Naujienos

      Šių metų rugsėjo 26 d. Biržų regioninio parko direkcijos salėje vyko gerosios patirties pasidalinimo seminaras apie bendradarbiavimą " Dinamiškas ir gyvybingas regionas, paremtas NVO, verslo ir viešųjų institucijų bendradarbiavimu. Geroji patirtis iš Frieslando (Nyderlanadai)" , kurį vedė ekspertas Oene Krist.

     Kaip ir kituose Europos regionuose, Nyderlanduose taip pat yra daugybė sričių, kuriose patiriami sunkumai dėl gyventojų senėjimo, skaičiaus mažėjimo, kurį sąlygoja mažas gimstamumas ir jaunimo emigravimas studijuoti. Šie pokyčiai daro įtaką daugelio viešųjų paslaugų finansinėms galimybėms. Tuo pat metu tai turi pasekmių ir įmonėms, nes sparčiai senstant visuomenei, naujų darbuotojų poreikis yra didelis. Jei jų nėra, regiono įmonės taip pat palieka regioną. Tai yra didelį nerimą keliantys pokyčiai regionuose. Nyderlanduose žmonės ieško novatoriškų socialinių ir ekonominių sprendimų, o yra tie, kai žmonės pradeda dirbti kartu ir dalyvauti projektuose. Svarbiausi tokių projektų partneriai yra: savivaldybė, socialinės įstaigos, mokymo įstaigos ir įmonės.

      Šios srities žinovas Oene Krist iš Nyderlandų yra įgyvendinęs daugiau nei 50 sėkmingų projektų, kuriuose įvairios institucijos intensyviai bendradarbiavo tarpusavyje. Ekspertas pristatė savo projektus, kurie galėtų būti įgyvendinami ir Biržų rajone, bei dalinosi gerąja patirtimi su biržiečiais, įvairių įstaigų bei organizacijų atstovais. Jo vykdyti ar vis dar įgyvendinami projektai susiję su naujomis laisvalaikio galimybėmis vietiniams gyventojams ir turistams; programomis, skirtomis jaunų žmonių išlaikymui regione, siūlant jiems darbo vietas; mažų investicinių fondų sukūrimu mažoms įmonėms; viešosios infrastruktūros ir paslaugų optimizavimu regione; bendruomenių įgalinimu gauti pajamas, gaminant elektros energiją ir kt. Ekspertas iš Nyderlandų patikino, kad regionuose įvairioms institucijoms ir organizacijoms veikiant kartu, galima spręsti problemas, kurios yra susiję ne tik su pinigais, bet ir su organizacinės galios didinimu. 

       Dar vienas toks gerosios patirties seminaras bus organizuojamas su atstovais iš Airijos: Helen Butler - gyvenimo trenere,  jaunimo socialine darbuotoja, tarptautinių projektų koordinatore bei Sean Butler - ekologinio ir socialinio ūkio savininku, terapeutu, aplinkosaugininku. Data ir laikas derinama, todėl labai kviečiame susidomėjusius sekti naujienas.

      Renginiai yra motoklubo "Aquila" vykdomo bendradarbiavimo projekto "Biržų tinklas" dalis, todėl kviečiame prisijungti, kad galėtume pasisemti gerosios patirties ir siekti poyčių Biržų krašte bendradarbiaudami.

 

Biržų turizmo informacijos centro informacija 

Atgal