvyksta arba data nukeliama. Kasos tel. 32513

 

Atgal