Renginiu kalendorius

Lapkričio 8 d. 16:30 val.

Biržų krašto muziejaus ,,Sėla" didžiojoje parodų salėje, J. Radvilos g. 3, Biržai

Parodos „Sugrįžimai: išeivijos paveldas Biržų krašto muziejuje „Sėla“ pristatymas.

Renginio trukmė 1 val.

 

Paroda „Sugrįžimai: išeivijos paveldas Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (ir ne tik...)“

 

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio išjudinti biržiečiai iš visos Lietuvos 1989 m. rugsėjį sugužėjo į dvi dienas trukusį biržiečių suvažiavimą, kurio rezoliucijoje buvo įrašyta: užmegzti ryšius su užsienio lietuviais. 

Visos baimės buvo nustumtos į šalį, ir į Biržų krašto muziejų „Sėla“ išeivijos biržiečiai ėmė pargrįžti savo darbais: knygos, paveikslai, skulptūros, monetų ir medalių kolekcijos, suvenyrai (kartais labai netikėti...pvz.: lietuviškas Vytis su žinomo Holivudo aktoriaus- Chucko Norriso, Johno Goodmano ar Marijos Bello veidu).

Siuntinys po siuntinio iš už Atlanto ... Magiškai skamba... dar iki 1989-ųjų...

Juk ne viena šeima tuo gūdžiu laiku,  kai parduotuvėse visi drabužiai buvo nuobodžiai pilki, o baisiausia – vienodi, nieko taip nelaukdavo kaip magiškos dėželės iš už Atlanto, į kurią su nuoširdžiausiais linkėjimais giminaičiai įdėdavo ir sunkiai įsivaizduojamo grožio suknelių, audinių, spalvingų skarelių, šalikėlių ir netgi tai, kuo galėdavai „pritrėkšti“ savo -niolikamečius bendraamžius – pačius tikriausius džinsus...

Visus kviečiame lapkričio 8 d. 16.30 val. į parodos „Sugrįžimai: išeivijos paveldas Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (ir ne tik...)“ pristatymą. Muziejaus dovanos laukia tų, kurie iki šiol išsaugojo nors kokį magiškojo siuntinio iš už Atlanto daiktą. Kas tik galite, ateikite pasipuošę „amerikonišku“ drabužiu, aksesuaru, ar atsineškite giminaičių siųstą laišką, atviruką, nuotrauką, ar savo pasakojimu pargrąžinkite juos namo – į Biržus.

 

Biržų krašto muziejaus ,,Sėla" informacija

Atgal