Edukacinės programos

EDUKACINĖS PROGRAMOS Biržų krašto muziejuje „Sėla“

J. Radvilos g. 3, Biržai. 
Tel.: (+370~ 450) 33390, 31883, ne darbo valandomis ir savaitgaliais +370 450 33397
El. p.: sela@birzumuziejus.lt,
www.birzumuziejus.lt  

* - edukacija gali būti vedama  nurodyta užsienio kalba

„A biržiečė vaišin dainuodamūs“                                                LV  RU  EN  PL

Programa užsakoma tik suaugusiųjų grupėms.

Jaunavedžiams, jų palydai, svečiams siūlomas ir specialus  programos variantas, apipintas vestuvių apeigomis, papročiais.

Susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija bei aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti.

Programos trukmė – 60 min.

Grupei iki 10 suaugusiųjų – 80 €.

Grupei nuo 11 iki 15 suaugusiųjų - 120 €.

 Asmeniui -  8 € 

 

Programos trukmė – 90 min.

Grupei iki 10 suaugusiųjų - 80 €.

Grupei nuo 11 iki 15 suaugusiųjų – 150 €.

Asmeniui - 10 € 

 

http://www.birzumuziejus.lt/lt/zaldoko-alus

Adventas – stebuklingos ramybės ir rimties metas

Pamoka skirta įvairaus amžiaus mokiniams ir suaugusiems.

 Visai nedaug beliko iki pačios svarbiausios šaltojo ir tamsiojo pusmečio šventės - Kalėdų. Žmonės nuo seno laukia Šv. Kalėdų visą gruodžio mėnesį. Tas laukimas vadinamas... Adventu. Adventas reiškia atėjimą, pradžią. Kitados ikikrikščioniškam pasauly šis laikas buvo siejamas su Saulės grįžimo laukimu, o krikščionims Adventas -  kūdikėlio Jėzaus gimimo laukimas. Advento laikas turtingas prasmingų apeigų, gražių papročių ir spalvingos tautosakos.
Kviečiame darželinukus, moksleivius ir suaugusius dalyvauti edukacinėje pamokoje, kurioje jie sužinos apie Advento tradicijas, apie adventinio vainikėlio prasmę, patys keps šventinius sausainukus-meduolius. Taip, būdami kartu, kursim didžiosios šventės laukimo nuotaiką.

Kaina asmeniui – 3  €.

Grupei iki 10 žmonių – 30 €

http://www.birzumuziejus.lt/lt/adventas-stebuklingos-ramybes-ir-rimties-metas

 

Biržų istorija mažiesiems

Pamoka skirta ikimokyklinukams ir pradinių klasių mokiniams.

 Mažieji galės leistis į virtualią kelionę ir iš paukščio skrydžio apžvelgti Biržus, stabtelėdami ties įdomiais istorijos objektais - Biržų pilimi, Širvėnos ežeru, „užeiti“ į muziejų „Sėla“ ir susipažinti su įdomiausiais eksponatais.

Krašto istorijos pamokas vėliau galėsite tęsti savarankiškai, nes kiekvienas vaikas gaus po užduočių knygelę: galės spalvinti, spręsti kryžiažodžius ar rasti kelią painiuose labirintuose.

Kviečiame mažuosius į muziejų, arba Jūs galite pasikviesti muziejų į savo ugdymo įstaigą, nes darbuotojos turi galimybę su šia pamokėle atvykti pas Jus į svečius.

Kaina asmeniui – 2  €.

Grupei iki 10 žmonių – 20 €.

 

http://www.birzumuziejus.lt/lt/birzu-istorija-maziesiems

 

Biržai Šiaurės karo sūkuryje*                      RU  EN

Pamoka skirta 9 - 12 klasių mokiniams ir suaugusiems.

Moksleiviai, pasidalinę į tris „Vėliavas“, naudodami technines priemones, literatūrą, tyrinėdami muziejaus eksponatus renka informaciją apie Biržų kunigaikštystę ir jos valdytojus - kunigaikščius Radvilas, Abiejų Tautų Respublikos elitinę kariuomenės rūšį - husarus, Šiaurės karo padarinius Biržų piliai ir miestui.

Kiekviena „Vėliava“ pristato savo darbo rezultatus kitiems moksleiviams. Pamokos trukmė – 90 minučių.. Pabaigoje laukia staigmena.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15 € .

http://www.birzumuziejus.lt/lt/birzai-siaures-karo-sukuryje

 

Chemija muziejuje

Pamoka skirta 5 – 7 klasių mokiniams.

Edukacinėje pamokoje nerasite bauginančių ir sudėtingų formulių bei uždavinių, nes čia turėsite  galimybę sužinoti ir pamatyti, kaip į muziejų patekę daiktai tampa eksponatais – kokios laikomasi priežiūros eigos, apsaugant daikto būklę nuo  blogėjimo. Savo darbą laboratorijoje pristatys muziejuje dirbantys archeologas ir restauratorius . Taip pat turėsite galimybę apsilankyti Fondų skyriuje, pamatyti muziejaus saugyklas.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15€.

 

http://www.birzumuziejus.lt/lt/chemija-muziejuje

Dingusio miesto paslaptys

Pamoka skirta 8 – 10 klasių mokiniams.

Į pamoką atėję moksleiviai sužinos, kas yra archeologas ir ką jis veikia, ar seniai Biržų krašte gyvena žmonės, kaip atrodė Biržų miestas prieš 400 metų ir kur jis dingo, kiek pilių buvo mūsų mieste ir dar daug ką...

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15€.

 

http://www.birzumuziejus.lt/lt/dingusio-miesto-paslaptys

Išmatuok plikomis rankomis

Pamoka skirta 5 – 9 klasių mokiniams.

Iki metrinės matų sistemos įvedimo kiekviena šalis naudojo skirtingus ilgio matavimo vienetus.
Dažnai tuometinių matų pagrindas buvo pats žmogus, jo kūno dalys, o matavimo procesas - su žmogaus veikla susiję veiksmai. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su senaisiais matais (colis, pėda, uolektis, sprindis, sieksnis), susijusiais su žmogaus kūno dalimis, ir kiekvienas  mokinys savo ranka, alkūne, sprindžiu, sieksniu, žingsniu ar pėda galės išmatuoti įvairius ilgius, apskaičiuoti tvirtovės rikiuotės aikštės plotą, žemės pylimų, juosiančių pilį, perimetrą ir kt. Matuodami ir skaičiuodami įvairių pilies erdvių plotą susipažins ir su pilies rūmų inžinerinėmis įdomybėmis.

Kaina asmeniui – 1.5 €.  

Grupei iki 10 žmonių- 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/ismatuok-plikomis-rankomis

Knygos grafika

Pamoka skirta 9 – 12 klasių mokiniams.

Viską, ką sukūrė žmogus, užrašė į knygas. Knygos mums pasakoja įvairiausias istorijas, tačiau labai retai jos pasakoja pačios apie save...

Šios pamokos metu mokiniai susipažins su knygos istorija, pamatys muziejuje eksponuojamus seniausius leidinius, sužinos apie seniausias knygos puošimo tradicijas, pagrindines knygos grafikos sudedamąsias dalis – iliustraciją, monogramą, ekslibrisą, inicialą.

Praktinėje pamokos dalyje patys kurs savo inicialą, o jį išsiraižę linoleume, atsispaus spaustuviniais dažais. 

Kaina asmeniui – 2 €.  

Grupei iki 10 žmonių- 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/knygos-grafika

Kontrabanda, nešusi šviesą

Pamoka skirta 5 – 10 klasių mokiniams.

Vargu, ar galėtume žodį knygnešys išversti į kitas kalbas. Tik mums, lietuviams, knygnešys- tai didvyriškumo, patriotiškumo, kovos už lietuvišką žodį simbolis. O Biržų kraštas garsus tuo, kad užaugino knygnešių knygnešį Jurgį Bielinį - Baltąjį erelį.
Pamoka vyksta muziejaus salėje, kur eksponuojamos XIX a. originalios knygos, gabentos knygnešių. Dalyvaudami programoje susipažinsite su Lietuvos knygnešių karaliumi tituluojamu Jurgiu Bieliniu, jo veikla, išradingumu slapstantis nuo jį persekiojusių caro žandarų. Mokiniai patys kurs to laikotarpio muitinę, bandys skaityti to meto lietuviškus spaudinius ir užrašytus „graždanka“.

Kaina asmeniui – 1.5 €.  

Grupei iki 10 žmonių - 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/kontrabanda--nesusi-sviesa

Lietuvos Nepriklausomybę švęskime kartu

Pamoka skirta ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams.

Šios pamokos metu  bus skatinamas mažųjų lankytojų pilietiškumas ir meilė savo  gimtajam kraštui.  Supažindiname su Lietuvos Respublikos  pagrindiniais simboliais - herbu, himnu, vėliava, vėliavos spalvų reikšmėmis, Lietuvos istorijai ir tautiškumui svarbiomis datomis: Vasario 16 d. ir Kovo 11d.  Praktinėje dalyje naudojamos dėlionės: Lietuvos žemėlapis, nuspalvintas vėliavos spalvomis; Lietuvos žemėlapis, suskirstytas į regionus; Biržų rajono seniūnijos.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių - 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/lietuvos-nepriklausomybe-sveskime-kartu

Molinukas*     RU

Pamoka skirta įvairaus amžiaus mokiniams  ir suaugusiems.

Susipažinę su keramikai naudojamais darbo įrankiais, patys minkysite, formuosite ir nusilipdysite suvenyrą su Biržų pilies atvaizdu ir kunigaikščių Radvilų simbolika.
Pagaminti suvenyrai bus išdegti ir grąžinti.

Kaina asmeniui – 2 €.

Grupei iki 10 žmonių - 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/molinukas

Moters virsmas

Pamoka skirta 8 - 12 klasių mokiniams ir suaugusiems.

Dalyviai supažindinami su nuotakos pasiruošimu - vienai svarbiausių švenčių - vestuvėms. Sužinosite, kaip buvo ruošiamas nuotakos kraitis, kokie buvo grožio kriterijai, kokia pirmaryčio lovos simbolių prasmė, kas atspindėjo nuotakos turtingumą ir darbštumą ir kitus svarbiausius vestuvių akcentus. Vienas gražiausių programos momentų - nuotakos nuometavimas, palydėtas graudžių vestuvinių dainų. Praktinės užduotys mokiniams parenkamos suderinus
su mokytoju, atsižvelgiant į amžiaus grupę, jų skaitytus literatūros
kūrinius, mokytojo keliamus pamokos tikslus.

Kaina asmeniui – 1.5  €.

Grupei iki 10 žmonių - 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/moters-virsmas

Nuo lino iki apdaro

Pamoka skirta 1 – 6 klasių mokiniams.

Jos metu susipažinsite su linininkystės atsiradimo ir vystymosi istorija; akcentuojama lino reikšmė lietuvių gyvenime. Apžiūrėsite  linų apdirbimui skirtus darbo įrankius.

Kartu žiūrėsime videofilmą apie linininkystę.

Išklausę kursą, moksleiviai gauna pažymas.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/nuo-lino-iki-apdaro

Nusikalk monetą pats

Pamoka skirta įvairaus amžiaus mokiniams.

Susipažinsite su monetų istorija, seniausiais lietuviškais pinigais, muziejaus ekspozicijoje esančiomis monetomis, jas tyrinėsite. Smagiausia pamokos dalis – patiems nusikalti vieną iš jubiliejinių Biržų miesto monetų.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/nusikalk-moneta-pats

Saulės motyvai liaudies mene

Pamoka skirta  įvairaus amžiaus mokiniams ir suaugusiems.

    Užsiėmimo metu moksleiviai, priklausomai nuo jų amžiaus, sužinos senųjų simbolių reikšmes, muziejaus etnografinėse salėse pamatys saulės, mėnulio žvaigždžių simbolius senuosiuose audiniuose, medžio, keramikos dirbiniuose, kaltiniuose kryžiuose.

    Praktinėje pamokos dalyje galės senoviniais dangaus kūnų simboliais dekoruoti keramikos plokštelę.

Kaina asmeniui -  2 €.

Grupei iki 10 žmonių - 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/saules-motyvai-liaudies-mene

Seni daiktai prabyla

Pamoka skirta 1 – 7 klasių mokiniams.

Moksleiviai supažindinami su senovine apranga, apavu, senaisiais namų apyvokos daiktais. Pamokėles metu siekiama, kad moksleiviai ne tik matytų, liestų eksponatą, bet ir žinotų, kaip su juo dirbama.

Kaina asmeniui -  2 €.

Grupei iki 10 žmonių - 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/seni-daiktai-prabyla

Senoji popieriaus gamyba*   RU  EN

Pamoka skirta 3 - 12 klasių mokiniams.

Jei norite sužinoti, kaip popierius atsirado ir kaip buvo gaminamas, siūlome atvykti į mūsų pamoką ir praskleisti šydą, dengiantį senosios popieriaus gamybos paslaptį. Kiekvienas trumpam tapsite amatininku ir susipažinsite su popieriaus gamybos subtilumais bei istorija.

Pamokos pabaigoje turėsite pačių pasigamintą popieriaus lapą.

Kaina asmeniui – 2 €.

Grupei iki 10 žmonių – 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/senoji-popieriaus-gamyba

Skaičių magija

Pamoka skirta 5 - 7 klasių mokiniams.

Šio užsiėmimo metu pamatysite, išgirsite ir patys pabandysite rašyti skaičius ir datas, kaip rašė Šumerų, Senovės Egipto civilizacijose, kokiais ženklais skaičius rašė Romos imperijos laikais. Antrojoje užsiėmimo dalyje skaičiuosite mediniais skaičiuotuvais, muziejaus ekspozicijoje surasite, pamatysite, perskaitysite svarbiuose dokumentuose, knygų tituliniuose puslapiuose užrašytas jų išleidimo datas.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių – 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/skaiciu-magija

Slaptoji mokykla*    RU

Pamoka įvairaus amžiaus mokiniams.

Pamatysite, ką ir kokiais įrankiais žmonės dirbo, kaip atrodė daraktorė, iš ko skaitė ir kaip rašė to meto mokiniai. Patirsite, ką reiškia klūpėti ant žirnių ir dar daug ką...

Kaina asmeniui – 2 €.

Grupei iki 10 žmonių - 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/slaptoji-mokykla

Susitikim prie žibalinės lempos*    LV  RU

Pamoka skirta 1-5 klasių mokiniams.

Pamokos metu susipažinsite su   apšvietimo priemonėmis, ilgus metus tarnavusiomis biržiečių namuose ir naudotojomis dar iki elektros atsiradimo. Pamatysit, kaip atrodė balanos, žvakės, spingsulės, žibalinės, karbitinės lempos.

O ir įspūdingą šviestuvą savo namams pasigaminsite...

Kaina asmeniui – 2 €.

Grupei iki 10 žmonių – 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/susitikim-prie-zibalines-lempos

Tvirtovės arsenalas*   RU  EN

Pamoka skirta 5 – 12  klasių mokiniams ir suaugusiems.

Lankytojai eksponatų pagalba bus supažindinami su Biržų tvirtovės arsenalo funkcijomis, XVI - XVII a. arsenale saugotais ginklais ir pabūklais. Taip pat yra galimybė virtualiai išbandyti matytus ginklus ir pabūklus, jais šaudant nuo Biržų tvirtovės įtvirtinimų, puolant virtualiam priešui. Programą galima pritaikyti ir jaunesnio amžiaus grupei.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių - 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/-arsenalas

Tvirtovės šturmas Šiaurės karo metu

Pamoka skirta 6 – 12 klasių  mokiniams ir suaugusiems.

Dalyviai bus tarsi perkelti į 1704 m. Biržų pilies šturmo erdvę, galės stebėti vizualizuotą šturmo eigą. Susipažinę su teoriniais bastioninių pilių gynimo principais, lankytojai turės atlikti praktines užduotis: įvardinti kapituliacijos priežastis, tvirtovės silpnąsias ir stipriąsias puses, sukurti tvirtovės apgynimo strategiją.

Kaina asmeniui – 1.5 €.

Grupei iki 10 žmonių - 15 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/birzu-pilies-sturmas

Velykų margutis

Pamoka skirta 1 – 9 klasių  mokiniams ir suaugusiems.

Atėję į pamoką, moksleiviai susipažins ne tik su kai kuriais Velykų papročiais, o svarbiausia - išbandys vieną iš sudėtingiausių margučių puošimo būdų - marginimą vašku.

Kaina asmeniui – 2 €.

Grupei iki 10 žmonių - 20 €.

http://www.birzumuziejus.lt/lt/velyku-margutis

 

 

Atgal