Renginių kalendorius

Spalio 8 d., sekmadienis, 13.00 val. "Sapnuoju, kad einu" (dokumentinis kino filmas ir susitikimas su režisieriumi Jokūbu Viliumi Tūru). Lietuva, 2012 m., 87 min. 

„Sapnuoju, kad einu“ premjera įvyko  2012 m. lapkritį tarptautiniame kino festivalyje Cottbuse, Vokietijoje. Tais pačiais metais filmas parodytas Europos šalių kino forume „Scanorama” Vilniuje, 2013 balandį - Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris”. 2013 m. filmas laimėjo „Sidabrinės gervės” apdovanojimą už Metų geriausią pilnametražį dokumentinį filmą ir buvo atrinktas atstovauti Lietuvai Kanų kinomugėje „Le Marché du Film“.

Tai filmas apie kelionę į save. Režisierius ir piligrimas J. V. Tūras pusę metų trukusią piligriminę kelionę pėsčiomis Šv. Jokūbo keliu nuo Vilniaus iki Santjago de Kompostelos miesto Ispanijoje įamžino vaizdo kamera.

J. V. Tūras iš savo namų Vilniuje į Santjago de Kompostelos miestą Ispanijoje iškeliavo 2010 m. sausį. 4500 km piligriminės kelionės maršrutas driekėsi per Lenkiją, Vokietiją, Čekiją, Šveicariją, o Prancūzijoje ir Ispanijoje įsiliejo į Šv. Jokūbo kelią. Nuo XIII a. piligrimai šiuo keliu traukdavo nusilenkti Šv. Jokūbo palaikams, palaidotiems Santjago de Kompostelos katedroje.

Po filmo režisierius bendraus su publika. 

Atgal