EKSKURSIJŲ PASIŪLYMAI BIRŽUOSE


 
POPULIARIAUSIAS DIENOS PASIŪLYMAS BIRŽUOSE 
(atsisiųsti pasiūlymą)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 DIENA

10.00 Ekskursija Biržų krašto muziejuje „Sėla“

(Biržų pilis J. Radvilos g. 3) (3 eur/asm. Ir gidas 12 eur.)

    Biržų pilies rūmuose yra įsikūrusi Biržų viešoji biblioteka ir Biržų krašto muziejus „Sėla”. Muziejaus 25-iose salėse galima pamatyti eksponatus, pasakojančius apie krašto istoriją ir kultūrą.

11.30 „Žaldoko edukacinė programa“

(Biržų pilis J. Radvilos g. 3) (7 eur./asm)

   Čia susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese padengto stalo paragausite biržietiško alaus, sūrio ir duonos.

12.30 Pietūs

13.30 Pažintinė ekskursija po Biržų rajoną

   Aplankysite regioninio parko lankytojų centrą, kur būsite supažindinti su ekspozicija apie mūsų krašto karstinius procesus (30 min. 0,50 ct/asm). Su gidu pereisite 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą, aplankysite Astravo dvarą, nuvyksite iki karstinių įgriūvų, iš kurių garsiausia – Karvės ola, pasivaikščiosite 700 m. ilgio geologiniu taku, nuvyksite iki Kirkilų apžvalgos bokšto, kurio aukštis net 32 m. (2,5 val. 25 eur/ grupei iki 30 asm., virš 30 asm. 1 val – 15 eur.)

16.00 Alaus degustacija pasirinktoje alaus darykloje

Biržuose yra 3 alaus daryklos, kurios siūlo alaus degustavimo programas ir ekskursiją bravore. Ekskursija bravore, alaus degustacija su užkandžiais kainuoja apie 10 eur. Su karštu patiekalu nuo 15 eur. Alaus daryklos siūlo platų programų pasirinkimą

18.00 Dienos pabaiga

 

Alaus daryklos:

 

Biržų alus  http://birzualus.lt/alaus-turas 

Butautų dvaro: bravoras-  http://www.butautu.lt/degustacijos 

Rinkuškių alaus darykla: 

http://www.rinkuskiai.lt/vidinis/pub/ekskursijos-degustacijos-2 

 

 

 

 

 

*Biržų Tic Jūsų patogumui gali suorganizuoti ir užsakyti visą dienos programą, bei išrašyti 1 sąskaitą faktūrą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LITERATŪRINĖ KELIONĖ  - DIDELI VABALNINKO LYGUMŲ ŽMONĖS  (atsisiųsti pasiūlymą)

DIDELI VABALNINKO LYGUMŲ ŽMONĖS

      Biržų kraštas – ne tik Radvilos, smegduobės, alus ir duona. Šiauriausia Lietuvos žemė išaugino gausų būrį poetų, rašytojų ir vertėjų. Apie 60 rašiusių ir rašančių plunksnos brolių ir seserų yra kilę iš Biržų. Visas Biržų rajonas – tarsi literatūrinis žemėlapis. Vabalninko kraštas taip pat įdomus savo literatūrinėmis istorijomis. Ką slepia jo lygumos ir miškeliai?

         *Ekskursija prasideda išvykimu iš Biržų į Gataučių kaimą. Šiame kaime 1920 m. gimė Lietuvos rašytojas, literatūros kritikas ir partizanas Mamertas Indriliūnas. Lankysime jo gimtąją sodybą, iš kurios jis 1945 m. kartu su broliu Jonu pabėgo, o vėliau abu žuvo  miškelyje prie Leliškių kautynėse su NKVD daliniu. Prižiūrimos sodybos troboje yra įkurtas nedidelis M. Indriliūno memorialinis muziejus.

        *Miško kelias toliau vingiuoja į Vabalninką – 2017 m. Mažąją Lietuvos kultūros sostinę prie Vabalos upės ir Musės upelio. Istoriniuose šaltiniuose Vabalninko kaimas yra minimas nuo 1554 m. Nuo 1618 m. Vabalninkas vadinamas miesteliu, o nuo XVIII a. pab. jam suteiktos miesto teisės. Ilgą laiką Vabalninkas buvo rajono centras. Vabalninke susipažinsime su šio miestelio istorija, lankysime muziejų, Žolinės aikštę, Šv. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią (pagal pageidavimą), kapines. Taip pat sužinosime apie literatūrinį Vabalninko paveldą – Aloyzą Baroną, Leonardą Žitkevičių, Kazimierą Žitkevičių – Žitkų (Vincą Stonį), Joną Strielkūną, Pranę Aukštikalnytę – Jokimaitienę, Gendrutį Morkūną. Iš Vabalninko didžiuoju vieškeliu skubame į Baibokų kaimą, prieš tai užsukdami į Jasiuliškių kaimo kapinaites. Jose lankome garsiojo lietuvių rašytojo Balio Sruogos šeimos palaidojimo vietą ir kapinių koplytėlę.

       *Baibokai – Balio Sruogos tėviškė. Tai autentiška sodyba, kurią rašytojo giminaičiai prižiūri ir puoselėja iki šiol. Joje 1896 m. gimė lietuvių poetas, dramaturgas, rašytojas, vertėjas, publicistas Balys Sruoga. „Dievų miško“ autoriaus gimtojoje sodyboje yra įkurtas nedidelis rašytojui skirtas muziejus. Baibokuose dar kartą prisiminsime Balį Sruogą, jo kūrybą ir gyvenimą, džiaugsimės autentiška dvasia ir senoje troboje ragausime arbatą, pagardintą  Baibokų medumi.

        *Visos literatūrinės kelionės metu kalbėsime apie: Almą Karosaitę, Kazimierą Čyplį – Vijūną, Bronių Krivicką, Eugenijų Matuzevičių, Algimantą Zurbą, Vincą Mykolaitį – Putiną (ar žinote, kaip jis yra susijęs su Biržų kraštu?), Kazį Binkį, Ernestą Galvanauską (politinis bei visuomenės veikėjas), monsinjorą Kazimierą Vasiliauską.

*Kelionės metu bus skaitomos citatos ir trumpos ištraukos iš atsiminimų ir autorinių leidinių, plačiau atskleidžiančių lankomų objektų reikšmę.

Svarbi informacija: kelionėje lydės gidas. Jokių mokamų objektų nėra. Vabalninke iš anksto susitarus yra galimybė grupei užsisakyti pietus kavinėje.

Ekskursijos trukmė – nuo 3 iki 5 val. Preliminari ekskursijos kaina: 50-80 Eur (kiekvienu atveju ji derinama individualiai). Ekskursija vykdoma nuo gegužės 1 d iki rugsėjo 30 d.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės telefonu 8 671 75473 darbo dienomis 8-17 val. 

 

 

Atgal