Pažintiniai takai

SMEGDUOBĖS "BARSUKO OLA" TERITORIJOS PAŽINTINIS-GEOLOGINIS TAKAS

Takas įrengtas Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje, Mantagailiškio "Gojelio" miške.
Pėsčiųjų takas įrengtas 2,5 ha ploto teritorijoje, santakinio grunto danga. Bendras ilgis 700 m.
Geologinį taką sudaro pažintinis takas, laiptai ir liepteliai bei informaciniai ženklai.

Tako pradžia yra prie smegduobės "Geologų duobė", toliau takas veda pro smegduobę "Lapės ola", o pasiekus "Gojelio" pietvakarinį pakraštį "įveda" į čia tūnantį smegduobyną, kuriame randasi smegduobė "Barsuko ola" ir kitos dar didesnės bei gilesnės smegduobės. "Barsuko ola" yra susidariusi iš dviejų kadaise susijungusių smegduobių, kurių dabartinis ilgis yra 32 m, gylis - 3,5 m. Toliau takas vingiuoja į šiaurę ir veda palei "Gojelio" pakraštyje išsidėsčiusias smegduobes, leidžiasi pro karstinį atlikuonį, lanku juosia vieną didžiausių smegduobių ir grįžtant dar nusileidžia į kitą smegduobę, iš kurios pakilus tarp kitų mažesnių vėl grįžtama į "Gojelio" pakraštį. Takas leidžia apžvelgti net 13 smegduobių, iš kurių trys yra sudėtingesnės savo forma, ir kurių duburiuose yra susijungusios po dvi ar tris anksčiau atsivėrusios smegduobės.

 

“UŽUŠILIŲ” PAŽINTINIS TAKAS

Poilsiavietė ir pažintinis takas įrengti Užušilių miške, Biržų g-jos 74,75 kv., 22 skl.
Pažintinio tako ilgis – 0,6 km.
Keliaudami pažintiniu taku, susipažinsite su miško augalais, sužinosite įvairių gamtos pasaulio įdomybių. Poilsiavietė ir takas pritaikyti neįgaliųjų poilsiui.

Koordinatės LKS 94 sistemoje:   546702 / 6237264.
http://www.bmu.lt/poilsines/uzusiliai.html 

 

PASIVAIKŠČIOJIMO TAKAS KIRKILŲ KRAŠTOVAIZDŽIO DRAUSTINYJE

Pasivaikščiojimo takas prie Kirkilų karstinių ežerėlių - tai puiki galimybė stebėti šiuos unikalius vandens telkinius iš labai arti. Takas nutiestas per nedidelės pelkutės ir pusiasalius su pelkėms būdinga augmenija ir gyvūnija. Pasivaikščiojimo takas veda link liepto, kuriuo pateksite į kitą ežerėlių krantą. O pažvelgę į vandenį nuo lieptelio gal pamatysite ir ežerėliuose gyvenančias purpurinių sierabakterijų kolonijas.

Daugiau informacijos http://www.birzuparkas.lt/lt/informacija-lankytojams/pasivaiksciojimo-takai/

 

 

 

Atgal