Naujienos

PROJEKOTO "PAŽINKIME KAIMYNUS ŽIEMGALOJE 2018" ORGANIZATORIŲ SUSITIKIMAS 

       Šių metų balandžio 6 d., Sodeliškių dvaro sodyboje įvyko projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje 2018“ darbo grupės susitikimas. Akcija vyksta jau antrus metus. Projekte dalyvauja Bauskės, Iecavos, Rundalės, Vecumniekų (Latvija) ir Biržų, Pasvalio, Pakruojo bei Joniškio (Lietuva) rajonai. Akcijos tikslas - skatinti turizmą Lietuvos ir Latvijos pasienyje bei populiarinti čia esančius turistinius objektus. Susitikimo metu aptartas projekto reglamentas, dalyvavimo akcijoje taisyklės, organizaciniai klausimai, išsidalinti akcijos dalyvių anketos – turizmo maršrutai. Šias anketas Biržuose platins Biržų turizmo informacijos centras.

       Darbinis susitikimas užbaigtas ekskursija po Sodeliškių dvaro sodybą, kuri yra viena iš šio turizmo akcijos dalyvių Biržuose. Svečiai iš Latvijos ir Lietuvos aplankė: Sodeliškių dvaro sodybos kompleksą - rūmai (SPA, baseinas, restoranas, viešbutis), vienintelis Lietuvoje visiškai rekonstruotas ir veikiantis vėjo malūnas (1924 m), autentiškos XX a. pradžios Aukštaitijos sodybos etnografinės patalpos ir jų ekspozicijos, elnynas, ekologinis ūkis, lauko pirtis ir kt. Edukacinės programos "Grūdo kelias" metu projekto organizatoriai kepė duoną, skanavo šioje dvaro sodyboje auginamų ir gaminamų skanėstų. Aplankytas senovinės technikos muziejus, kuris duris visiems lankytojams atvers rugpjūčio 4-5 dienomis, biržų miesto šventės metu.

      Šių metų gegužės 1 d. Pakruojyje bus duotas oficialus startas Latvijos Lietuvos keliavimo pasienyje akcijai „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!”, akcijos tikslas yra lietuvius ir latvius supažindinti su šioje teritorijoje esančiais turizmo objektais ir renginiais. Šia akciją jau antrus metus organizuoja Bauskės, Iecavos, Rundalės, Vecumniekų savivaldybės Latvijoje bei Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio rajonų savivaldybės Lietuvoje. Maršruto lankstinuke pateikiama informacija apie 48 lankytinus objektus ir renginius. Tiem, kuriems patinka žaidimo elementai siūloma gauti antspaudą akcijos dalyvių vietose ir pateikti užpildytas anketas Bauskės, Biržų, Pakruojo, Pasvalio ar Joniškio turizmo informacijos centruose iki rugsėjo 28 d., pretenduosite į vieną iš 16 prizų.

  • 8 (aštuoni) dalyviai, kurie bus aplankę bent 8 (aštuonis) akcijos objektus ar renginius (kiekvienoje savivaldybėje po vieną), galės laimėti rėmėjų įsteigtus prizus.

  • 4 (keturi) keliautojai iš Latvijos, kurie bus aplankę bent 16 (šešiolika) akcijos renginių arba objektų (kiekvienoje savivaldybėje po du) turės galimybę laimėti dviratį iš Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio savivaldybių.

  • 4 (keturi) keliautojai iš Lietuvos kurie bus aplankę bent 16 (šešiolika) akcijos renginių arba objektų (kiekvienoje savivaldybėje po du) turės galimybę laimėti dviratį iš Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų savivaldybių.

Turizmo akcijos uždarymo ir dovanų įteikimo laimėtojams renginys bus organizuojamas spalio 13 d., Bauskėje tuo pačiu simboliškai uždarant aktyvųjį turizmo sezoną.

Detalesnė informacija apie akciją: https://www.facebook.com/kaiminizemgale.

Informacija: Biržų turizmo informacijos centras

Atgal