Naujienos

Makaliaus įspūdžiai, rekomendacijos ir atsiliepimai apie Biržus.

Visas straipsnis čia :   Makalius užkeliauja Biržus

     Pamažu kartu su draugais pradėjome keliauti į baidarių žygius, į įvairiausias sodybas smagiems savaitgaliams prie ežero. Po kiekvienos tokios išvykos susižavėdavau Lietuva vis labiau. Prieš metus gimė idėja – pradėti projektą „Makaliaus Lietuva“ ir mano mylimiems skaitytojams pasiūlyti poilsio mūsų šalyje idėjų. Taip vienas po kito ėmė megztis nauji kontaktai su viešbučiais, SPA, sanatorijomis bei turizmo informacijos centrais.

      Prasitaręs apie tai, kad niekada gyvenime nebuvau Biržų krašte ir pamatęs išsipūtusias Biržų turizmo informacijos centro darbuotojų akis, nedelsiant sutikau su pasiūlymu atvykti pas juos ir apžiūrėti krašto įdomybes. Savo pažadą tesėjau – saulėtą ir šiltą gegužės savaitgalį čia ir atvykau. O dabar drąsiai dalinuosi savo rekomendacijomis, kodėl ir ką privalai pamatyti Biržų rajone.
       

Kirkilų apžvalgos bokštas

Bijantiems aukščio toliau neskaityti! Įspūdinga panorama atsiveria užlipus permatomais (grotuotais) laipteliais, todėl net ir man, kuris aukščio baimės neturi (arba taip save tikina), lipti buvo kiek nejauku. Bet viską atpirko vaizdas užlipus: nuo 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės atsivėrė 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Restoranas „Alaus kelias“ ir „Rinkuškių“ alaus darykla

Nesu Užkalnis ar profesionalus restoranų kritikas, bet man ir nereikia juo būti, kad pasakyčiau, jog čia tikrai labai skaniai pavalgiau: rekomenduoju užsisakyti jautienos didkepsnį ir „Rinkuškių“ alaus mini degustaciją (aštuonios alaus rūšys ir priderinti užkandukai. Vaikams skirta giros ir gaiviųjų gėrimų degustacija). Išeisi vos pastovėdamas ant kojų! Ne, ne tik dėl alaus poveikio, bet ir dėl pilno skrandžio :) O jeigu užsisakysi „ekskliuzyvo“ (nesakysiu, kas tai yra – kai nežinosi, bus įdomiau), tai gal net ir išnešti reikės!

Šalia „Alaus kelio“ restorano labai patogiai stovi „Rinkuškių“ alaus darykla, kur galima užsisakyti ekskursiją (pavienius asmenis prijungia prie grupių) ir net atsistoti bei pasidaryti nuotrauką tokioje vietoje, aplink kurią visuomet būna bent milijonas litrų alaus! Beje, čia taip pat gamina alų be gliuteno, kas yra tikrai svarbu alergiškiems!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sodeliškių dvaro sodyba

Oho, tikrai nemaniau, kad tokių įspūdingų vietų šventėms, konferencijoms turime Lietuvoje. Čia, kaip sakė sodybos šeimininkė, dažnai švenčiamos vestuvės, suvažiuoja žmonės įvairiems darbiniams susitikimams. Yra apie 50 nakvynės vietų (daugiausiai – viename bendrame kambaryje), o taip pat – laaaabai gražus SPA, baseinas (su natūraliu chloru iš specialios druskos!), sūkurinė vonia bei pirtys. Tokios vietos turėtų pavydėti nemaža dalis Lietuvos SPA centrų! Beje, šalia sodybos statomas viešbutis, todėl greitai ši vieta galės priimti daugybę norinčių apsistoti Biržų rajone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karvės ola

Smegduobių krašte (viso Biržų rajone yra apie 9000 įgriuvų) tai populiariausia karstinė smegduobė, kurios gylis siekia 12-13 metrų. Legenda byloja, kad prieš maždaug 200 metų kartu su žeme įgriuvo ir karvė... Jos garbei čia pastatytas paminklas (o, kad kiekvienam žmogui po tokį!), lankytinas objektas puikiai paruoštas turistams (galima apeiti aplink, laipteliais nusileisti į smegduobės apačią ir pažiūrėti į olą). Įdomu tai, jog vos už kelių metrų yra saugi teritorija, kurioje niekada nesusiformuoja naujos įgriuvos!

Širvėnos ežero tiltas

Ilgiausias medinis pėsčiųjų tiltas Lietuvoje! Jo ilgis siekia net 525 metrus. Mano naujos draugės iš Biržų Simona ir Ramunė prasitarė, kad šioje vietoje praktiškai visuomet pučia vėjas. Jau įsivaizduoju, kaip čia turėtų būti gera ateiti karštą vasaros dieną!

„Monteball“ žaidimas

Ar esi tokį žaidęs? Jeigu nebuvai Biržuose, tuomet nė nebandyk atsiminti – garantuoju, kad nežaidei. Tai lietuvio sukurtas žaidimas, kurio tikslas yra panaudojant kuo mažiau spyrių, įspirti kamuolį į duobutę (tokią, kaip golfe, tik daug didesnę). Yra dar visokių smagių papildomų taisyklių, su kompanija labai prisijuokėm ir supratom, kad nėra taip lengva, kaip atrodo – juk Biržai garsėja smegduobėmis. O kamuolį netyčia įspyrus į ją, atimami du taškai... Pabandyk, labai smagu!

Dar daug vietų nespėjau aplankyti, bet dėl to visai neliūdžiu – jau pasižadėjau, kad šiemet būtinai sugrįšiu! Vienintelis Biržų krašto minusas yra nakvynės vietų stoka, tačiau nujaučiu, kad greitai ši problema bus išspręsta ir turėsime dar vieną smagią savaitgalio kryptį. Nuoširdžiai dėkoju Biržų turizmo informacijos centrui už kvietimą – Jūsų dėka aš dar labiau pamilau Lietuvą!

Atgal