Renginiu kalendorius

Europos paveldo dienos 2019

Kultūros paveldas Biržuose: pažink ir pramogauk

Rugsėjo 15 d., sekmadienį, 11.00 – 17.00 val.

Pažintinė ekskursija  „Viskas kitaip, nei atrodo įprastai“

Ekskursijos metu pamatysite istorinių pastatų erdves, į kurias paprastai lankytojai nėra įleidžiami: muziejaus „Sėla“ eksponatų konservavimo laboratorijas ir saugyklas, M. Songailos moderno stiliumi suprojektuotą tuometinį Žemės ūkio banką su šveicariškais seifais, unikaliomis vidinėmis erdvėmis, kuriose šiuo metu įsikūrę kariškiai, tad ir tvarka kariška. Užsuksite į  XX a. pradžioje statytus Jansonų rūmus, kuriuose veikė Lietuvos paštas, tad dėl įstaigos specifikos žmonės galėdavo pamatyti tik lankytojų aptarnavimo salę. Bus aplankyti pastatai, po kuriais išliko unikalūs XVII a. skliautiniai rūsiai arba XVI-XVII a. pastatų fragmentai.

Išankstinė registracija nebūtina. Susitinkame automobilių stovėjimo aikštelėje prie VMĮ (Rotušės g. 14).

OrganizatoriusBiržų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Dalius Mikelionis, tel. +370 450 42 106, el. paštas: dalius.mikelionis@birzai.lt

Europos paveldo dienų 2019 renginiai yra Biržų krašto muziejaus „Sėla“ įgyvendinamo projekto „Kultūros paveldas Biržuose: pažink ir pramogauk“, kuris yra iš dalies finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, dalis.   

         

 

 

Atgal