Renginiu kalendorius

Lapkričio 15 d. 16.30 val. J. Bielinio bibliotekos salėje (J. Radvilos g. 3) 

,,Labas, robote"

Vokietija | 2018 | 90 min. | V

Režisierė: Isabella Willinger

Kalbos: Anglų, japonų, vokiečių, italų

Subtitrai: lietuvių, anglų

Šiandien vis garsiau kalbama, kad dirbtinio intelekto valdomi robotai netolimoje ateityje pakeis vilkikų vairuotojus, kasininkus prekybos centruose ar teisininkus advokatų kontorose. Tačiau futuristiškas „Labas, robote“ neria dar giliau ir kelia klausimą, ar dirbtinis intelektas gali mums atstoti pačius artimiausius žmones; nuobodžiaujančiai senutei – smalsaus anūkėlio draugiją, intymaus bendravimo pasiilgusiam vyrui – meilužę ar gyvenimo partnerę. Kol filmo veikėjai ir jų humanoidai draugai pratinasi vieni prie kitų, fone skamba daugybė etinių ir filosofinių klausimų – ką gausime ir ką prarasime į savo gyvenimus įsileidę dirbtinį intelektą?

https://www.tiketa.lt/LT/festivalis_nepatogus_kinas__labas_robote_22129

-------------

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema - Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 - 17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17:30 val. ,,Paskutinis piemuo", lapkričio 14 d. 17:30 val. ,,Naktinė greitoji", lapkričio 15 d. 17:30 val. ,,Labas robote", lapkričio 17 d. 13 val. ,,Normalumas" ir tą pačią dieną 15 val.  - ,,Brolis". 

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų - kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt 

 

Biržų r. savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos ir nepatogus kinas.lt informacija

 

 

Atgal