Renginiu kalendorius

Lapkričio 17 d. 13 val. J. Bielinio bibliotekos salėje (J. Radvilos g. 3) 

,,Normalumas"

Italija, Švedija | 2019 | 70 min. | V

Režisierė: Adele Tulli

Kalbos: italų

Subtitrai: lietuvių, anglų

„Normalumas“ – tai audiovizualinė kelionė po lyčių stereotipus ir šiuolaikinėje visuomenėje nusistovėjusias normalumo sampratas. Mokslininkė ir kino kūrėja Adele Tulli, pasitelkusi stebėjimo kino estetiką, savo kameros žvilgsnį nukreipia į įvairiausius kasdienius žmonių veiksmus, ritualus bei situacijas, kurie kitomis aplinkybėmis mums atrodytų niekuo nereikšmingi ir neypatingi. Antai matome mergaitės, kuriai štai tuoj įvers pirmuosius auskarus, veide vilnijančias emocijas. Tėvas lydi savo sūnų į jaunųjų motociklininkų lenktynes. Paauglės tirpsta nuo galimybės nusifotografuoti kartu su socialinių tinklų dievaičiu. Vaikinai, pamiršę viską pasaulyje, žaidžia kompiuterinius žaidimus. Nors režisierė sąmoningai pasirenka nieko nekomentuoti ir leisti vaizdams patiems kalbėti už save, galiausiai vis viena nejučia imi savęs klausti: tai kas gi iš tiesų yra normalu?

https://www.tiketa.lt/LT/festivalis_nepatogus_kinas__normalumas_22077

------------

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema - Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 - 17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17:30 val. ,,Paskutinis piemuo", lapkričio 14 d. 17:30 val. ,,Naktinė greitoji", lapkričio 15 d. 17:30 val. ,,Labas robote", lapkričio 17 d. 13 val. ,,Normalumas" ir tą pačią dieną 15 val.  - ,,Brolis". 

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų - kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt 

 

Biržų r. savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos ir nepatogus kinas.lt informacija

 

Atgal