Renginiu kalendorius

Lapkričio 17 d. 15 val. J. Bielinio bibliotekos salėje (J. Radvilos g. 3) 

,,Brolis"

Jungtinė Karalystė | 2018 | 100 min. | V / G

Režisierius: Orlando von Einsiedel

Kalbos: anglų / English

Subtitrai: lietuvių / Lithuanian

Režisierius Orlando von Einsiedelis, kurio filmas „Virunga“ pelnė „Žiūrovų balso“ apdovanojimą 2014 metų „Nepatogiame kine“, į festivalį sugrįžta su itin asmeniška istorija. Prieš daugiau nei dešimtmetį psichikos liga susirgęs režisieriaus brolis Evelinas nusižudė. Tuo metu jam buvo viso labo 22-eji. Savo skausmą artimieji paslėpė giliai ir apie sūnaus ir brolio mirtį niekada nesikalbėjo. Režisierius nusprendžia pakviesti artimuosius pokalbiui ir leidžiasi į kelionę po vaizdingas Didžiosios Britanijos vietas, ten pat, kur šeima vaikystėje rengdavo žygius pėsčiomis. Asmeninio archyvo kadrai ir atviri artimųjų tarpusavio pokalbiai filmui suteikia didžiulį emocinį krūvį bei išryškina savižudybės traumą patyrusių šeimos narių terapijos ir saugios erdvės refleksijai svarbą. Filmas taip pat kviečia atvirai kalbėtis apie psichikos ligas lydinčius tabu ir stigmatizaciją, kurie itin įsišakniję ir Lietuvos visuomenėje.

https://www.tiketa.lt/LT/festivalis_nepatogus_kinas__brolis_22130

--------------

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema - Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 - 17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17:30 val. ,,Paskutinis piemuo", lapkričio 14 d. 17:30 val. ,,Naktinė greitoji", lapkričio 15 d. 17:30 val. ,,Labas robote", lapkričio 17 d. 13 val. ,,Normalumas" ir tą pačią dieną 15 val.  - ,,Brolis". 

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų - kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt 

 

Biržų r. savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos ir nepatogus kinas.lt informacija

 

 

Atgal