Naujienos

          Lapkričio 27 d. kavinėje „Biržė“ vyko projekto „Biržų tinklas“ mokymai „Teikiamų paslaugų kokybės kūrimas“. Mokymus vedė verslo ir komunikacijos ekspertė, lektorė Janina Sabaitė Melnikovienė. Diskusijos būdu, analizuojant 2019 m. vykusį Mototuro renginį, buvo apibrėžiami bendri renginio tikslai, patrauklus paslaugų pateikimas, partnerystės vertė, viešinimo būdai, planavimas ir kokybės užtikrinimas, renginio ambasadorių programa bei bendrų projektų ir idėjų kūrimas.

          Mokymuose ne kartą buvo minima gerosios patirties nauda. Neretai, vietoje to, kad pritaikyti ar pasisemti žinių iš tų, kurie jau yra įgyvendinę ar sukūrę vienokį ar kitokį bendradarbiavimo modelį, ieškoma kažko unikalaus ar kitokio. Geroji patirtis ir informacijos sklaida tarp tinklo narių yra geriausia priemonė glaudinti bendradarbiavimą. Mokymų metu gautomis žiniomis dalinantis su tais kurie nedalyvavo, yra gerinamas narių įtraukimas į projekto vystymą, bei užtikrinama idėjų ir informacijos sklaida. Kitas svarbus momentas – vertės sukūrimas. Renginį planuojant drauge ir keliant projekto dalyvių tarpusavio bendradarbiavimą, užmezgami stiprūs saitai, kurie vėliau paskatins ir kitas organizacijas ir įmones prisidėti prie bendro, Biržų tinklo projekto.

          Remiantis Mototuro renginio pavyzdžiu, pirmiausia buvo siekiama apsibrėžti kokie buvo įvykusio renginio pliusai ir minusai, kokios buvo emocijos po renginio, ką galima būtų pakoreguoti ir ką keisti ruošiantis kitų metų renginiui. Renginio siekiamybė: suteikti galimybę atrasti, nustebinti, sudominti, kad dalyviai atvyktų vėl ir atsivežtų savo šeimas, draugus, kad apsistotų ilgesniam laikui. Siūloma ir surasti vieną emocinį renginio identitetą. Reikia nepamiršti, jog kiekvienas projekto dalyvis turi būti šio projekto tam tikras ambasadorius, turi jausti atsakomybę ir tinkamai atstovauti ne vien savo verslui bet ir visam Biržų regionui.

          Galiausiai, buvo išsikelti tikslai kitų metų Mototuro renginiui, tai grįžtamasis ryšys, nauda organizatoriams ir partneriams, bei išankstinis renginio viešinimas. Kiekvienam projekto dalyviui, nesvarbu ar tai būtų verslo įmonės ar bendruomenės, turi būti užtikrinamas grįžtamasis ryšys. Akcentuojama buvo ir paties projekto esmė – surasti bendrus bendradarbiavimo saitus, kurie egzistuotų ne vien renginio metu bet ir jam pasibaigus. Reklamos sklaidos gerinimui, buvo kviečiama labiau išnaudoti socialinių tinklų galimybes bei pradėti skelbti apie renginį kuo anksčiau. Pagrindinis tikslas – pateikimas ir diferenciacija skirtingiems klientams. Galbūt jau registracijos punkte, šeimoms būtų patariama kuriuos taškus vaikams aplankyti būtų kur kas įdomiau.

          Renginio sėkmės garantas - sklandus visos organizacinės komandos darbas. Šiek tiek tvarkos į bendradarbiavimo sąvoką įvestų pasirašyti raštiški susitarimai su projekto dalyviais. Kiekvieno atsakomybė tiek prieš save, tiek ir reprezentuojant patį renginį, įneša žymiai daugiau kokybės į tai kas atliekama.

          Mokymai baigėsi visų dalyvių apibendrinimais apie tai ką atsinešėme ir ką išsinešame iš šio susitikimo. Lektorė linkėjo likti išvien ir kartu spręsti atsiradusius iššūkius, jungtis ir visuomet ieškoti bendrumo. 

          Renginiai yra motoklubo "Aquila" vykdomo bendradarbiavimo projekto "Biržų tinklas" dalis, todėl kviečiame prisijungti, kad galėtume pasisemti gerosios patirties ir siekti pokyčių Biržų krašte bendradarbiaudami.

Biržų turizmo informacijos centro informacija

 

Atgal