Renginiu kalendorius

Lapkričio 13 d. 17.30 val. J. Bielinio bibliotekos salėje (J. Radvilos g. 3, Biržai)

,,Paskutinis piemuo" 

Olandija | 2018 | 81 min. | Įvairaus amžiaus žiūrovams

Režisierius Ton van Zantvoort.

Kalba: olandų

Subtitrai: lietuvių, anglų

Idiliškas vaizdas: Stijnas, vienas iš paskutinių senųjų piemenavimo tradicijų besilaikančių olandų, lėtai gena savo avių bandą ryto saulėje mirgančia pieva. Tačiau ši pastoralinė romantika tėra kinematografinė iliuzija: kiekvieną mielą dieną Stijnas su šeima turi kovoti už išlikimą. Žemių savininkams, su kuriais jis kiekvienais metais turi atnaujinti kontraktus, nerūpi trapios ekosistemos palaikymas ir jie mieliau renkasi kitus būdus – dažniausiai pigesnius – prižiūrėti savo laukus. Praginus bandą per miestelį, nepatenkinti kavinių savininkai kviečia policiją dėl kelių paliktų avių spirų, ir piemuo gauna kelių šimtų eurų baudą. Politikai į šimtametę tradiciją menantį piemenavimą žiūri pro pirštus ir finansavimą nubraukia. Susidūręs su abejinga ir istorinės atminties stokojančia neoliberalia sistema, Stijnas kartu su šeima privalo išmokti žaisti pagal jos diktuojamas taisykles. Priešingu atveju avys keliaus į skerdyklą, o jis privalės atsisakyti savo mylimos profesijos ir, aišku, kartu su ja kultivuojamos laisvės. Tačiau ar tai įmanoma? 

https://www.tiketa.lt/LT/festivalis_nepatogus_kinas__paskutinis_piemuo_22124

-----------------

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema - Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 - 17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17:30 val. ,,Paskutinis piemuo", lapkričio 14 d. 17:30 val. ,,Naktinė greitoji", lapkričio 15 d. 17:30 val. ,,Labas robote", lapkričio 17 d. 13 val. ,,Normalumas" ir tą pačią dieną 15 val.  - ,,Brolis". 

Pirmojo kino seanso dieną Biržuose lankysis ,,Nepatogaus kino" organizatoriai, pristatysiantys festivalį. 

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų - kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt 

 

Biržų r. savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos informacija

Atgal