Renginiu kalendorius

KONCERTAS

Birželio 21 d. 12.30 val. (po šv. Mišių), Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje

Atlikėjai: Vytenis Gurstis (fleita), Virginija Survilaitė (vargonai).

Programoje skambės Fr. Couperin, J.S. Bach, J. Pachelbel, J. Massenet, J. Naujalis.

Vytenis Gurstis daugkartinis tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas, M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas (2004-2009 m.) fleitininkas Vytenis Gurstis aktyviai dalyvauja Lietuvos ir Europos muzikiniame gyvenime – kaip solistas, orkestro artistas bei įvairių kamerinių ansamblių narys: fleitos bei arfos duetas H2F, medinių pučiamųjų kvintetas Kvintonai, šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis. Turi sukaupęs platų ir įvairiapusį repertuarą – nuo baroko iki šiuolaikinių autorių kūrinių.
Bakalauro laipsnį 2012 m. įgijo Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas vieną ryškiausių fleitos asmenybių prof. Williamą Bennettą. Magistro studijas tęsė prof. Roberto Winno fleitos ir prof. Davido Smeyerso šiuolaikinės kamerinės muzikos interpretacijos klasėse Kelne, Vokietijoje. 2014 m. dalyvavo Nyderlandų jaunimo orkestro projektuose, 2015 m. grojo solo fleitą Bambergo vasaros operoje, 2016 - 2018 m. koncertavo Klaipėdos kamerinio orkestro sudėtyje bei solo su Nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Vytenis Gurstis daug kartų vedė fleitos meistriškumo kursus Anglijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje.
Nuo 2017 m. Vytenis Gurstis dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre, profesinę patirtį perduoda Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje (fleitos klasės mokytojas), bei LMTA (lektorius). Šiuo metu yra LMTA doktorantas.

Virginija Survilaitė 1977 m. baigė fortepijono ir vargonų specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. L. Digrio klasėje. 1984 m. su pagyrimu baigė Kijevo konservatorijos aspirantūrą. 1982 m. V. Survilaitė dalyvavo tarprespublikiniame vargonininkų konkurse Kijeve, kur pelnė laureatės vardą ir premiją už geriausią J. S. Bacho kūrinių atlikimą. Vargonininkė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Šveicarijoje pas žymius Europos vargonų profesorius M. Šlechta, J. E. Köhler, G. Bovet, A. Paganel, J. Guillou. V. Survilaitė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje - Čekijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldavijoje ir Kirgizijoje, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, koncertų cikluose. Ji surengė virš 1000 koncertų solo, su įvairiais solistais, chorais ir orkestrais. Vargonininkė paruošė penkių koncertų ciklą “J. S. Bachas ir jo amžininkai”, monografijas “Senoji Čekų muzika”, “Senoji anglų muzika”, “Prancūzų Baroko meistrai”, “Prancūzų romantikų kūriniai”, “Visos J. S. Bacho tokatos vargonams”, ir kt. Už koncertinę veiklą V. Survilaitei buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės garbės vardas. V. Survilaitė pirmoji atliko ir redagavo eilę lietuvių kompozitorių B. Kutavičiaus, V. Bagdono, V. Laurušo, J. Pauliko ir kt. naujus opusus. Įrašė kelias plokšteles iš ciklo “Istoriniai Lietuvos vargonai” ir 6 CD su vokalo bei vargonų muzika, taip pat įrašinėjo Lietuvos Radijui ir Televizijai. Apie seseris vargonininkes Virginiją ir Živilę Survilaites buvo sukurtas televizijos filmas “Pakopos” (režisierė N. Jačėnienė). Nuo 1980 m. V. Survilaitė dėsto vargonų specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų ir klavesino katedroje, nuo 1992 m. - docentė, nuo 2014 m. - profesorė. Jos vargonų klasę baigė virš 30 absolventų, kurie įsijungė į koncertinį Lietuvos gyvenimą, dalyvavo ir pelnė laureatų bei diplomantų vardus tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose. V. Survilaitė vedė vargonininkų meistriškumo kursus Suomijoje ir Lenkijoje, pastoviai organizuoja meistriškumo pamokas Lietuvos VMM bei konservatorijų pedagogams, rengia paskaitas-koncertus gimnazijose. Daug kartų buvo tarptautinių ir respublikinių konkursų žiuri narė: I-ojo, II-ojo ir III-ojo tarptautinių M.K. Čiurlionio, M. Tariverdiev, J. Naujalio ir kt. Buvo iniciatorė ir organizavo visa eilę renginių respublikoje ir su užsienio partneriais.

Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios informacija

Atgal