Naujienos

Gruodžio 8 dieną, Joniškyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl tarptautinio Latvijos Lietuvos turizmo projekto  „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” vykdymo 2018 metais

2018 m., gruodžio 8 d., Joniškio Raudonojoje sinagogoje Latvijos savivaldybės:  Bauskė, Iecava, Rundalė, Vecumnieki ir Lietuvos savivaldybės: Biržai, Pasvalys, Pakruojis ir Joniškis pasirašė bendradarbiavimo sutartį  dėl tarptautinio turizmo projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” vykdymo 2018 metais.

Bendradarbiavimo sutarties tikslas yra skatinti turizmo objektų, renginių ir paslaugų plėtrą bendradarbiavimo partnerių teritorijose.  Svarbiausi projekto uždaviniai – padrąsinti gyventojus keliauti ir atrasti kaimynų siūlomus turizmo objektus ir paslaugas, skatinti verslo ir turizmo plėtrą, organizuoti bendrą projekto akciją.

Projekto rezultatas – sukuriamas bendras maršrutas ir bukletas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ latvių ir lietuvių kalbomis. Šiame maršrute galėsite susipažinti su 40 turizmo objektų iš kurių 8 yra miestų rengiamos šventės ar festivaliai, taip pat nakvynės ir maitinimo galimybės Latvijoje ir Lietuvoje.  Tam, kad projekto maršrutas sulauktų kuo didesnio susidomėjimo, organizuojama projekto akcija – kurią sudaro 24 objektai  – iš kiekvienos dalyvaujančios savivaldybės po 2 lankytinas turizmo vietas  ir  po 1 renginį.

Projekto akcija bendradarbiaujančiose savivaldybių teritorijose 2018 m., vyks nuo gegužės 1 d., iki rugsėjo 25d.  Projekto akcijos atidarymo renginys vyks gegužės 1d., Pakruojyje (Lietuva), o uždarymas spalio 13d., Bauskėje (Latvija). Akcijos prizai: 8 dviračiai ir rėmėjų dovanų kortelės.

Bendradarbiavimo projekto idėja atsirado Bauskėje (Latvija) 2016m., pabaigoje, kurią savivaldybės jau realizavo 2017 m., turizmo sezone. Po akcijos uždarymo, įvertinus projekte pasiektus rezultatus, darbo grupė nusprendė tęsti projektą į bendradarbiavimą ir maršrutą įtraukiant ir Joniškio savivaldybę Lietuvoje.

2018 m., šis projektas taip pat bus vykdomas išskirtinai tik savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma 8 000 eurų, kiekviena savivaldybė prie projekto prisideda 1 000 eurų. 

Biržų turizmo informacijos centras


Atgal