Renginiu kalendorius

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RADVILIADA – kunigaikščių Radvilų istorijai ir paveldui skirtas festivalis


Kėdainių krašto muziejus projektu „Radviliada 2020“ nori aktualizuoti vietos kultūrinį, istorinį palikimą, paveldo objektus, ugdyti Kėdainių gyventojų pasididžiavimą savo gyvenama aplinka. Festivalis „Radviliada“ kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų ne tik iš Kėdainių, bet ir visos Lietuvos, o apie jo aktualumą liudija ir dalyvių, ir žiūrovų atsiliepimai.

Šiuo metu Kėdainiai stengiasi išnaudoti savo kaip pagrindinio Radvilų miesto Lietuvos viduryje daugiakultūrės istorijos ir paveldo potencialą kultūrinio gyvenimo įvairovei ir turistiniam patrauklumui didinti. Kėdainių krašto muziejus nuolat vykdo projektus, skirtus išsaugoti svarbius miesto istorijos momentus.

Ypač didelis dėmesys yra skiriamas šių dienų žmogui pristatyti kunigaikščių Radvilų istoriją ir paveldą. Tam 2015, 2016, 2017, 2018 ir 2019 m. surengėme senamiesčio šventes – festivalius „Radviliada“. Jie padėjo perkelti Radvilų laikotarpio atmosferą ir aplinką į miesto erdves. Taip pat jau keletą metų bendradarbiaujame su kitos buvusios Radvilų valdos – Biržų – krašto muziejumi „Sėla“, su kuriuo kartu dalyvaujame mūsų muziejaus inicijuoto tarptautinio kunigaikščių Radvilų kelio projektuose.

Siekdami sustiprinti Radvilų valdų įvaizdį 2020 m. rengiame šeštąjį festivalį„Radviliada 2020“. Jo renginiai vyksta ne tik Kėdainiuose ir Biržuose, bet ir dar vienoje istorinėje Radvilų valdoje – Raudondvaryje (Kauno rajonas). Į festivalio veiklas įtraukiame Kauno rajono muziejų ir Kauno rajono Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialą.
Šis festivalis yra skirtas visoms amžiaus grupėms, nuo vaikų iki senjorų. Jame aktyviai dalyvauja įvairių trijų miestų kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojai, moksleiviai. Siekdami, kad projekto meninės ir kultūrinės veiklos kokybė būtų puiki, nusprendėme pakviesti dalyvauti festivalyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos žinomus atlikėjus, karybos rekonstruktorius, kurie pristatys Radvilų epochos muziką, šokius, kostiumus, papročius, karybos tradicijas. Bus pažymimos Kėdainių ir Biržų miestams nusipelniusių garsių ATR ir LDK didikų bei valstybės veikėjų, kunigaikščių Kristupo Radvilos (1585–1640) 380-osios ir jo sūnaus Jonušo Radvilos (1612–1655) 365-osios mirties metinės, atskleidžiama šių asmenybių įtaka savo valdų išsivystymui ir raidai.

Festivalis yra ypatingas tuo, kad visi jo renginiai vyksta unikaliuose istoriniuose Kėdainių senamiesčio objektuose ir erdvėse, Biržų ir Raudondvario pilyse. Projektą įgyvendina Kėdainių krašto, Biržų krašto „Sėlos“, Kauno rajono muziejų darbuotojai, Kėdainių ir Biržų muzikos mokyklos bei Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialo pedagogai ir moksleiviai.

Rimantas ŽIRGULIS
Kėdainių krašto muziejaus direktorius

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Atgal