Renginiu kalendorius

Lapkričio 14 d. 17.30 val. J. Bielinio bibliotekos salėje (J. Radvilos g. 3) 

,,Naktinė greitoji"

Meksika, JAV | 2019 | 81 min. | N-7 / N-13

Režisierius Luke Lorentzen.

Kalba: ispanų

Subtitrai: lietuvių, anglų

9 milijonai gyventojų. Tik 45 valstybinės greitosios pagalbos mašinos. Skamba neįtikėtinai, tačiau tokia Meksikos sostinės realybė. Pasak liaudies išminties, šventos vietos ilgai tuščios nebūna – Meksike atsiradusią spragą sveikatos apsaugoje pamažu užpildė privačios greitosios. Dažniausiai jomis važinėja tos pačios šeimos ar giminės nariai. Ochoa šeima – ne išimtis. Vakare jie susėda į savo greitosios pagalbos automobilį ir išrieda į naktinio Meksiko gatves. Darbas ne iš lengvųjų: jiems reikia ne tik virtuoziškai aplenkti kiaurą parą susidarančius kamščius ar išvengti kyšių reikalaujančių policininkų – juk darbas nelegalus, bet ir važiuojant į nelaimės vietą varžytis su konkurentais. Maža to, niekada negali žinoti, ar galiausiai jų išgelbėtas žmogus galės susimokėti už paslaugas. Žiūrint „Naktinę greitąją“ galima pamanyti, kad tai įtempto siužeto vaidybinis filmas. Tačiau – ne. Visa tai tikra. 

https://www.tiketa.lt/LT/festivalis_nepatogus_kinas__naktine_greitoji_22079

 -----------------

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema - Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 - 17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17:30 val. ,,Paskutinis piemuo", lapkričio 14 d. 17:30 val. ,,Naktinė greitoji", lapkričio 15 d. 17:30 val. ,,Labas robote", lapkričio 17 d. 13 val. ,,Normalumas" ir tą pačią dieną 15 val.  - ,,Brolis". 

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų - kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt 

 

Biržų r. savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos informacija

 

Atgal